Новите предлози на Нимиц за името на Република Македонија

Кој предлог на Нимиц (од прифатливите) би го прифатиле?

  • Демократска Република Македонија

    Гласови: 113 29,0%
  • Независна Република Македонија

    Гласови: 173 44,5%
  • Ниту еден (образложете зошто)

    Гласови: 103 26,5%

  • Вкупно гласачи
    389

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Мене ме извади од такт последново однесување на Словенциве, незнам која игра ја играат со нас ама последниве нивни коментари воопшто не ни помагаат.

Имено Јанша на средбата со Караманлис не обвинил дека НЕ сме биле КОНСТРУКТИВНИ!!!
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Како да не знаеш дека Словенците се педеришта, само нивната дежела ги интересира:toe:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Мене ме извади од такт последново однесување на Словенциве, незнам која игра ја играат со нас ама последниве нивни коментари воопшто не ни помагаат.

Имено Јанша на средбата со Караманлис не обвинил дека НЕ сме биле КОНСТРУКТИВНИ!!!
А ти што очекуваш да каже пред Караманлис? Многу нормална е таквата изјава со оглед дека се членки на ЕУ и таквото нивно членство ги обврзува на политичка подршка на другите членки. Да отиде Груевски сега Јанша ќе рече дека проблемот со името е билатерално и дека не е критериум ни за НАТО ни за ЕУ, ама едка сепак треба да се работи на изнаоѓање решение.
Абе да му се сневиди толку ли неможете веќе да ги предвидите изјавите на политичарите?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Bacillus можеби си во право и јас помислив на тоа, меѓутоа знаеш и самиот дека многу тежина има јавно произнесениот став како лидер на ЕУ дека “Македонија НЕ е конструктивна“ !

Без разлика под какви услови да било изнесено штетата е поголема одколку што сакаме да си предвидуваме.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Bacillus можеби си во право и јас помислив на тоа, меѓутоа знаеш и самиот дека многу тежина има јавно произнесениот став како лидер на ЕУ дека “Македонија НЕ е конструктивна“ !

Без разлика под какви услови да било изнесено штетата е поголема одколку што сакаме да си предвидуваме.
Сега ќе излезат со став дека сме биле конструктивни ама не доволно и дека доколку тоа се барало од нив ќе го сменеле името од Словенија ќе се викале "Дембелија" ако треба ама никој тоа не го побарал од нив,за членство во унијата.
Од друга страна токму Словенија го гради Ера Сити центарот со инвестиција од 150 милиони евра во една ваква неконструктивна држава,би можело да се каже дека Словенците предвреме намирисале голема "конструктивност" кај Македонците,штом инвестираат толку многу во објект од кој очекуваат релативно брзо враќање на парите
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Znaev deka nema da popustat Grcite, slabi protivnici im izlegoa na ring Gruevski-Milloshovski (ovoj posledniot duri na boleduvanje bese edno vreme). Gruevski ne se pomrdna od stolot da odi nadvor. Vo ovie klucni momenti za drzavata on ne moze da pomisli nesto popametno osven da izgradi nekoja crkva, i da gi podigne malce tenziite ( odnosno da go podigne rejtingot) , no mu preporacuvam deka dzabe mu e rejtingot 102% , posto ako nema vlez vo Nato i Eu , celiot rejting ke mu padne ko kula od karti. A plus ako uspee da go promeni imeto ( sto najverojatno ke se sluci) e togas ke mora da zeme bugarski pasos, i da odi kaj negoviot ucitel.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Ali Ahmeti dosega ramkoven ke potpisheshe a? hehe

Ajde Dardania ne mrsi mnogu muda... ne te biva da ja igras ulogata na ABC :tapp:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Гвујо се покажа како одличен играч со името досега,и мора да му се оддаде признание за тоа.Можеби во битката на нервите со Грција,Гвујо има цврсти гаранции од чичо,па нема потреба да избрзува со изјави како Дора.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
http://northmacedonians.blogspot.com/

тргнале неарниве у офанзива. АБЦ, од денес, ти си одроден грк да знаеш.

Само...запратете го дечкото горе десно од клипот :pos:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
http://northmacedonians.blogspot.com/

тргнале неарниве у офанзива. АБЦ, од денес, ти си одроден грк да знаеш.

Само...запратете го дечкото горе десно од клипот :pos:
Добро,само што сеуште не сум поднел молба за одродување,постоела и таква во државава.Е сега требало да се почека и да ти биде позитивно одговорено на таквата молба за одродување.:)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Hhaha omg who's that guy? :kesa:


Pazi sega kaj podolniot text sto vika :


Μια ανεπίσημη στατιστική του 1960

Ο Μιχάλης Χρυσανθόπουλος στο βιβλίο του "Ο Ελληνισμός της Δημοκρατίας των Σκοπίων" (1993) αναφέρει πως τo 1960 υπήρξε μια ανεπίσημη στατιστική στην "Ο.Γ.Δ της Μακεδονίας", που όμως δεν δημοσιεύτηκε ποτέ (πηγή του είναι το "Savezni zavod za Statistika - Statisticki Kalendar Federa tivna Narodna Republica Yugoslavia" - Beograd 1959 - σελ. 23).
Με βάση την στατιστική αυτή , στο κρατίδιο το 1960, δήλωναν :
  • "Μακεδόνες" 726.000
  • Αλβανοί 200.000
  • Τούρκοι 104.000
  • Βούλγαροι 80.000
  • Σέρβοι 35.000
  • Αιγαίοι Μακεδόνες 35.000
  • Βλάχοι 20.000
  • Έλληνες 15.000
  • Άλλοι 11.000
  • ΣΥΝΟΛΟ 1.226.000
Prevedeno:

Mjhalis Hrysancopoylos in the book "the Hellenism of Republic of Former Yougoslave Republic of Macedonia" (1993) reports that in 1960 existed informal statistics in the "O.G.D of Macedonia", that however was never published :tv:
(his source is the "Savezni zavod za Statistika - Statisticki Kalendar Federativna Narodna Republica Yugoslavia" - Beograd 1959 - p. 23).


I NAJINTERESNIOT del hahaha so koj sto ne samo se pobivaat samite tuku i BUGARITE lol kakva protiv-usluga haha

With base this statistics, in the small state in 1960, they declared: * "Macedonian" 726.000
* Albanian 200.000
* Turkish 104.000
* Bulgarian 80.000 !!! Znaci ne sme bili "sicko a edno"
* Serb 35.000
* Aegean makedones 35.000
* Vlahoj 20.000
* Greek 15.000
* Other 11.000

* TOTAL 1.226.000


Ej koja usluga mi ja napravi TRNU so linkcevo hahha ke gi nasankam sega debelo :kesa:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Заборавив да ти го допратам и ова текстчево кое особено ме радува иако е на Грчки.:)
Инаку можеш и сам да се увериш на следниот линк и да погледнеш кој воопшто играл со Србија.:) на 06.02.08
http://www.escore.gr/

Μακεδονίας 1 - 1 Σερβία
06.02.2008 18:00
Τελικό
1o Ημίχρονο
0 - 1
43'
Lazovic
2o Ημίχρονο
58'
Noveski 1 - 0
bwin.com 1 1X X X2 2
Αποδόσεις Bwin.com 3.55 1.70 3.25 1.22 1.95
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Што е сега останавте без зборови,или ова значи дека Грците си легнаа на брашното?:)

TEKСТОВ ПОГОРЕ Е "ПРЕСЕН",АБЦ СЕКОГАШ ПРВ ДОЗНАВА.:):):):)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Braaaoooo be ABC ZVER !:smir:


Samo nikade ne najdov link od rezultatot sto si go pastiral, aj daj direkten link ili majtap si pravis ko obicno?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Braaaoooo be ABC ZVER !:smir:


Samo nikade ne najdov link od rezultatot sto si go pastiral, aj daj direkten link ili majtap si pravis ko obicno?
Е па за тоа одиш десно на страницата каде што имаат датуми,значи стегаш на вчерашниот датум,оти утакмицата веќе заврши,и ти се појавуваат натпреварите од вчера.Некаде на стредината стегаш на резултатот помеќу Македонија и Србија па ќе ти се отвори едно ново прозорче,абе кое оделение си брат,уште во прво а?:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom