Во центар со Васко Eфтов

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
А вие го гледате тоа педерчето од србоманската К5?
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Али најлицемерно беше онаа изјавата на Васко кон Филип-,,Кај отидоа таквите млади кадри во ВМРО како вас(мисли на Филип!)?,,

Па зарем немаат срам, оние истите кои го плукаа и растргнаа Филипа како најрегресивен кадар на Вмро на времето сега да го прашуваат каде отишле таквите како него?

Па тие што му скроија сторија по Македонските медиуми дака е шовинист тежок националист сега да го прашуваат каде отишле таквите кадри како него?

Мислам, мизерија!!!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Сите оние кои не успеаа да ја гледаат емисијата на В.Ефтов, нека не пропуштат да ја погледнат репризата- и те каков спремен материјал им даваат на гејците, а и не само на нив туку и на сите останати кои се против македонското.Според мене гостите :С.Унковски, Ферид Мухиќ и колумнистот Жарко Т.а сите на чело со Васко Ефтов говореа зошто се срамиме дека сме македонски словени, а толку се гордееме дека треба да бидеме антички македонци, дека се прави карикатура од целиот тој процес со Александар Македонски, неговиот споменик од 35 метра кој ќе биде поставен на плоштадор и ред др.работи кои бездруго ќе им одат во прилог едино на гејците- кои ќе ги цитираат постојано нивните изјави како што досега тоа го правеа со изјавата на Киро Глигоров.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Само остро треба со комшииве и со Европа, додека меко потклекнуваме и се поднаведнуваме на нивните услови, нема одење напред.
Не сакаме ни Европа ни комшии додека не биде Македонија и се во неа Македонско. Крај на прикаската.
Убаво е сега да осетиш што е тоа национализам а, да си го браниш своето со факти, па и со крв ако треба.

Македонија е една , Македонија на Македонците!

Lupco Georgievski , za Vo Centar , rece : Nie sme sllavo makedonci , za antickite makedonci pocnavme da zboruvame posle 1990 , nie vo ON primerni sme kako FYROM , jazikot ni e FYROM , nacijata FYROM . Togas zosto nie ne sakame da si smenime ime ? Koga poloso od ova ne moze da bide.
Isto taka vo MTV1 , deneska imase eden dokumentarec za makedonskata istorija , i bese naglaseno deka vo 6 vek doagjaat slavjanite , i antickite makedonci se izmesani so slovenskite narodi , veke po samoto doagjanje na slavjanite.
I prasuvam sto ostanalo od onie anticki za 14 veka mesanje mesanje mesanje so slavjanite ?

Е убаво си слушнал бе предавнику, се измешале, а не исчезнале или биле убивани или исселувани. Ниту еден вистински Македонец не си го негира потеклото, како што не кажуваме дека словенската култура не е наша, наша е и таа е дел од нашата еволуција.
А од Античките Македонци останале 30 % во нашите гени, еееееј 30% после две илјади години, знаеш ли кој процент е тоа , после толку мешање и освојување и угнетување. Многу издржале нашите баби и дедовци, а ти најде овде да ја продаваш. Мамето ваше предавничко, ќе гниете!
Една е Македонија и од секогаш е на овие територии, не е била ниту грчка, ниту бугарска, ниту србска и никогаш немала придавки и наддавки како егејска, пиринска или вардарска туку е и ќе биде Македонија на Македонците!

:oeoeoe::oeoeoe: :oeoeoe:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Јас се согласувам со Унковски, Мухиќ и Жарко- ова сега со потеклото дека го влечеме од антика се колачи за маса напалена која наместо да земе да работи се занимава со праисторија. Конкретно за Александар е добар текстот на сем Вакнин во Фокус, а и уште нешто не знам дали знаете дека бил бисекцуалец.

На крајот на денот ме заболе - ме интересира дали ми е пун фрижидерот, дали возам добра кола, имам плазма ТВ, дали детето ми иде во добро школо итн...

А за потеклото- потекнувам од Адам и Ева
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Јас се согласувам со Унковски, Мухиќ и Жарко- ова сега со потеклото дека го влечеме од антика се колачи за маса напалена која наместо да земе да работи се занимава со праисторија. Конкретно за Александар е добар текстот на сем Вакнин во Фокус, а и уште нешто не знам дали знаете дека бил бисекцуалец.
Ова од твое искуство со него или од некој друг извор?
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
506
Поени од реакции
25
Потекнуваш од мајмун,не од Адам и Ева.
Баш затоа што на сите нас ни е поважен фрижидерот од се,сме тука кај што сме.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Јас се согласувам со Унковски, Мухиќ и Жарко- ова сега со потеклото дека го влечеме од антика се колачи за маса напалена која наместо да земе да работи се занимава со праисторија. Конкретно за Александар е добар текстот на сем Вакнин во Фокус, а и уште нешто не знам дали знаете дека бил бисекцуалец.

На крајот на денот ме заболе - ме интересира дали ми е пун фрижидерот, дали возам добра кола, имам плазма ТВ, дали детето ми иде во добро школо итн...

А за потеклото- потекнувам од Адам и Ева
’Рѓо ’рѓава, и ти и Сем Валкин исто Г... сте, од такви како тебе пати оваа држава. Фрижидерот ви е најважен за да може повеќе да какате. Во кое школо ќе ти оди детето и што ќе учи таму бе простаку? На кој јазик ќе учи ако некој оди по твоите стапки, баба ти и дедо ти тебе барем јазикот ти го зачувале, што ти оставаш за син ти и внук ти ? Фрижидер и плазма ?
Ќе нема ни каде ни од што да јадат со твоето размислување, ниту ќе има каде да ја возат твојата добра кола, се ќе отиде јабана.
Ако не знаете барем молчете бе, не се брукајте, ако пак не ви чини еве одете кај бугарите, исти народ сте нели тие ќе ве сакаат и ќе се грижат за вас и вашата иднина, или грција ако сакате оти нели Македонците се грци и со нив сте исти.... Што кур барате овде во оваа Непозната земја ?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
На крајот на денот ме заболе - ме интересира дали ми е пун фрижидерот, дали возам добра кола, имам плазма ТВ, дали детето ми иде во добро школо итн...

А за потеклото- потекнувам од Адам и Ева
Фрижидерот ти е полн ама душата ти е празна, а тоа не чини.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Фрижидерот ти е полн ама душата ти е празна, а тоа не чини.
Ти се најде да ми кажеш каква ми е душата. Седи мирен бе..

’Рѓо ’рѓава, и ти и Сем Валкин исто Г... сте, од такви како тебе пати оваа држава. Фрижидерот ви е најважен за да може повеќе да какате. Во кое школо ќе ти оди детето и што ќе учи таму бе простаку? На кој јазик ќе учи ако некој оди по твоите стапки, баба ти и дедо ти тебе барем јазикот ти го зачувале, што ти оставаш за син ти и внук ти ? Фрижидер и плазма ?
Ќе нема ни каде ни од што да јадат со твоето размислување, ниту ќе има каде да ја возат твојата добра кола, се ќе отиде јабана.
Ако не знаете барем молчете бе, не се брукајте, ако пак не ви чини еве одете кај бугарите, исти народ сте нели тие ќе ве сакаат и ќе се грижат за вас и вашата иднина, или грција ако сакате оти нели Македонците се грци и со нив сте исти.... Што кур барате овде во оваа Непозната земја ?
На англиски ќе учи, на кој друг јазик. Многу ми е гајле за Бугарите, Албанците,Грците,Србите- исти к.. ко нас- пропаднти мали народи со комплекси.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
687
Поени од реакции
662
Јас се согласувам со Унковски, Мухиќ и Жарко- ова сега со потеклото дека го влечеме од антика се колачи за маса напалена која наместо да земе да работи се занимава со праисторија. Конкретно за Александар е добар текстот на сем Вакнин во Фокус, а и уште нешто не знам дали знаете дека бил бисекцуалец.

На крајот на денот ме заболе - ме интересира дали ми е пун фрижидерот, дали возам добра кола, имам плазма ТВ, дали детето ми иде во добро школо итн...

А за потеклото- потекнувам од Адам и Ева

По вакви коментари и по вечерашнава емисија на Васко Ефтов... имам неодолив нагон на повраќање.
Овие излитени фаци, водителот прво требаше да ги праша дали се Македонци или пак дали се чуствуваат за Македонци, па потоа да даваат коментари. За Васко, Жарко, Ункоски :drk::drk::drk:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Јас се согласувам со Унковски, Мухиќ и Жарко- ова сега со потеклото дека го влечеме од антика се колачи за маса напалена која наместо да земе да работи се занимава со праисторија. Конкретно за Александар е добар текстот на сем Вакнин во Фокус, а и уште нешто не знам дали знаете дека бил бисекцуалец.

На крајот на денот ме заболе - ме интересира дали ми е пун фрижидерот, дали возам добра кола, имам плазма ТВ, дали детето ми иде во добро школо итн...

А за потеклото- потекнувам од Адам и Ева
abe izrodu eden, sram makedonski sto ne te abortirale kopil eden. pametot ti e vo jadenjeto i vo bezvredni raboti. so koj ke se druzi tvoeto dete i sto ke uci itn .... bravo! site znaat za adam i eva ne treba da gi potsekas biseksualecu:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
По вакви коментари и по вечерашнава емисија на Васко Ефтов... имам неодолив нагон на повраќање.
Овие излитени фаци, водителот прво требаше да ги праша дали се Македонци или пак дали се чуствуваат за Македонци, па потоа да даваат коментари. За Васко, Жарко, Ункоски :drk::drk::drk:
А ти си демек вистински Македонец, да не сакаш да ги терминираш другите кој не размислуваат ко тебе?

abe izrodu eden, sram makedonski sto ne te abortirale kopil eden. pametot ti e vo jadenjeto i vo bezvredni raboti. so koj ke se druzi tvoeto dete i sto ke uci itn .... bravo! site znaat za adam i eva ne treba da gi potsekas biseksualecu:vozbud::vozbud::vozbud:
Да ти го напикам будало у грло....
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
А ти си демек вистински Македонец, да не сакаш да ги терминираш другите кој не размислуваат ко тебе?


Да ти го напикам будало у грло....
bravo si go pokaza pravoto lice... cestitam :pos2:
sramota deca citaat:tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom