Македонскиот крал се врaќа во Македонија

Член од
28 март 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
macedonia - to the end of the world
1.дел - 2.дел - 3.дел - 4.дел -
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Чедо мое, зарем не разбра до сега, дека они се чуствуваат како Македонци, кога и Грците ќе се чуствуваат како Македонци и јас топло ќе ги поздравам и добар пречек ќе им направам.
Чедо златно, КуРоманлис јавно кажа дека се чуствува „Македонец„ па пречекај го топло, нема проблем. И овој кралов со се кралицата пречекај го, ова е демократска држава никој не ти забранува. Во Македонија не само „кралевите„, туку сите се добродојдени, па и бизнисмените од циганска атина.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Кралицата и Кралот ќе бидат примени од Премиерот.Барем така тврди Јанко...
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
леле одамна викав дека Македонија треба да стане кралство.Ке си имаме клрал и кралица и ке си се викаме Македонско Кралство:vozbud:Башка Шпанија Белгија Шведска Данска Холандија и Обединето Кралство кои це монархии ке не подрзат во спорот со името дека ке сме монархија ко нив:vozbud:

Шала на страна,да треба да се пречекаат и кралот и кралицата и да им се обрне внимание и да им се оддаде почит
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
ДАЈТЕ МИ БРЕ КОНТАКТ ОД МАРИНА ДОЈЧИНОВСКА!!!

Кој има таква работа, нека ми се јави во ПП!
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
ДАЈТЕ МИ БРЕ КОНТАКТ ОД МАРИНА ДОЈЧИНОВСКА!!!

Кој има таква работа, нека ми се јави во ПП!
Javi se vo SkyNet televizija Skopje i ke ti dadat kontakt od nea, e-mail i slicno.
Barav web page na SkyNet ama ne najdov; probaj da ja najdes SkyNet TV na 188, sigurno ja imaat registrirano vo imenikot.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Vcera gledav na emisijata kaj zemjakot moj Janko, deka mnogu Makedonci se zainteresirani za kralski precek na Mirot na Hunzite, duri i ponudija da doniraat pari za ovoj nastan. Ova e prvpat da slusnam Makedonci od se` srce da sakaat da doniraat pari za makedonskata kauza.

Mislam deka navistina kralot [Mirot] na Hunzite treba da go udostoime so kralski precek, a seto toa e vo polza na nasata nacionalna ideja. Definitivno, Hunzite se ostatoci od vojskata na antickite Makedonci, ozeneti so lokalni zeni (najmnogu iranki). Go slusav na makedonsko radio Ilija Casule, koj go ispitucase Burushaskiot jazik na Hunzite i kaza deka sovremeniot makedonski jazik so jazikot na Hunzite ima 560 identicni zbora i izrazi, a golem del od zborovite se protoslovenski [praslovenski], a ostatokot iranski, sto e logicno, bidejki Alexandrovite vojnici se ozenile so persijki, koi persiskiot jazik go prenele na nivnite deca.

Sto moze nie da napravime za podostoinstven precek na makedonskite kralevi?

Znaete li sto znaci makedonska kralska loza stara 23 veka?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
За ова слушнав уште лани иако не ми текнува дали беше кај Јанко или на некоја документарна емисија како и да е не е важно. Секако треба да не посетат зашто може да имаме само корист од тоа никаква загуба со оглед на тоа дека има сличности во јазикот и фолклорот. Сега е вистинско време за вакво нешто, би ми дошло како кец од ракав пред Грците:)
Е сеа дека треба да бидат пречекани со кралски почести можеби е малце претерано ама секако треба да бидат примени од некого без разлика дали е владата или БЦ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom