Oграбени поштари + застрелани, после чаирчанка...

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Vo nasata Makedonija ke gi dobijat utre penziite?
Ke gi dobijat po nekoj mesec a ne utre.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Е па кога сакаат пензионерите ПАРИ НА РАКА :helou:
Нека им префрлат фино лепо на книшка , или на картичка и решен проблем ! Исто ко на администрацијата ...
А Македонски Пошти ги заболе за ова , нив парите им се осигурени , дури мислам дека им е јавено на пиштолџиите за тоа каде ќе се движи возилото со пари .
Многу разумно...

дај бе немојте вакви муабети, настрадале невини луѓе...

според сликата што ја видов не беше туку така некој излегол на улица и пука со пиштол, било добро испланирано затоа што со повеќе коли им го блокирале патот на главната улица и имаше бајаги пукање значи не беше само 2-3 рафали и завршена работа, сигурно до кај 5 минути траеше непрекинато пукање...:nesum:
Баш заради горниот пост се прат вакви муабети ... греота за повредените но тие се колатерална штета...на сето ова ќе си се офајди некој многу...а башка мислам има ПРАВИЛНИК за тајност на превозот на пари во поштата така да то е поткажано одвнатре...

Никој не го оправдува настанов, на секој му е преку глава од предавнициве !!!
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Не тресете глупости. На целата трагедија, што е жално за пензионерите кога ќе си ги добијат пензиите, само со ден задоцнување, наместо денес - утре?
Фала богу еден правилно да каже.Луѓето настрадале вие за пензиите сте се фатиле.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
a si znaes voopsto koj si ti?e tesko e za tebe da se izjasnis koj si, sigurno spored tebe mnogu historii bi padnale vo voda:pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
Aбе Али Ли ај иди до диспанзеро. Шо е албанец толку значаен во светот, во историјата, а камоли во Македонија? За точниот одговор ќе ти дадам 5 бели капчиња, XL и XXL големина. Made in China.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
41
Поени од реакции
2
имаше и комбе удрено и коли смачкани бајаги... :(

бај д веј, не е смешно да мавате сеир - за тоа етничкото население во чаир.

со тоа што кажав - убаво се знае кој го направил, не мислев на албанците, туку ДУИ!!!
ova go vikas vrz osnova na omraza ili?!!! za da se obvini nekoj treba da se ima braem osnov za somnevanje... a vakvi kleveti kakvi po obicaj pisuvate nisto novo naviknati sme... ako si bil dovolno vozrasen i pamtis sto bese za vremeto na DUI vakvi raboti ne postoeja....:helou: :helou:
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
they got an inside man...
kako i minatite grabezi...ja znaea trasata i vremeto...
ke naebe nekoj debelo za ova...

a koj gi e*be penzionerite....nevini luge nastradaa
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
41
Поени од реакции
2
Aбе Али Ли ај иди до диспанзеро. Шо е албанец толку значаен во светот, во историјата, а камоли во Македонија? За точниот одговор ќе ти дадам 5 бели капчиња, XL и XXL големина. Made in China.

paaa sega ako si pogledneme od oklu malku mozeme da zabelezime deka nekoj ne moze da si go dokaze svojot identitet a toa ne se albancite vo nieden slucaj..edni ne ve priznavaat kako drzava drugite pak ne ve priznavaat kako nacija tretite pak ne vi ja priznavaayt crkvata...a bas tie sto gi omalovazuvas celo vreme sekogas bile najkorktni kon vas... mozebi ne trebalo a a belite kapcinja cuvaj gi mozebi ke ti zatrebaat eden den....
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
paaa sega ako si pogledneme od oklu malku mozeme da zabelezime deka nekoj ne moze da si go dokaze svojot identitet a toa ne se albancite vo nieden slucaj..edni ne ve priznavaat kako drzava drugite pak ne ve priznavaat kako nacija tretite pak ne vi ja priznavaayt crkvata...a bas tie sto gi omalovazuvas celo vreme sekogas bile najkorktni kon vas... mozebi ne trebalo a a belite kapcinja cuvaj gi mozebi ke ti zatrebaat eden den....
Хаха.. ама сфати дека мене не ми е битно дали педерите јужни, татарите, американците или ред други ќе ме признаат, битно ми е шо јас сум, знам дека сум и се чувствувам како македонец. А тоа што ве омаловажуваме припишете си го на вашиот водач Али Ли Ахмети и на простата раја (во која спаѓаш и ти) кои се доволно забегани да тргнат по него. А околу капчињата не се секирај, нема да ми требаат, не менувам вера :), подобро би ставил:kesa:(корпа) на глава отколку бело капче :).
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Јас сеуште ќе продолжам да бидам во дилема и ќе продолжам да се прашувам:
зошто сите инциденти и грабежи се случуваат од другата страна на Вардар?

Ќе продолжиме да бидеме во дилема за тоа:
кој го контролира криминалот во Македонија?

ќе се правиме дека не знаеме дека во Македонија, а и во Скопје има сеуште места каде што полиција не смее да „стапне„.

Во Македонија изгледа треба да измислиме една друга дефиниција за криминал во која ќе додадеме дека не е точно дека тој е тесно поврзан од најголемата малцинска група во Македонија.

И да не заборавиме дека токму во Македонија тие луѓе што прават криминал ние ги собравме во собрание, им дадовме можност да одлучуваат за нашата иднина, знаете дека треба да бидеме горди со тоа.

И уште да докажеме дека ние етнички македонци сме тие кои што се некултирни, нецивилизирани, дека ние ги правиме проблемите во општеството и дека криминалот потекнува токму од нас.
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
61
Поени од реакции
1
paaa sega ako si pogledneme od oklu malku mozeme da zabelezime deka nekoj ne moze da si go dokaze svojot identitet a toa ne se albancite vo nieden slucaj..edni ne ve priznavaat kako drzava drugite pak ne ve priznavaat kako nacija tretite pak ne vi ja priznavaayt crkvata...a bas tie sto gi omalovazuvas celo vreme sekogas bile najkorktni kon vas... mozebi ne trebalo a a belite kapcinja cuvaj gi mozebi ke ti zatrebaat eden den....

dzabe zborite za ovoj sto go pise ova, na robot ne moze da mu se kaze, treba da go programiraat za da razbere, a bidejki gi programiraat drugi od stranstvo ne mozat samite i samo drnkaat od history (sigurno im e namesteno da cuvaat istorija 20 dena i posle da brisat kako sto e na IE) :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
41
Поени од реакции
2
dzabe zborite za ovoj sto go pise ova, na robot ne moze da mu se kaze, treba da go programiraat za da razbere, a bidejki gi programiraat drugi od stranstvo ne mozat samite i samo drnkaat od history (sigurno im e namesteno da cuvaat istorija 20 dena i posle da brisat kako sto e na IE) :vozbud::vozbud::vozbud:
JA TE VOLIM AL STA MOGU SUDBINA TE NA PUT SALJE:pos2: :pos2: :pos2: PRIZNAJ PRED SITE KOLKU DISKRETNI DRUGARI ALBANCI IMAS..AMA BIDI ISKRENA KON NAS I SEBE SI:nesvest:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.193
Поени од реакции
34.426
Прекинете со оф-топик глупости и препукувања.
Избришани се 4-5 мислења. Да не бришам и понатаму, зошто ќе фрчат банови на темава.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Што арно видовме одвас, поарно и да невидовме!!!
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
61
Поени од реакции
1
JA TE VOLIM AL STA MOGU SUDBINA TE NA PUT SALJE:pos2: :pos2: :pos2: PRIZNAJ PRED SITE KOLKU DISKRETNI DRUGARI ALBANCI IMAS..AMA BIDI ISKRENA KON NAS I SEBE SI:nesvest:
MOMENTALNO NAJ ISKRENO NULA takvi ko tebe.
Imam Makedonski Albanec Drugar, ama za zal ne e kako vas, ne e za Dui, Dpa i neznam koj, tuku e za Makedonija i e Makedonec koj jas Saka Makedonija so mir, bez Teroristi i Roboti kako vas, saka da zivee mirno, i tamu kaj sto zivee e makedonija za nego, zbori cisto makedonski ( a znae i albanski), saka da uci na makedonski, ne pokazuva albanski znamina bidejki zivee vo Makedonija itn
Drugo nesto?
A vas ako sakate da se ebavate idete vo Albanija ili Former USA,FRANCE and Zimbawe Republic Of Kosovo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom