ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
ako protestov bide uspesen imajki vo predvid deka se organizira za nekolku dena a citajki sto pisuva u "vecer" (da im na... se) ke treba za brzo vreme da se podgotvuvame za nov....
MAKEDONIJA-se sto ni ostana
 
B

Borg_Drone

Гостин
Истиот овој што јаде трици на клипов, пред 1 месец предложи Конфедерација со Елада...
М.М.Е. продадена душа!!!
 
B

Borg_Drone

Гостин
П.С.
Ќе може ли Мали да го макнеш Тупурковски
Искрено речено ми се гади од тој балон...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
5
Искрено кажано ме наежи клипов
Каков поттик, браво за тој што го закачи :vozbud:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Истиот овој што јаде трици на клипов, пред 1 месец предложи Конфедерација со Елада...
М.М.Е. продадена душа!!!
П.С.
Ќе може ли Мали да го макнеш Тупурковски
Искрено речено ми се гади од тој балон...
не ни помислив на тапарковски туку за масата ми беше
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
иначе дај да спрема некој текст нешто да се заблагодариме на радио станиците кои што активно не подржаа. а не ко овие телевизии кои што „демократски„ не објавија на „ПОЧЕТОКОТ„ од Вестите и кои што „многу„ објавија за протестот со нивна политичка цел на „народот да не се дигне дигне...„ поради тоа што сметаат дека нашето име не е толку важно, па ај ќе го објавуваме на крајот од вестите и тоа само 2 секунди.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
104
Поени од реакции
1
Lele partali ke bide vecer, samo dajte da odime pred sobranie, ovaka na plostad mi deluva kako na koncert da odime.. ne odime na slavje! Odime na masoven PROTEST!
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Ја читам темава, од самиот почеток, од моментот на првиот пост.
На почетокот дури сакав врз првите 2-3 коментари да се спротиставам на претходните постови, во смисла дека треба да се почека дека не треба да се избрзува, дека треба да показеме лице на добридушички пред доагањето на овој..немец ..
Но по првиот ден и првите шпекулации за нов предлог и за некакви прифакања на предлози или референдум, експресно го сменив мислењето.
Браво дечки Македонци.
Што викаше мајка ми, подобро сеа да те истепам пред да одиш на писмена, отколку кога ке се вратиш-нема фајде.
Разнесено во смисла и со дух, со импресија и возбуда (која и кај другите дава до знаење дека моземе) како од еден пост доминото тргна и само за два дена ваква организација.
Мирно, достоинствено да им кажеме прво на нашите или 'нашите' дека колку и да звучи тврдоглаво и бескомпромисно, ние ИМАМЕ едно Име, чисто и јасно РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, без зачини од типот на суфикси и префикси., а потоа и на останататите да ја пренесеме истата порака.
Пред година и пол ова го напишав во прозни искри на кајгана...
http://forum.kajgana.com/showthread.php?p=458770#post458770
Поддршка
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
точно, не барајте да ве пуштат :costumed2: соберете ги и професорите :je: покажете им го ова ќе им ги разбуди чувствата 100000% :eek:lee:
[/quote]

Секоја ти чест за клипов, само што видоа Циле каков лажго испадна, па затоа македонскиот народ е сега разединет. Но сепак, СИТЕ НА ПРОТЕСТ!!
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
5
Гоце МИХАЈЛОСКИ


Извор: www.vecer.com.mk


19.02.2007


- Со пари од буџетот ќе се финансира кампањата на секој од граѓанскиот сектор кој ќе биде заинтересиран да учествува во јавната расправа. Партиите ќе бидат исклучени од тој процес - велат изворите.
Невладината "Младите знаат..." и без официјален предлог, веќе почна кампања. За денеска во 18 часот на скопскиот плоштад закажа мирен протест против промена на уставното име на Македонија.


Ете, медиумите го популаризираат собирот. И уште со пари од буџетот ќе се инансирале кампањиве. Уште тоа да го видам. Ако се мангупи нека платат автобуси да се собере цела Македонија. Да се види дека Македоците се единствени во своите идеи.
Ако можат шконовиве да се собираат дека некое си таму Косово го признале и цела вечер да рокаат од калашњиковите, можеме и ние да покажеме еднаш единство





Само не ми е јасно, кој ја раководи оваа невладина организација. зошто нема реакции за „добриот“ термин коиј во вестите го добивме од медиумите.
Луѓе нека реагираат, има време, има вести во 17h на сите телевизии, мора да реагираме оваа вест да иде во настаните на денот, уште ако можеме некако да се избориме да оди на самиот почеток, веднаш по муабетите со Нимиц и бла бла бла...
Кој има било каков контакт со наведената невладина организација мислам дека треба да реагира да се засили малку проагандава.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ако буџетот на Р. Македонија е мојот, на Серпико, на Зевсус и на мали џебот, тогаш да! Протестот е финансиран од буџетот на РМ!
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
точно, не барајте да ве пуштат :costumed2: соберете ги и професорите :je: покажете им го ова ќе им ги разбуди чувствата 100000% :eek:lee:
Секоја ти чест за клипов, само што видоа Циле каков лажго испадна, па затоа македонскиот народ е сега разединет. Но сепак, СИТЕ НА ПРОТЕСТ!![/QUOTE]

наредниот протест да биде веќе вечерва објавен и да се контактираат сите можни пеачи лично за наредниот пат!! ДА НЕМА МЕШАЊЕ ОД ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ! ДА СЕ ЧУЕ ГЛАСОТ НА НАРОДОТ
[media]http://www.youtube.com/watch?v=9lHHk947iTk[/media]
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
луѓе дајте кажете како се вика серпико треба на мх радио во охрид да кажам нешто за ова...имам емисија во 1...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom