СДСМ се согласиле за промена на името

  • Креатор на темата Borg_Drone
  • Време на започнување
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
веројатно некои пробугарски иницијативи на ДПМНЕ...

да се навратиме на темата...
дадете барем еден доказ, барем една изјава на некој член на СДСМ дека името треба да се менува, во спротивно барам од администраторите да се затвори темата зошто служи за лечење на фрустрациите на некои членови на ДПМНЕ

Ispravka edna vo DPMNE nema probugarski inicijativi, tamu ima bugarski inicijativi
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
odi be sdsovce setaj pro bugarski:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:da ne e vmro na vlast vie uste utre ke ne prekrstite vo kur makedonija
Krusevska
Ustavna
Rakedonija
ko sto ni go menavte znameto a i imeto ni go smenavte samo toa privremeno ke traese tri meseci:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Прво ќе те замолам да не ме врзуваш индиректно или директно со политички партии,затоа што јас се гордеам со фактот дека сум политички неутрална и единствена грижа ми е земјава и ич не ме боли лево уво за политичарите,можат слободно да се фрлат во Вардар.

Второ,мојот пост го напишав за да увидиш како изгледаш.Кога ќе сфатиш дека не може само една партија да придонесе за лошата ситуација на Македонија и кога ќе престанеш да гледаш како коњите само во еден правец,тогаш ќе може да дискутираме.До тогаш,ќе те замолам само воопшто ни да не си помислил,мојот ник и име да ги врзуваш со партија и да кажуваш дека некој мене ме тера.Мене никој не ме тера на ништо,тоа да ти е јасно!!!!!!!!!!!!!



Како бе не ти е срам?А?Како не ти е срам?
Јас сум МАКЕДОНКА и не сум политички обоена бе идиот!
Како не ти е срам да инсинуираш вакви срања???
ПРОБУГАРСКИ ИНИЦИЈАТИВИ!!!!!!!!!!! МРШ ТАМУ!
Слушај јас за тебе не сум идиот, јас само кажувам она што гледам во твоите постови. Гледам само напаѓање на една политичка партија, додека одредена друга фаворизираш. На тоа се темели моето мислење. РАЗБРА???
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
odi be sdsovce setaj pro bugarski:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:da ne e vmro na vlast vie uste utre ke ne prekrstite vo kur makedonija
Krusevska
Ustavna
Rakedonija
ko sto ni go menavte znameto a i imeto ni go smenavte samo toa privremeno ke traese tri meseci:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk:
А што мислиш ти дека е подобро на пр. 20 години. или да имаме едно трајно решение што не е во наша полза??
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
sto si go klal be znameto so 16 kraci ne go strami nego predavnici nesmeat da go nosat klaj si go ventilatorot na kira to zavas e
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
sto si go klal be znameto so 16 kraci ne go strami nego predavnici nesmeat da go nosat klaj si go ventilatorot na kira to zavas e
Те прашав нешто, ако си доволно мудар, што очекувам бидејќи си на темава, очекувам разумен одговор?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Извини очигледно си ги протолкувал работите како што тебе ти одговара. Најди еден пост каде што кажувам дека оние се цареви или они се вакви.
Го критикувам секој кој го сметам за предавник!
Тоа беше во момент на нервоза, но се надевам дека нема да се повтори тоа да ми го спомнуваш моето име заедно со некоја партија.

МЕНЕ НЕ МИ СЕ БИТНИ ПАРТИИ,МЕНЕ МИ Е БИТНА МАКЕДОНИЈА.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
nema drugo resenie osven
MAKEDONIJA
А што мислиш јас сакам да се викаме поинаку?

Само работата е што доколку не беше ФИРОМ - како привремена референца, Македонија ќе беше изолирана земја, и знаеш каква земја ќе бевме? Нешто слично на Авганистан и нешто подолу од Албанија
 
Член од
16 март 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
дечко во голема заблуда си ејјјјјјјјјјјјјјј чукни го тоа главчето море теле едно како можер да го кажеш тоа бе копук прво Грујо не е тоа што пишеш бидеќи горе спона нешо се искарал со албанија и БУГАРИЈА заради визи а сега серкаш бугарија она ова....грев
а и Лубчо до негде во 2001 среди некој работи, а и на крај краева подобро кон бугарија отколку кон шиптарија а? или обратно? ама тоа не е битно сеа, битно е колку си ЧОР, и заборај да спомнеш нешо горе...

ГРУЈО ДА ГО СМЕНЕШЕ ИМЕТО НЕМАШЕ СЕГА ДА БИДЕМЕ СКАРАНИ СО НЕКОЈ + ЌЕ ВЛЕЗИМЕ ВО НАТО - ТИПИЧЕН СДС(М)ГМ - ОВЕЦ
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Извини очигледно си ги протолкувал работите како што тебе ти одговара.Најди еден пост каде што кажувам дека оние се цареви или они се вакви.
Го критикувам секој кој го сметам за предавник!
Се извинувам што ти реков идиот,тоа беше во момент на нервоза,но се надевам дека нема да се повтори тоа да ми го спомнуваш моето име заедно со некоја партија,особено не ПРОБУГАРСКИ!!!

МЕНЕ НЕ МИ СЕ БИТНИ ПАРТИИ,МЕНЕ МИ Е БИТНА МАКЕДОНИЈА
и мене пред се ми е Македонија битна
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
дечко во голема заблуда си ејјјјјјјјјјјјјјј чукни го тоа главчето море теле едно како можер да го кажеш тоа бе копук прво Грујо не е тоа што пишеш бидеќи горе спона нешо се искарал со албанија и БУГАРИЈА заради визи а сега серкаш бугарија она ова....грев
а и Лубчо до негде во 2001 среди некој работи, а и на крај краева подобро кон бугарија отколку кон шиптарија а? или обратно? ама тоа не е битно сеа, битно е колку си ЧОР, и заборај да спомнеш нешо горе...

ГРУЈО ДА ГО СМЕНЕШЕ ИМЕТО НЕМАШЕ СЕГА ДА БИДЕМЕ СКАРАНИ СО НЕКОЈ + ЌЕ ВЛЕЗИМЕ ВО НАТО - ТИПИЧЕН СДС(М)ГМ - ОВЕЦ
доволно си кажа
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
и мене пред се ми е Македонија битна
Добро се надевам расчистивме со тоа и очекувам веќе од твоја страна да нема испади дека мене пробугарски не знам ти кои таму ми кажуваат што да зборам!!!!!!!
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
добро се надевам расчистивме со тоа и очекувам веќе од твоја страна да нема испади дека мене пробугарски не знам ти кои таму ми кажуваат што да зборам!!!!!!!
нема веќе.. и прими длабоко извинување од мене доколку навистина си тоа што тврдиш, таквите луѓе најмногу ги ценам!
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
slusaj decko ne sakam da se vregame ama fakt e deka kirco i frckovski prifatija da teraat spor so grcite i drzavava da se vika firom go smenaa znameto a za se tvrdea deka ke trae tri meseci nemoj da mesas babi i zabi se prepalivte da ne umrete za leb i nafta vie i vasite srbi edno embargo ve prepali da ne im snema na srbcinata nafta pa da nemozat da se bijat vo bosna
 

Kajgana Shop

На врв Bottom