Рок Фест 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
ај за двете вечери на кратко..
У петокот сите бендови мање-више ми се свиѓаа.. ама Џекил беа :vozbud: .. и порано ги имав слушано, ама завчера беа у најдобро светло.. највише мерак ми направија со Уан Уеј Тикет, и мило ми е што ќе свират во финале..


Вчера беше една од подобрите свирки у последно време.. иако сите другарчиња ме оставија, ја си останав до крај и си поминав најубаво.. :vozbud: за бендовите немам коментар.. :)
Пих, да те знаев како изгледаш, ќе те примев под моја закрила :vozbud:. Отидов заради К.У.Р., ептен другарчиња ми се, ама сепак Ноу нејм неишн некако најдобри ко да беа, а?
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Пих, да те знаев како изгледаш, ќе те примев под моја закрила :vozbud:. Отидов заради К.У.Р., ептен другарчиња ми се, ама сепак Ноу нејм неишн некако најдобри ко да беа, а?
i ja da te znaev, ke te sutkav :) NO NAME NATION zakon :vozbud: i New Police State bea dobri, a drugite bea veke videna rabota...iako bea dobri :) vecer za pamtenje :vozbud:
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
te vido
i ja da te znaev, ke te sutkav :) NO NAME NATION zakon :vozbud: i New Police State bea dobri, a drugite bea veke videna rabota...iako bea dobri :) vecer za pamtenje :vozbud:



Мислам дека те видов тебе на рок фест на 21..
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
да не беше некој вечерва ?
(рап вечер на рок фест - ВТФ )
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
рап вечерта е на 27 ко шо знам
:toe:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Најверојатно, значи ништо официјално, според некои мои пресметки, бендовите што ќе свират у финале се: S.O.F.A.R., Џекил, Вандал, Next Generation, Скорџ, Overtime и Фонија. Фрката е што Overtime и Фонија имаат ист број гласови. Крајно дебилно ќе е еден бенд да свири а другиот не, на било која основа да е одлучено тоа.
сакаш да кажеш дека и вие сте во финале?? значи си најдов причина да одам :) :) :)
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
сакаш да кажеш дека и вие сте во финале?? значи си најдов причина да одам :) :) :)
Сеуште незнам сигурно. Сега се појавија од нигде никаде муабети дека имало некое жири, така што...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
petokov, losi deca, defekt, new police state, kur i no name nation rasturija... najbolji svirka do sega ovaa godina :D
 
Член од
16 март 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Знае ли некој официјално кои бендови одат во финале?
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Знам дека NEXT GENERATION идат сигурно !!!
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Inace Fonija i Overtime po kolku glasovi imate ?
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
По 57, ама не идеме у финале. Испадна дека некое жири имало, па ги одбрале Parallel Universe... Да беше некој друг бенд, искрено ќе се сомневав во кредибилноста на жирито. Вака барем се оправдаа.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom