Предвремени избори!

Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Kraj kraeva mislam deka neopredelenive Vmrovci na forumov imaat pravo, treba da ima predvremeni izbori, da se izleze da se resi rabotava, da se glasa, pa koj pobedi pobedi, i taka go imame dopreno dnoto podole od ova nema, moze da bide bolje.
Uste i koalicija DPMNE DUI neame videno.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Aj ne placi poradi toa sto SDSM ke nema poveke pratenici vo Parlamentot, po novite izbori.

Prasanjeto so imeto ke se zavrsi do Juni, pred izborite. USA rece deka e prasanje na sedmici, koga ke se resi problemot so imeto.
Не се работи за то дали СДСМ ќе има или ќе нема пратеници, поентата на овие зибори е нов 4 годишен мандат на Грујчо оти осека дека сега е дедлајнот за тоа, ама не е никако паметно во овој период македонија да се занимава со сопствените политички партии бидејки, мои патриоти, има многу побитни работи од тоа кој е на власт, однсоно битно е како ја практикува власта.

Ако е Груевски доблесен и ако ја сака Македонија цела, ќе ја истурка целата работа додека Буш е сеуште Претседател на САД и ке гледа да има подобра позиција на Македонија за евроатланските песепктиви, и ако успее во тоа народот ке го награди.

Ама мека е фотељата на Илинденска и треба да се задржи па и ако цената е Македонија.
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Partija, cii prvenci se Makraduli, Kondarko, Zaev, Sekerinka, Buchu & Co. e osudena na propast:pos2: Ke stanat "golemi" kako partijata na alapacana ZernUvski (kolegata na Makroduli) :salut:
A kazimi Gorcev, Milosev, Boneva, Lj.Georgievski-skakacot, Janakievski, Aleksandar Nikolovski-pratenikot bebe, pa koalicijata Zingo, Pavle, Jagnula itn.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Луѓе ако сакаме да влеземе во НАТО, јасно е дека треба да подлегнеме на уцената на Караманлис, едно име за секоја употреба!

Ајде одговорете ми каде вие го гледате тој компромис кој толку го бајат во последно време све нечии платеници?

Во тоа да се викаме Тунгузија?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Не се работи за то дали СДСМ ќе има или ќе нема пратеници, поентата на овие зибори е нов 4 годишен мандат на Грујчо оти осека дека сега е дедлајнот за тоа, ама не е никако паметно во овој период македонија да се занимава со сопствените политички партии бидејки, мои патриоти, има многу побитни работи од тоа кој е на власт, однсоно битно е како ја практикува власта.

Ако е Груевски доблесен и ако ја сака Македонија цела, ќе ја истурка целата работа додека Буш е сеуште Претседател на САД и ке гледа да има подобра позиција на Македонија за евроатланските песепктиви, и ако успее во тоа народот ке го награди.

Ама мека е фотељата на Илинденска и треба да се задржи па и ако цената е Македонија.
Site vie SDSMovci prodavate pufki t.e. nelogicnosti. Bidejki DPMNE sigurno pobeduva na izborite, nema da ima vakum vo vlasta. Gvujo od sto ja saka Makedonija i nejzinata podobra idnina, bara stabilna vlada, bez necii si uceni. Foteljata na "Ilindenska bb" sekako deka e meka, no kako sedi sega, ke sedi na nea i posle juni, no zatoa pak SDSM ke gi ima na edno kose od Parlamentot, galiba do 10 ke stignat:vozbud: . E toa e razlikata, ne vo Gvujo, tuku vo brojnosta na SDSM vo Parlamentot. Zatoa i tolku komunjarite se ''zagrizile'' za Makedonija, zosto nema da dojdat so decenii na vlast:pos2:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Aj ne placi poradi toa sto SDSM ke nema poveke pratenici vo Parlamentot, po novite izbori.

Prasanjeto so imeto ke se zavrsi do Juni, pred izborite. USA rece deka e prasanje na sedmici, koga ke se resi problemot so imeto.
Можам да се обложам со тебе на 500 евра дека СДСМ ќе има повеќе пратеници од ВМРО-ДПМНЕ. Народот не е прост и не го глуп. Не го вреѓај!
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Spored mene najdobrata varjanta za DPMNe e 47 pratenika, poveke mozda ali so drug izboren sistem, osven ako ne prorabotat motkite i pistolite, ali i so toa do 50 pratenika, poveke vo drugo vreme i na drugo mesto
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Чудно...наеднаш, оние кои го сменија името на нашата земја(СДСМ), оние кои до последен миг беа за компромис(СДСМ & Цо), одеднаш се загрижени за расплетот со грција...дал сум буден или сонувам? :)

Сум против предвремени избори! Сега е време за работа.

Можам да се обложам со тебе на 500 евра дека СДСМ ќе има повеќе пратеници од ВМРО-ДПМНЕ. Народот не е прост и не го глуп. Не го вреѓај!
А ти едвај чекаш да бидат предвремените избори а?

:vozbud:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
A kazimi Gorcev, Milosev, Boneva, Lj.Georgievski-skakacot, Janakievski, Aleksandar Nikolovski-pratenikot bebe, pa koalicijata Zingo, Pavle, Jagnula itn.
vo sekoj slucaj site gornospomenati se pointelegentni i posbosobni od Makradulu, Sekerka, Kundarko, Zernovski :pos2: No, gornospomnatine ne se prvencite na DPMNE i ministri kako Stavreski, Samakoski, Goca, Gvujo itn., osven Janakievski, koj e mlad ambiciozen covek, za razlika od skamenetite, argonatni i zatupeni komunjari.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Можам да се обложам со тебе на 500 евра дека СДСМ ќе има повеќе пратеници од ВМРО-ДПМНЕ. Народот не е прост и не го глуп. Не го вреѓај!
Tocno deka narodot ne e prost i glup, i prestana da veruva na lagite i vetuvanjata na SDSM. Zatoa i SDSM ke izgubi na izborite, a Sekerka si ja pisuva ostavkata i place pred kamerite. Zal mi e za nea, no mozebi vo sekoe zlo ima i dobro; neka pocne da raga edna duzina decinja i da ni go zgolemi natalitetot, taka site ke gladame za nea:vozbud:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Мачете ме, не признавам... Мислев на сталин, да напраи чистки во парламентот...
De, de de, ne se komunjarite na vlast pa da te macat. Takvi metodi i samiot kaza deka sproveduval Stail, koj e otecot na KPJ t.e. KPM :smir:
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
СДС се контрадикторни сами по себе.

Ваму викаат за компромис со грција по секој ацена, а после пет минути трубат за зачувување на името и како некој името би го дал. Некако не ми идат у глава овие две ствари, контрадикторни се.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Кружат гласини дека по дебаклот кој ќе го доживее СДСМ на следните избори, Шекерка ќе била заменета...

Во игра биле Никола Поповски и Игор Ивановски шема....

Jao...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom