Англиската верзија на "Во името на љубовта" - Македонскиот претставник за Евровизија

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Песнава веќе има српска и албанска верзија и добро звучат, не можам да ги пастирам линковите тука затоа барајте ги на РадиоМК.
каде бе на радио мк... не најдов нишо...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Со оглед на тоа дека ни македонската верзија не ме импресионираше нешто посебно така ни оваа не е ништо посебно ама се трпи. Рефренот некако не го бива вака на англиски ама сепак по неколку слушања мислам дека и не е до толку лоша. Ќе видиме што ќе биде. BTW на која дата е финалето на Евровизија?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
од 20ти до 24 мај во белград се одржуваТ
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
pesnava e :kesa:mislam...na makedonski e 100000000000% poubava taka pravat sekogas...glasame za pesna so eden tekst ni pravat sosema treta so sosem destti tekst zar ne ? sepak so sreka !:je:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Абе ако сакавме да сме понапред, требеше Боки да го пуштиме! Ама ете не знаеме што да одбереме, сами правиме да сме меѓу последните!! Во последно предност имаат оние кои се најоригинални, оние кои ќе направам екстра настап-како лорди, како лани верка....а не песната! Не е евровизија она што беше и било порано!
Иначе за песнава, не ми е ни на македонски ни на англиски нешто посебно! :toe:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Абе ако сакавме да сме понапред, требеше Боки да го пуштиме! Ама ете не знаеме што да одбереме, сами правиме да сме меѓу последните!! Во последно предност имаат оние кои се најоригинални, оние кои ќе направам екстра настап-како лорди, како лани верка....а не песната! Не е евровизија она што беше и било порано!
Иначе за песнава, не ми е ни на македонски ни на англиски нешто посебно! :toe:
не си правиме сами да сме меѓу последните туку одредена група на луѓе кои одлучуваат за народот.јебига никогаш не сме биле слушнати нема ни да бидиме.сами се избираат сами си гласаат,кој народ,:toe:
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
pesni4kata si e zakon kaj saka neka zboriva najdobraaaaaaaaaaaaaa eeeeeeee
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ќе испадне дека се повторувам ама - не треба да учествуваме на оваа Евровизија. Не за тоа каква е песната или било што - ама штом не можат да излезат да пејат а да пишува „Македонија“ наместо стандардното ФИРОМ - нема зошто да одат воопшто.
Чим можеше Манчевски да го повлече филмот - можат и овие
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ги преслушав преаробтките на другите јазици и наијнтересни ми се руската и турската верзија. А и спотот го гледав и можам д акажам дека е правен како за на МТВ-и. така да до сега се прават оекј уште само не знаеме каква кореографија смислиле за на сцена но нели тоа не се открива до денот на изведбата.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Мислам дека можеме во финале со песнава. Им држам среќа на Тамара, Врчак и Адријан!
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.893
Мислам дека можеме во финале со песнава. Им држам среќа на Тамара, Врчак и Адријан!
Хаха:pos2: на што си? :vozbud: хаха ме насмеа имаш зеленко :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom