Предвремени избори!

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
СДС се контрадикторни сами по себе.

Ваму викаат за компромис со грција по секој ацена, а после пет минути трубат за зачувување на името и како некој името би го дал. Некако не ми идат у глава овие две ствари, контрадикторни се.
Politikata na SDSM e zbirstina na lagi i spletki. Zatoa od najgolema partija vo Makedonija, se pretvorija vo mala partija so 10 pratenika. Grujo do sega ne izlazal i zatoa go smetam kako mozno cesen politicar, koj ke vidime kako ke izigra, oti krajot go krasi deloto.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Поголеми шанси има Шема...

А и одговара...Дебил, на дебилна организација
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Чудно...наеднаш, оние кои го сменија името на нашата земја(СДСМ), оние кои до последен миг беа за компромис(СДСМ & Цо), одеднаш се загрижени за расплетот со грција...дал сум буден или сонувам? :)

Сум против предвремени избори! Сега е време за работа.


А ти едвај чекаш да бидат предвремените избори а?

:vozbud:
Мал беше не се сеќаваш дека тука немаше леб за јадење, нафта, економијата ни одеше во пропаст. Кога беше променето името ние бевме под ембарго, да беше ДПМНЕ на власт Македонија ќе ја немаше повеќе, ќе бевме голтнати од големите српско-грчко-бугарски апетити.

Зар не сфаќаш дека целта на сите соседи им е да не уништат, понижат, спуштат на колена и да не распарчат!
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Кружат гласини дека по дебаклот кој ќе го доживее СДСМ на следните избори, Шекерка ќе била заменета...

Во игра биле Никола Поповски и Игор Ивановски шема....

Jao...
Najneuspesniot minister za finansii, Nikola Poposki i najnepismeniot assistent na ekonomskiot fax Shema, koj ne znae od sto zavisat bankar. kamatni stapki, inflacijata.I tie li ke vodat drzava?
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

P.S. ste go gleale duelot megju Den Donchev i Shema?
:pos2: :pos2:
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Шема е .... незнам немам зборови за чоеков! -советник на Лицето.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Мал беше не се сеќаваш дека тука немаше леб за јадење, нафта, економијата ни одеше во пропаст. Кога беше променето името ние бевме под ембарго, да беше ДПМНЕ на власт Македонија ќе ја немаше повеќе, ќе бевме голтнати од големите српско-грчко-бугарски апетити.

Зар не сфаќаш дека целта на сите соседи им е да не уништат, понижат, спуштат на колена и да не распарчат!
E pa nemase leb za jadenje, zosto site drzavni firmi gi razgrabaa komunjarite. Najkriminalna privatizacija vo ex-komunistickite zemji imase vo Makedonija. Pak li da glasam za tie neranimajkovci?!
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Едонствен,а коа го сменија името тија твоите 93 што добивме ние? ЛЕБ? Мислам дај молим те без глупости...
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Едонствен,а коа го сменија името тија твоите 93 што добивме ние? ЛЕБ? Мислам дај молим те без глупости...
Dobi narodot OTKAZ i krazba na deviznite rezervi & kapitalot na firmite.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Не примиле у ООН. Ете тоа добивме,а деновиве слушаме дека тоа можело да се направи 91-92 и тоа под уставно име. Каде никој не би ставил вето у Совет за безбедност и денес не би воделе преговори за ,,името,,.

Али јбг некој имал попаметна работа у тоа време наместо да бара примење у ООН, туку барал чаре за спасување на Србославија-на Цобета.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
E pa nemase leb za jadenje, zosto site drzavni firmi gi razgrabaa komunjarite. Najkriminalna privatizacija vo ex-komunistickite zemji imase vo Makedonija. Pak li da glasam za tie neranimajkovci?!
ne pametnjakovicu osven gluposti da tropas, drugo nisto ne znaes. Makedonija bese blokirana od Grcija od kade togas uvezuvavme se, sega dojde poinakvo vreme ne smee embarga da se stavat. Ako nekoj ukradil nesto toa bile onie koi go napravija toa so OKTA, MAKEDONSKI TELEKOMUNIKACII, PECATNICA GOCE DELCEV I red redica stotici firmi vo sopstvenost na edna partija koja imase bugarski lider, a sega ima eden negov naslednik
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Не примиле у ООН. Ете тоа добивме,а деновиве слушаме дека тоа можело да се направи 91-92 и тоа под уставно име. Каде никој не би ставил вето у Совет за безбедност и денес не би воделе преговори за ,,името,,.

Али јбг некој имал попаметна работа у тоа време наместо да бара примење у ООН, туку барал чаре за спасување на Србославија-на Цобета.
Koj ti kaza toa deka sme mozele da sme vlezele 91va 92 POD USTAVNO IME?
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
уф. од овие нема леб... се раскокодакале сите...
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
ne pametnjakovicu osven gluposti da tropas, drugo nisto ne znaes. Makedonija bese blokirana od Grcija od kade togas uvezuvavme se, sega dojde poinakvo vreme ne smee embarga da se stavat. Ako nekoj ukradil nesto toa bile onie koi go napravija toa so OKTA, MAKEDONSKI TELEKOMUNIKACII, PECATNICA GOCE DELCEV I red redica stotici firmi vo sopstvenost na edna partija koja imase bugarski lider, a sega ima eden negov naslednik
:pos2:

Zatoa nikoj veke ne vi veruva, zosto mislite deka narodot e budala da veruva na komunjarski lagi i ne se sekava sto se slucuvase 1993-1998 g.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Никој не ми кажа! Треба ли некој да ми каже нешто што е општо познато. Ние(читеј К.Г. и компанија со СДС) не поднеле барање за прием после референдумот туку во 93.

Е ајде де кажи ми сеа ти кој ја заебал работата. Наместо да договараат прием во ООН после 8-ми Септември 91. Ние праевме план Глигоров-Изетбеговиќ за спас на Југославија(т.е. Словенија и Хрватска независни, а од Босна наваму у Југославија)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom