Ветеринарно катче

ηαrυтσ

Зеленко бе ~ Фала !
Член од
11 март 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
Kuceto se gleda deka e zalutano,mislam ne e takanareceno(ulicar).Na tvoe mesto bi dal oglas na TV.Sigurno ke se javat poseduvatelite na kuceto.
 
Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
Чекај , чивавата го фати зајчето за нога или зајчето - чивавата???:pos2:

Шала. Многу големо куче затоа :smir:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Јас си купив кученце. И сега сум најсреќна секогаш, освен кога ми кака и моча по дома. Што нели е нормално и очекоувано.
Арно ама кога читам по странскиве страни на нет мислиш докторат за тоа правеле луѓево. Ај тоа, ама пишува дека ако не го учиш ко што треба може да се случело нешто како пореметување на поврзаноста меѓу кучето и сопственикот. И сега се мислам се думам, таму па не знам ти какви се не тактики, што да правам?
Инаку кучето е Јапонкси шпаниел и има два месеци (ако е од некаква помош ова) и многу е паметно и послушно, ама ова сега не знам некако ко голем проблем ми се гледа.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Јас си купив кученце. И сега сум најсреќна секогаш, освен кога ми кака и моча по дома. Што нели е нормално и очекоувано.
Арно ама кога читам по странскиве страни на нет мислиш докторат за тоа правеле луѓево. Ај тоа, ама пишува дека ако не го учиш ко што треба може да се случело нешто како пореметување на поврзаноста меѓу кучето и сопственикот. И сега се мислам се думам, таму па не знам ти какви се не тактики, што да правам?
Инаку кучето е Јапонкси шпаниел и има два месеци (ако е од некаква помош ова) и многу е паметно и послушно, ама ова сега не знам некако ко голем проблем ми се гледа.
Сеа ќе ти кажам малце грубо,не треба така да се постапува,ама нареден пат кога кученцето ќе изврши нужда,ќе го ставиш до мочката и со весник по газето,ама не многу јако,да не го опржиш,колку да му дојде памет,иначе нормално е,чекај сеа,коа ќе почне да гриза папучи и килими,неможе одма да се навикне:pipi:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Не знам дали прашањето е за тука...да ми помогнете околу изборот на име за кученце :)
Кучето е хаска, па некое соодветно :)
Благодарам :)

Maшко е :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не знам дали прашањето е за тука...да ми помогнете околу изборот на име за кученце :)
Кучето е хаска, па некое соодветно :)
Благодарам :)
Пиши дали е машко или женско :)
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Моево кученце пред 4 дена ја прими првата вакцина. И од тогаш спие ли спие, или само лежи па се преместува од едно на друго место. Ќе сењраздвижи малку ама тоа пола саат преку сила и па у кревет.
Само кога ќе види како јаде некој рипа и фала богу јаде ко нездраво.

Ама ова спиењево ми е чудно, татко ми вика не спие боледува. Е сега има конјуктивитис ама тоа го има недела дена (го лечиме со маст) а вакво е одкако прими вакцина
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.730
Поени од реакции
3.741
Пред некој ден бев во една продавница...само што влагам ми се исправа Мопс:). Хаха кучето е појава, лудница е. Е сеа имам нешто читано низ форумов, а и на нет. Слушнав дека е прилично скапо, а и тешко можам да го најдам во државава. Знае некој еве одприлика колку им е цената? Исто така не е лошо ако знае некој да напише и за Бигл?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Само знам за Сиберски Самует.. Овие кучиња за мене се најпаметни..
Малото куче го продават на интернет : 200 евра, а поголемо 400 евра, мислам дека беше така да..па ти погуглај малце .пиши : Продавање кучиња, и ке ти се најде и ке бараш:wink:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Пред некој ден бев во една продавница...само што влагам ми се исправа Мопс:). Хаха кучето е појава, лудница е. Е сеа имам нешто читано низ форумов, а и на нет. Слушнав дека е прилично скапо, а и тешко можам да го најдам во државава. Знае некој еве одприлика колку им е цената? Исто така не е лошо ако знае некој да напише и за Бигл?
Денди мислам дека ке стане татко(ако веќе не е станат) така да провери тука, прашај си, има за контакт информации. За бигл незнам за жал, а ептен ги сакам тие :).

@Торпедо,
Сибирски Самојед е, не си крши јазик за џабе.Паметни се ама ако си чувал некоаш лесно ке заклучиш дека поголем инат од тоа нема, така да ке слуша команди само коа тој ке сака.
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Имам ши цу, 60 дена старо, мислам дека има проблеми со мешето. Има пролив, не знам дали е од промената, оти го зедов пред 2-3 дена, или нешто друго. Да го носам на ветеринар??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom