Магии - бу!

Pep

Член од
1 декември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
21
Drugarce ovie raboti ne se sala vistina postojat jas imam drugar koj mu imaat napraveno magija i sega na deteto mu odi se naopaku...
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
779
Поени од реакции
382
Јас сум прав магионичар и магионичурувам со прави магии а не ко оние по улици шо праат со карти. Фрлам секакви магии, не е потребно лично присуство може и преку телефон или facebook, а цена е од 150 ден па нагоре зависно од магијата нормално. Плаќање може и преку paypal.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Во библијата немаат спомнато ништо за црни магии значи идењето кај бајачки и тие вуду работи се против-христијански - а постојат.. малку ми е нелогично сево ова посебно од мое гледиште - сметам дека Бог (Креаторот) е енергија и нема врска со Исус, Алах, Буда или било кој друг.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Јас стојам неутрално во врска со ова прашање, но искрено кажано љубопитна сум и би сакала да отидам кај некој гледач чисто од љубопитност. Има еден човек во градов ми има кажувано другарка ми дека гледал бла бла и не барал пари воопште, само во дилема сум не сакам да испаднам будала на крај крајот. Што викате би отишле ли?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Јас сум прав магионичар и магионичурувам со прави магии а не ко оние по улици шо праат со карти. Фрлам секакви магии, не е потребно лично присуство може и преку телефон или facebook, а цена е од 150 ден па нагоре зависно од магијата нормално. Плаќање може и преку paypal.
Добродојде на форумот.

Секцијата за слободно творење е во Чек Дис Аут.
 
Член од
17 ноември 2010
Мислења
32
Поени од реакции
2
Магија или негативна енергија постои и ке пости ,
јас лично верувам во негативна енетгија,бидејки се околу нас е енетгија од секое живо суштество зрачи енергија,структурата на атомот е енргија,земјата е најголемо енергеско поле,храната штоја јадеме организмот ја претвара во енергија со која ние можеме да рбтиме,да трчаме и слично.Како што постојат овакви поитивни енергии кој ни придонесуваат да се уствуваме убаво,верувам дек апостојат и негативни енергии кој мозжат да се насочуваат на одредени личности и при тоа да му променат располжение на човек,а самата промена на расплоѓенитео доведува и до негативна работа(негативна срека и слично).Голема срека е што се уште не знаеме како да ја насочуваме енергијата ,и со тоа мало знаење што го имаме се прави прменогу зло .
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Магија или негативна енергија постои и ке пости ,
јас лично верувам во негативна енетгија,бидејки се околу нас е енетгија од секое живо суштество зрачи енергија,структурата на атомот е енргија,земјата е најголемо енергеско поле,храната штоја јадеме организмот ја претвара во енергија со која ние можеме да рбтиме,да трчаме и слично.Како што постојат овакви поитивни енергии кој ни придонесуваат да се уствуваме убаво,верувам дек апостојат и негативни енергии кој мозжат да се насочуваат на одредени личности и при тоа да му променат располжение на човек,а самата промена на расплоѓенитео доведува и до негативна работа(негативна срека и слично).Голема срека е што се уште не знаеме како да ја насочуваме енергијата ,и со тоа мало знаење што го имаме се прави прменогу зло .
А зошто магијата веднаш ја поистоветуваш со негативност? Се што постои, постои во дуалност има своја спротивност па така и магијата! Како што може со магија да се нанесе штета и да се пренесе негативна енергија, така може да се постигне и спротивното - да се помогне и да се пренесе позитивна енергија.
 
Член од
17 ноември 2010
Мислења
32
Поени од реакции
2
А зошто магијата веднаш ја поистоветуваш со негативност? Се што постои, постои во дуалност има своја спротивност па така и магијата! Како што може со магија да се нанесе штета и да се пренесе негативна енергија, така може да се постигне и спротивното - да се помогне и да се пренесе позитивна енергија.
се сложувам дека може и позитивно да се насочува,
разликата е во тоа што за магијата или насочување на негативна енергија,се прави некој ритуал9така е познато кај народот не тврдам)
доколку ако сакаме да испратиме позитивна енергија тоа може да го направиме само се една позитивна насмевка,така и самите се полниме позитивно а и другите околу нас,еве ако сакаш испробај секое утро кога се будиш насмевнувај се пред огледало ке го осетиш ефектот на себе за кратко време.
Многу е едноставно да бидеме срекни ,али како луге премногу сме злобни и љубомрни за дабидеме сренки,затоа повеке сме способни да правеме амгии или да испракаме негативност до другите отколку д а го правиме тоа на позитивен начин.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
се сложувам дека може и позитивно да се насочува,
разликата е во тоа што за магијата или насочување на негативна енергија,се прави некој ритуал9така е познато кај народот не тврдам)
доколку ако сакаме да испратиме позитивна енергија тоа може да го направиме само се една позитивна насмевка,така и самите се полниме позитивно а и другите околу нас,еве ако сакаш испробај секое утро кога се будиш насмевнувај се пред огледало ке го осетиш ефектот на себе за кратко време.
Многу е едноставно да бидеме срекни ,али како луге премногу сме злобни и љубомрни за дабидеме сренки,затоа повеке сме способни да правеме амгии или да испракаме негативност до другите отколку д а го правиме тоа на позитивен начин.
Ритуали може да се прават и за добро и за лошо. Исто така, не ти ни требаат ни за да нанесеш штета ни за да донесеш среќа. Секој си има своја техника.

Инаку, магијата како магија е неутрална. Тој што ја употребува ја прави она што сите ја делат на црна и бела. Мада ја не ја гледам на тој начин.
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
И што треба за да станеш магионичар ? не се заебавам озбилен сум :)
Освен да ги знаеш методите(техниките) и ритуалиите.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
И што треба за да станеш магионичар ? не се заебавам озбилен сум :)
Освен да ги знаеш методите(техниките) и ритуалиите.
За да станеш магионичар треба да научиш трикови со карти, илузии....да вадиш зајци од шешир и слично! А за да бидеш магичар и да ја користиш магијата потребно е да научиш да ја канализираш својата енергија, имагинација, намера и воља за постигнување одредена цел.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
4.039
Поени од реакции
9.214
Врачари, вештери, волшебници и слични преваранти се само тоа преваранти кои ја користат лекомисленоста на простите луѓе да им земат пари или да им влијаат како што сакаат.

Секој што верува во магии е глуп, ретардиран, необразуван, заостанат, лекоумен тапчо кој заслужува да му ги земат парите за едно абракадабра или симнување уроци/магија.

Мислам, жити се...........................
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Врачари, вештери, волшебници и слични преваранти се само тоа преваранти кои ја користат лекомисленоста на простите луѓе да им земат пари или да им влијаат како што сакаат.

Секој што верува во магии е глуп, ретардиран, необразуван, заостанат, лекоумен тапчо кој заслужува да му ги земат парите за едно абракадабра или симнување уроци/магија.

Мислам, жити се...........................
Демек некој од среќа оди...добро..има и такви будали...али тие што стварно виделе мака бараат лек СЕКАДЕ не гледаат дали е гатач/бајач...врзи прст барај лек..не си осетил на своја кожа и не знаеш како е...
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
4.039
Поени од реакции
9.214
Демек некој од среќа оди...добро..има и такви будали...али тие што стварно виделе мака бараат лек СЕКАДЕ не гледаат дали е гатач/бајач...врзи прст барај лек..не си осетил на своја кожа и не знаеш како е...
За што лек?
Неизлечива болест на близок?
На себе?
Депресија?
Невработеност?
Избеглица без куќа и храна? (ова мене ми се десило па пак моето семејство без помош од страна само се изборило од нула)

Во најдобар случај имаш плацебо ефект, во најлош уште полошо си правиш.

Треба да им се зема данок на бајачите како во Романија, и тоа поголем од ДДВ пошто не прават ништо.

Или треба да има испит, па да видам колку ке „положат“ од лажовите.

Ма све то по кратком поступку уза зид.

Крвопии.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ајзенхорн, знаеш дека има некои - почитувачи на магијата и магиските обреди на форумов, па те молам да се воздржиш од понатамошни навреди, јасна ми е твојата фрустрација и те сфаќам, ама форумов е место за сите...

Инаку дека се кретени кои продаваат гола вода е и мој став.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom