Сендвичара "Седмица"

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Сестра ми цело време ми зборува за таа сендвичара, демек кога ќе одам во Скопје мора таму да пробам нешто, дека било многу вкусно, блабла...
Штета што не јадам брза храна.:)
Зависно во кој период од денот ќе ја нарачаш храната од Седмица, некогаш и не изгледа на толку брза :)
Веруј ќе пројадеш и ќе ти се одјаде(од цената)
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Сестра ми цело време ми зборува за таа сендвичара, демек кога ќе одам во Скопје мора таму да пробам нешто, дека било многу вкусно, блабла...
Штета што не јадам брза храна.:)
Абе и цената кога ќе ја видиш малку ќе ти се стемни. Еве кај и да е очекувам новопоскапување.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
како може да ви се свиѓаат оние кромпирчиња?
и каде се времињата коа мајонезот беше навистина мајонез и коа имаше вкус на мајонез
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
не сум љубител на 7ца. хамбургерот е преголем, неможам цел да изедам, а и 120 денари е, шо е многу многу е. порадо би јадел во МекДоналдс
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
120 denari.Aloooooo toa e Skopje,nAli? :helou:
Дојди касни од...... 7ца да видиш дали не вреди, ебаго :)

не сум љубител на 7ца. хамбургерот е преголем, неможам цел да изедам, а и 120 денари е, шо е многу многу е. порадо би јадел во МекДоналдс
Да ама во мекдоналдс со под 1000 ден. не се влага ако мислиш да се најадеш.

А ваму, таман, 1-2 комбинирани со сланина, се најадуваш квалитетно, вкусно, за мерак :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
120 denari.Aloooooo toa e Skopje,nAli? :helou:
Дојди касни од...... 7ца да видиш дали не вреди, ебаго :)
така е КОРУН...7-ца FTW!!!
како може да ви се свиѓаат оние кромпирчиња?
и каде се времињата коа мајонезот беше навистина мајонез и коа имаше вкус на мајонез
е да..мајонезот е тапа..али компирите се уреду....и плус...каде се времињата??? ваљда во тие три години разлика со тебе, сум го утнал убавиот мајонез...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.794
Поени од реакции
20.099
Бог знае од кога немам јадено во 7ца, и колку е скапо бре, шо напраивте 200 ден да не е хамбургер? И ептен се огромни тоа сендвичите, кило компири има внатре, никад не сум изела цел сендвич тууу многу е!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Бог знае од кога немам јадено во 7ца, и колку е скапо бре, шо напраивте 200 ден да не е хамбургер? И ептен се огромни тоа сендвичите, кило компири има внатре, никад не сум изела цел сендвич тууу многу е!
Тоа се вика: За тие пари, добиваш и премногу :)
 
Член од
18 септември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Вреди да се оди и кога си гладен да си се најадеш ко човек....:toe:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Вреди да се оди и кога си гладен да си се најадеш ко човек....:toe:
Баш така! Еве јас сеа за 5 мин. тргам накај 7ца да се ухранам ко чоек, еден комбиниран со сланина, the best of 7ca!
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
120 денари можеби е многу, но таков Хамбургер нема на Балканот, не само во Македонија. Еве спореди еден Хамбургер од 80 денари со тој од 7ца, ќе видиш колку повеќе вреди тој од 120 денари.
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
120 денари можеби е многу, но таков Хамбургер нема на Балканот, не само во Македонија. Еве спореди еден Хамбургер од 80 денари со тој од 7ца, ќе видиш колку повеќе вреди тој од 120 денари.

Абе доста стрвите види ги.. сеа ќе ме натерате до 7ца да идам!
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
Бог знае од кога немам јадено во 7ца, и колку е скапо бре, шо напраивте 200 ден да не е хамбургер? И ептен се огромни тоа сендвичите, кило компири има внатре, никад не сум изела цел сендвич тууу многу е!
фала Богу, истомисленик! :vozbud:
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Абе може се скапи, али тоа е тоа. Додека не се намалува бројот на купувачи, ќе ги зголемуваат цените. Тоа ти е понуда-побарувачка. Али без разлика на тоа што се скапи, сендвичите им се ненормално добри. Што би се случило доколку би биле по 80 денари, ќе има редица не до грчка амбасада, туку до Ким. Кога беа поефтини јадев почесто, сега јадам поретко, но неможам да кажам дека се тапа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom