ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
потврдена информација за кичево:
sent 19.02.2008 23:49:
400 dusi se tepale
sent 19.02.2008 23:50:
navreduvale kaj gimnazijata ovie AlbanciVE i puzder se naprajle
sent 19.02.2008 23:50:
ama nemalo povredeni tesko posto dosla policija
Филип says:
lele
sent 19.02.2008 23:50:
razbrav deka utre ke bilo poloso.
oni rekle utre pogadno.
ama nasive ke se branat brat,
MORAAT
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Без разлика, протест е, ако е добро организиран не треба да дојде до тензии и да пренесуваат по улиците. Оние кои го направиле инцидентот сигурно дошле од плоштад. Организаторот треба да се погрижи протестот да се одвива и да заврши во мирна атмосфера и да им укаже на тие кои протестираат за можните штетни последици од вакво однесување. А овде гледам некои и се фалат и тврдат дека супер било тоа што го направиле. Затоа и пишував дека сериозен протест не се организира за 3 дена ама ете. И да не се навредуваме сега затоа што имаме различни размислувања, ако е тоа можно...
Не се виновни организаторите што има малоумни луѓе ,тука не си воопшто во право.треба да сме благодарни што успеаа да организираат вакво нешто.Треба да се засрамиш од тоа што го кажа:smir:
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
потврдена информација за кичево:
sent 19.02.2008 23:49:
400 dusi se tepale
sent 19.02.2008 23:50:
navreduvale kaj gimnazijata ovie AlbanciVE i puzder se naprajle
sent 19.02.2008 23:50:
ama nemalo povredeni tesko posto dosla policija
Филип says:
lele
sent 19.02.2008 23:50:
razbrav deka utre ke bilo poloso.
oni rekle utre pogadno.
ama nasive ke se branat brat,
MORAAT
Хулиганишта па и се закануваат:uvo:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
потврдена информација за кичево:
sent 19.02.2008 23:49:
400 dusi se tepale
sent 19.02.2008 23:50:
navreduvale kaj gimnazijata ovie AlbanciVE i puzder se naprajle
sent 19.02.2008 23:50:
ama nemalo povredeni tesko posto dosla policija
Филип says:
lele
sent 19.02.2008 23:50:
razbrav deka utre ke bilo poloso.
oni rekle utre pogadno.
ama nasive ke se branat brat,
MORAAT

400 души ? :S , овие големата ја правеле
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
zavisi koj kako gleda bolje da ziveam vo mizarna zemja so ime republika makedonia otkolku da go smenat imeto i da ziveam kako piunce i nekoj da si igra so mene,grcite ne znaat sto bi se desilo so narodov ovde ,ako go smenat imeto ova ne e nisto sto se desavase ,ovde samo se veli kulturno deka tie pred grcka ambasada bile seljaci da? ,a da se smeni imeto i site tatkovci vashi da vlezad vo sobranie ?ili da ja zapalat grcka ambasada?sto so toa?bolje tapa zivot otkolku ubav zivot bez ime na drzava i bez istoria
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.744
Не се виновни организаторите што има малоумни луѓе тука не си воопшто во право.треба да сме благодарни што успеаа да организираат вакво несто.Треба да се засрамиш од тоа сто го кажа:smir:
Нема што да се засрамам, тоа што го мислам го кажувам. Не пишувам сега отпосле, навреме напишав дека протест не се организира на овој начин, врати се назад на темава па провери. Кога е слаба или никаква органиозацијата вакви работи се случуваат. Се организирале протести од 100 000 луѓе и истите тие малоумни доаѓале, ама немало инциденти. Затоа што имало добра организација.

Тоа е моето размислување, можеме да не се согласуваме, ама немам од што да се срамам.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
бев пред грчка амбасада и некој кретени веројатно кои сакаа да ја каменуваат истата за малку ќе ме каменуваа мене. инаку на плоштад дојдов после, баш во моментот кога имаше пуштено песна која не беше на македонски.
Имаше еден што доби флаша у глава од некој што незнае да фрла.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
точно е
се направиле партал, околу 21 часот од гимназија македонците одеа со знамиња по булевар и на плоштад за имево и нагоре кај пуцко на раскрсница се направиле лом со албанциве а и ЗНАМЕТО НИ ГО ЗАПАЛИЛЕ
полицијата ништо не направила само гледала.

едит. и снимка изгледа ќе имало...
Снимка како го палат знамето ?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
Pa kaj bila policijata da mu se snevidi ovde vo SK da nemashe policija ke vlezea vo ambasada
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ајде сега кај се силните каменковци...ви ги тепаат браката во кичево...каде ви е силата сега???? што ке направите јунаци???

мали дај снимка и дознај колку како што било дај детали
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
POlicija ima za edni, za drugi nema, toa nie REALNOST, ete dve kontradiktornosti POLICIJATA VO SKOPJE SE ZAKANI DEKA KE UPOTREBI SOLZAVEC, A NEMASE POVREDENI. VO KICEVO POLICIJATA SAMO NEMO NABLJUDUVALA
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Kurvi ljungarski, se jachaat koga se puta dva, taka? Kaj bea sega koga beshe protestot? Dzandarive se kurvi, brakja, kurvi se .. i toa e toa. Za deneska nemam zborovi, dzandarite ne pravea nikakvi problemi (normalno, nadvor od toa shto TREBA da go pravat). Znachi super.
Fali ushte hardcore-ponashanje na dzandarite vo bitpazar/chair/kondovo, i kje ja imaat mojata pochit. Vo sprotivno, ACAB.
Za protestot? Sekoja chest shto postoi! SEKOJA CHEST.
Ako ima pak, neka bide navreme, da mozheme site da doprineseme, ne samo online, tuku i preku partii/crkva/plakati/itn. itn.
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
најпрво едно големо БРАВО за протестот.

Јас сум од кичево.Имало тепачка албанциве им зеле еднои знаме и го запалиле. наши нема повредени,само еден од нив изгледа е во скопје на нерво хирургија.

Утре ке има голема тепачка како што ме информираа. и заминувам кичево напомош.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom