Најлошата игра која сте ја играле?

jombastik

Misfit Kid
Член од
23 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
6
Штотуку направи грев пред сите богови познати на човештвото...
:pos2: да во право си! Играта е многу јака и е real challenge, и не е за noobs што не знаат да ја играат!
 
Х

Ханзо

Гостин
Штотуку направи грев пред сите богови познати на човештвото...
Очекував вакво нешто. :pos:
После толку фалење, играта многу ме разочара... А и така не ми се по вкус вакви игри.

:pos2: да во право си! Играта е многу јака и е real challenge, и не е за noobs што не знаат да ја играат!
Значи сите игри не се за никого?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Battle of Britain. Играта беше со авиони, нешто 2 светска војна тематика, ама никако не можев да ја научам како што треба да ја играм.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Dawn of Magic -.-' по тапа игра у живот не сум играл ја фалат нешо ау ау а уствари ТАПА!!
Штотуку направи грев пред сите богови познати на човештвото...
хахахахахахахах се согласувам ахахаххаха
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Можеби некој ќе ме распне за доленаведениве игри,ама јас не гледам споредбено со други наслови,туку што таа игра(во случајов sequel ми значела мене)

Vampire Bloоdlines-The Masquerade:Багната,лош дизајн и едноставно премногу напорна за да се игра.Се скинав од симнување пачови и барање по форуми како да поминам најобичен quest со едно смрдено кајче.

Blood Omen 2:Ужас.Неверојатно ја демолираа целата уметност која таа игра ја имаше во претходните два дела.Ја симплифицираа и ја претворија во најбазично нешто кое би го играле дечишта на Плејстејшн.А таа игра никој нема право да ја прави мејнстрим.Можеби најголемото гејмерско разочарување во мојот живот.

Silent Hill 4-The Room:Абе од кога тоа уствари можеш да ја превртиш играта со бејзбол палка?И зошто играта мораше да ја копира Резидент Ивл и да ја набие со еден тон чудовишта кои мораш да ги мелеш цело време?Шармот на Сајлент Хил беше во умерените борби,во тешкотијата која играта ја имаше и без да мораш да ја ставиш на Hard,и во стравот кој не ти се наметнува,туку полека те ежи и ти вади морници од секоја пора.Оваа беше добра замисла,ама утка како конечен производ.
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Championship Manager 2005 - секој натпревар по 2 автогола :tapp:
 
H

HCL

Гостин
Vampire Bloоdlines-The Masquerade:Багната,лош дизајн и едноставно премногу напорна за да се игра.Се скинав од симнување пачови и барање по форуми како да поминам најобичен quest со едно смрдено кајче.
Баговите на игрите па и не го оценуваат баш квалитетот на играта. И јас го имав истиот проблем. Мада одма кога отидов на нет уште во првиот пач беше среден овој баг со Сосајети оф Леополд, незнам какви пачови си барал. А за напорна што знам, мене барем ми беше интересна. Сепак во прашање е личен вкус.
 

cob4e

Volleyball it's my life
Член од
9 јуни 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
HEARTS OF IRON 2 ----- КРШ НА СИТЕ ВРЕМИЊА
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
HEARTS OF IRON 2 ----- КРШ НА СИТЕ ВРЕМИЊА
Признавам, потешка е од Хари Потер.. играва што си ја спомнал е за попаметни, постари батковци, така да не се секирај :)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Признавам, потешка е од Хари Потер.. играва што си ја спомнал е за попаметни, постари батковци, така да не се секирај :)
Ај ти играј со Луксембург да те видам дали нема да мислиш дека е крш :)

Шала настрана,тоа е генијална игра.
За сениорите во тие игри,таа игра надминува се од тој тип (Axis & Allies,Rise of nations,Total War).Едноставно,најдобра е.Плус е real-Time,а не turn-based,како за мене еден огромен плус.
 
H

-HRO

Гостин
Najglupa igra:
Mesto broj 3:El Matador
Mesto broj 2:Need for speed pro street
Mesto broj 1:Conquer
Conquer e najsranje igra so postoi "conquer online"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom