Кошаркарски куп на Македонија 2008

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ај,нека ни е честито,утре очекувам пред се добра АТМОСФЕРА,фер и коректно судењне,и нека победи подобриот.:smir:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ајдееее, Финале, фала Богу го поминавме Пелистер, утре ќе биде доста интересно. Само судиите да не не зафркнат. Ај Дај Боже да го освоиме Купот.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ајдееее, Финале, фала Богу го поминавме Пелистер, утре ќе биде доста интересно. Само судиите да не не зафркнат. Ај Дај Боже да го освоиме Купот.
Не се плашете,какви судии матер и ебем:pos2: :pos2: ..Утре не ги спасува никој.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
За навивањето вака како изгледаше од тв да ми кажете оценка?
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Да да ајде кажете оцена за навивање и за двете утакмици. Пошто јас ги гледав во сала, а како изгледаше на тв?
 
V

Viktoranius

Гостин
За навивањето вака како изгледаше од тв да ми кажете оценка?
Јас само што престигам дома, и незнам од каде да почнам да пишувам.

Прво да кажам збор два за чкембари....
Супер бевте ве имаше околу 200 супер навивање во цела утакмица ама највеќе ми го исполни кога заедно пеевме Бојан 13.
Само една работа не ви вредеше ....СТРУМИЧКИ ПИЧКИ, ама ајде нека ви е.

Ние бевме околу 20 Ајдуци кои сами во товарно комбе тргнавме за Кавадарци и тоа на наш ризик без да бидеме најавени во Кавадарци. Кога влеговме во салата 2000 народ стана на нозе и почнаа СТРУМИЧКИ ПИЧКИ. Потоа не сместија горе во аголот без полициско обезбедување и почна навивањето.
Бидејки бевме 20 души не се слушавме многу, ама не престанавме да пееме. На полувреме се случи една интересна случка што искрено не ја очекував, барем јас не.

Гледам еден лозар така набилдан набиен ни се приближува, ние сите спремни да рипнеме ама се случи спротивното. Дојде и се поздрави со нашиот воџа и ни посака да влеземе во финале, зошто така и требало да биде да се сретнат двата најјаки клубови. Сите останавме со подзинати усти, искрено не очекувавме гостопримство од Лозари по тоа што им го направивме во Струмица.

Утакмицата заврши и сега на враќање....

Си тргнуваме ние за Струмица во товарното комби и излегуваме од Кавадарци. По патот застануваме на бензинска кај Демир Капија, и излегуваме сите. Човекот исплашен не гледаше мислеше дека ќе го крадеме и ни вика ... МОМЦИ МИСЛАМ ДЕКА НЕМА ПОТРЕБИ ДА СИ ПРАВИМЕ ПРОБЛЕМИ БИДЕЈКИ И ЈАС СУМ ОД СТРУМИЦА И ЈАС УЧЕВ ТАМУ, е тука веќе не фати смеата и се изнасмеавме многу убаво. Влегуваме во бензинската да си купиме нешто за јадење, арно ама 3-4 ајдучиња го оперисаа однадвор.
И си тргнуваме од бензинската и после 15 минути возење еве ти ја сирената позади нас свири. Застануваме а ние одпозади појма немаме што се случува само знаеме дека не сопре полиција, и полека се отвори вратата на комбито. И полицаецот изненадено вика .. ОП ШТО ИМАМЕ ТУКА, и така ние сите се оправдуваме дека нема ништо украдено и полицаецот да не беше глуп немаше да ни поверува.:pos2:
И прават разни процедури, ни го претресуват комбито, све живо испревртаа ама не најдоа ништо. И така 40 минути не ебаваа со процедури, и дури после не пуштија да си одеме.
Среќни што завршивме и се оттарсивме од полицијата се појави друг проблем. Снема нафта да ти е*ем. Е прашањето беше што сега да се прави, а до Струмица ни остаанаа уште цели 40 километри.
Па така моравме да собираме пари сите за нафта и да одиме да ставаме. Го наполнивме колку толку за да има до Струмица и тргнавме. И фала богу тука веќе завршија проблемите и стигнавме.

Овој ден ќе го паметам дури сум жив. :smir:
 
V

Viktoranius

Гостин
Јака авантура сте имале :pos2::pos2::pos2:
Тоа што се случи денес не се искажува со зборови, тоа само така го напишав колку да споделам убави моменти, ама за да го осетиш вистинското треба да го доживееш. :smir::smir:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Тоа што се случи денес не се искажува со зборови, тоа само така го напишав колку да споделам убави моменти, ама за да го осетиш вистинското треба да го доживееш. :smir::smir:
Доправа ке доживуваш..претпоставувам дека ова ти беше прво гостување...ама првиот пат најмногу се памти :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Хехехехехе...Демиркаписката полиција, одделот лешинарија е најголемата мизерија која може да му се случи на човек.
Утре сум на работа мамата, иначе викендов ќе бев во Кавадарци.
 
V

Viktoranius

Гостин
Доправа ке доживуваш..претпоставувам дека ова ти беше прво гостување...ама првиот пат најмногу се памти :)
Не ми беше прво, колку што си бројам јас ова ми е скромно 8 гостување,. Ама сакав да кажам до сите гостувања тоа беше едноставно најдоброто иако бевме во мал број супер беше. Поздрав.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Јас само што престигам дома, и незнам од каде да почнам да пишувам.

Прво да кажам збор два за чкембари....
Супер бевте ве имаше околу 200 супер навивање во цела утакмица ама највеќе ми го исполни кога заедно пеевме Бојан 13.
Само една работа не ви вредеше ....СТРУМИЧКИ ПИЧКИ, ама ајде нека ви е.

Ние бевме околу 20 Ајдуци кои сами во товарно комбе тргнавме за Кавадарци и тоа на наш ризик без да бидеме најавени во Кавадарци. Кога влеговме во салата 2000 народ стана на нозе и почнаа СТРУМИЧКИ ПИЧКИ. Потоа не сместија горе во аголот без полициско обезбедување и почна навивањето.
Бидејки бевме 20 души не се слушавме многу, ама не престанавме да пееме. На полувреме се случи една интересна случка што искрено не ја очекував, барем јас не.

Гледам еден лозар така набилдан набиен ни се приближува, ние сите спремни да рипнеме ама се случи спротивното. Дојде и се поздрави со нашиот воџа и ни посака да влеземе во финале, зошто така и требало да биде да се сретнат двата најјаки клубови. Сите останавме со подзинати усти, искрено не очекувавме гостопримство од Лозари по тоа што им го направивме во Струмица.

Утакмицата заврши и сега на враќање....

Си тргнуваме ние за Струмица во товарното комби и излегуваме од Кавадарци. По патот застануваме на бензинска кај Демир Капија, и излегуваме сите. Човекот исплашен не гледаше мислеше дека ќе го крадеме и ни вика ... МОМЦИ МИСЛАМ ДЕКА НЕМА ПОТРЕБИ ДА СИ ПРАВИМЕ ПРОБЛЕМИ БИДЕЈКИ И ЈАС СУМ ОД СТРУМИЦА И ЈАС УЧЕВ ТАМУ, е тука веќе не фати смеата и се изнасмеавме многу убаво. Влегуваме во бензинската да си купиме нешто за јадење, арно ама 3-4 ајдучиња го оперисаа однадвор.
И си тргнуваме од бензинската и после 15 минути возење еве ти ја сирената позади нас свири. Застануваме а ние одпозади појма немаме што се случува само знаеме дека не сопре полиција, и полека се отвори вратата на комбито. И полицаецот изненадено вика .. ОП ШТО ИМАМЕ ТУКА, и така ние сите се оправдуваме дека нема ништо украдено и полицаецот да не беше глуп немаше да ни поверува.:pos2:
И прават разни процедури, ни го претресуват комбито, све живо испревртаа ама не најдоа ништо. И така 40 минути не ебаваа со процедури, и дури после не пуштија да си одеме.
Среќни што завршивме и се оттарсивме од полицијата се појави друг проблем. Снема нафта да ти е*ем. Е прашањето беше што сега да се прави, а до Струмица ни остаанаа уште цели 40 километри.
Па така моравме да собираме пари сите за нафта и да одиме да ставаме. Го наполнивме колку толку за да има до Струмица и тргнавме. И фала богу тука веќе завршија проблемите и стигнавме.

Овој ден ќе го паметам дури сум жив. :smir:
Добра авантура сте направиле како затвореници сте биле:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
kje bide gusto utre..............
iskreno navivam da ima nekoja golema tepacka pa da gi izbacat dvete ekipi od prvenstvo ama sansite za toa se minimalni.
da ima nekoja tuca pomegju pupovic i latovic od edna i nosot i kol od druga.oh,ziveam da go gleam toj bokserski duel.
Ако сакаш и тренерите ке се истепат и ти па саа ке им се јавам ке им кажам едно скопјанче сакало да гледе тепачка..мака му било шо мзт не е у финалето хаха.. Детско мозоче
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Значи вечер ќе имаме добар боксерски меч очекувам добри удари од двете страни а за тренерите Мајмунчо е појак од нашиот Емил така да нема резон за таков меч:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Јас само што престигам дома, и незнам од каде да почнам да пишувам.

Прво да кажам збор два за чкембари....
Супер бевте ве имаше околу 200 супер навивање во цела утакмица ама највеќе ми го исполни кога заедно пеевме Бојан 13.
Само една работа не ви вредеше ....СТРУМИЧКИ ПИЧКИ, ама ајде нека ви е.

Ние бевме околу 20 Ајдуци кои сами во товарно комбе тргнавме за Кавадарци и тоа на наш ризик без да бидеме најавени во Кавадарци. Кога влеговме во салата 2000 народ стана на нозе и почнаа СТРУМИЧКИ ПИЧКИ. Потоа не сместија горе во аголот без полициско обезбедување и почна навивањето.
Бидејки бевме 20 души не се слушавме многу, ама не престанавме да пееме. На полувреме се случи една интересна случка што искрено не ја очекував, барем јас не.

Гледам еден лозар така набилдан набиен ни се приближува, ние сите спремни да рипнеме ама се случи спротивното. Дојде и се поздрави со нашиот воџа и ни посака да влеземе во финале, зошто така и требало да биде да се сретнат двата најјаки клубови. Сите останавме со подзинати усти, искрено не очекувавме гостопримство од Лозари по тоа што им го направивме во Струмица.

Утакмицата заврши и сега на враќање....

Си тргнуваме ние за Струмица во товарното комби и излегуваме од Кавадарци. По патот застануваме на бензинска кај Демир Капија, и излегуваме сите. Човекот исплашен не гледаше мислеше дека ќе го крадеме и ни вика ... МОМЦИ МИСЛАМ ДЕКА НЕМА ПОТРЕБИ ДА СИ ПРАВИМЕ ПРОБЛЕМИ БИДЕЈКИ И ЈАС СУМ ОД СТРУМИЦА И ЈАС УЧЕВ ТАМУ, е тука веќе не фати смеата и се изнасмеавме многу убаво. Влегуваме во бензинската да си купиме нешто за јадење, арно ама 3-4 ајдучиња го оперисаа однадвор.
И си тргнуваме од бензинската и после 15 минути возење еве ти ја сирената позади нас свири. Застануваме а ние одпозади појма немаме што се случува само знаеме дека не сопре полиција, и полека се отвори вратата на комбито. И полицаецот изненадено вика .. ОП ШТО ИМАМЕ ТУКА, и така ние сите се оправдуваме дека нема ништо украдено и полицаецот да не беше глуп немаше да ни поверува.:pos2:
И прават разни процедури, ни го претресуват комбито, све живо испревртаа ама не најдоа ништо. И така 40 минути не ебаваа со процедури, и дури после не пуштија да си одеме.
Среќни што завршивме и се оттарсивме од полицијата се појави друг проблем. Снема нафта да ти е*ем. Е прашањето беше што сега да се прави, а до Струмица ни остаанаа уште цели 40 километри.
Па така моравме да собираме пари сите за нафта и да одиме да ставаме. Го наполнивме колку толку за да има до Струмица и тргнавме. И фала богу тука веќе завршија проблемите и стигнавме.

Овој ден ќе го паметам дури сум жив. :smir:
АЈдуци како ајдуци .. си крадат ама знаат и најлесно да се справат.. :D:D но ова за снемање нафта ве заебало ... можевте и пеш да си отиде.. но добри сте
ДОБРА АВАНТУРА...:pos2::pos2::vozbud::vozbud::smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom