ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
ајде сега кај се силните каменковци...ви ги тепаат браката во кичево...каде ви е силата сега???? што ке направите јунаци???

мали дај снимка и дознај колку како што било дај детали
Kopilj, ne baraj problem kade shto go nema. Kako ne ti e sram? Aj prekini i ne ja vodi diskusijata vo toj pravec.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Која снимка бе, кои бакрачи?

Убаво си покажавме денес кој сме и што сме. Која Европа, кое Нато? Уште не сме во бронзено доба ние влезени, камења и само камења. Човек се потруди да организира нешто добро нешто за вас, за вашата иднина за иднината на вашите деца. А вие? Киднавте од час, имавте писмена или се натпреварувавте која навивачка група има поголемо знаме и повеќе песни, или истепавте некој албанец?

Наместо денес да се чуе добриот глас на Македонците низ Европа, се слушнаа некои неартикулисани крици на примитивни организми. Господ нека ни е напомош со ваква младина... уште ова да прашам. А дали знаете и сами чии беа автомобилите и со која цел фрлавте со камења. Свесни сте за последиците, што ќе следи сега? Да не го тупам уште, се е кажано. Денес конечно си ставивме потпис, транзицискиот договор кој го разгледуваме 18 години. Кулминација. Браво.

Поздрав до НВО Младите знаат, секоја чест. Само ради такви како вас сум горд што сум македонец, ретки сте јебига... али барем знам дека постојат македонци. Почит.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
најпрво едно големо БРАВО за протестот.

Јас сум од кичево.Имало тепачка албанциве им зеле еднои знаме и го запалиле. наши нема повредени,само еден од нив изгледа е во скопје на нерво хирургија.

Утре ке има голема тепачка како што ме информираа. и заминувам кичево напомош.
daj be neka se spreci ..ne da se razgoruva ..stom vikas nemalo povredeni ....
 

efendi

Трпение Спасение
Член од
20 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
У кичево немаат пари за солзавец :)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
imashe mnogu Albanci preeska i pred ambasada sepak mislam deka nekoj dojdoa za podrska sega ne znam tocno ali toa e toa,i ne trebashe za Albanci gasna komora sme doshle do tamu bolje makedonija da peevme veke koga sme tamu,sto korist ako vidish i tepash Albanec ?
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
daj be neka se spreci ..ne da se razgoruva ..stom vikas nemalo povredeni ....
па најпрво тоа ќе се обидам да ги убедам овие тепачиве.кои се средношколци.

И верувам дека нема да биде како пред амбасада денес.

Тоа не смее да се повтори!!! никогаш повеќе!!!!!!!!
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
па најпрво тоа ќе се обидам да ги убедам овие тепачиве.кои се средношколци.

И верувам дека нема да биде како пред амбасада денес.

Тоа не смее да се повтори!!! никогаш повеќе!!!!!!!!
Чеј сеа скопје или кичево се степале со Албанците?
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
у скопје мала тепачка.
а кичево ја праеле големата.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
Vo skopje koga se odeshe pred ambasaada plukaa i udiraa koli so Albanci po pat odea po partizanska i svrtea pred bunjakov,a tepale vo GTC + kolku sto razbrav,i pred vlada imalo grupa od 200 luge +,a stvarno greota za prodavnicite sproti ambasada grcka bezveze gi iskrsija ,pa toa bea prodavnici na nasi luge da mu se snevidi . c c c ne mozam da svatam samo,aj da imashe grcka aj da svatev ili primer germanos da ja iskrsea ali nasi prodavnici bez potreba eba lincuvani
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Чеј сеа скопје или кичево се степале со Албанците?
и кичево имало протест го организирале средношколците и им дошле Албанци и ја направиле големата.

па ке има и утре изгледа.јас сабајлево од Бт. заминувам за кичево да видам со мозе да се направи и да помогнам околу тоа
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Дефинитивно негативен епилог.

1. Избрзано или не, со добра или лоша организација, на плоштад имаше незначителен број луѓе ако се има во предвид дека се работи за национален идентитет и слично. Ај да речеме околу 2000 луѓе, од кои околу 75% средношколци киднати од настава. На Јуниор Куп има повеќе луѓе, јебига. Па има и камери од плоштад на ИдиВиди или шо знам каде, некој од Грција да гледа ќе се смее. А само за еден ден во јули 10 пати повеќе Македонци влегуваат во Грција со виза на ливче за да фрлаат пари во буџетот на соседите и да им го испушат по еднаш.



2. Да ја оставиме на страна бројноста, колку сме толку сме нели. Ама демек сме цивилизирани, мирен протест, ДР Македонија.. абе ајде, двајца без тројца и уште се бламираме со глупости пред амбасада, нереди и не знам што. Дивјаци. А истите тие летово ќе одат со виза на ливче да им го пушат во Лептокарија. Смешно. Ама дури и мало стадо овци ќе се загубат ако нема овчар, во случајов: бина, авторитетен лидер што знае со говор да ја разгори националната свест итн.



Ова е некое друго време, има политичари, институции, луѓе што треба да се бават со државните интереси, избрани се за тоа и за тоа земаат плата. И вечерва ги разгледуваат тие прашања и претходно и во иднина. Како краен начин на изјаснување постои референдум. Ова се деликатни ситуации, не може ниту со глава во ѕид, ниту како ќе каже Петко од Канада. Протест е исто така одлична работа, ама ако има бројност, контрола и јасна порака. Исто како што е Фернандо Торес одличен, ама само како дава голови и неговата екипа победува :wink:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
Aj dobro bez nasilstvo taka , da da? ne sakame imeto da se smeni ? demokratija ? ! ? !
epa aj ziti sve nekoj neka kaze ako ne ja biva so zborenje so so treba da se napravi ? so ako miren protest i nekoj grk pederakis ke se smee vo ambasada i ke vika ova se nenormalni decista od po skoli gi sobral nekoj za dobro a vidi shto napravile,ako ne ja biva na list ke ja biva manuelno
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom