ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Borg_Drone

Гостин
И колку души сега ќе бидеме на протестот..
Едно 2000 сигурно а?? :)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
добро утро, кафе пијам допивам и јас Серпико... ќе ти се јавам за 20тина минути некаде.

Поздрав до сите и да им најавите денес право за наредниот протест, кажете ова е само почеток и дека ова е протест организиран од народот со национален интерес а не политичко а тоа е многу заебано!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
104
Поени од реакции
1
Znachi u 6 saat na plostad, ke viknam jas 6-7 luge so mene sigurno.. da zemam li molotovi?
 
N

n/a

Гостин
Aj Boze POMOGNI !!!
Ama prvo da si gi zavrsime nie rabotite spored planot. :wink:

SITE NA RABOTA!
Do 18h.
Posle ke slavime.

p.s Kloshari...sto se pravite na Tosho be?
Koj saka da deli malku flaeri smesta neka se prijavi !!!
Ajde...nitu e sramota,nitu ke vi padne ako pominete dva-tri saata u delenje promo-materijal.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Кај да се појави кој сака да дели флаери?

едит: Јас настрана од друштвото, сакам со мене да биде и сестра ми која има 7 години. Нема да има проблеми, нели? Ќе биде мирен протест на кој нема да е страшно да се носат деца. Барам потврда.
 
Член од
18 декември 2007
Мислења
448
Поени од реакции
51
ке одиме на протест да кажеме што НЕ сакаме????
мислам е погрешен пристап
на светот треба да му кажеме ШТО сакаме


LONG LIFE MACEDONIA
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
5
Целосно ја поддржувам идејата за протесе и истата се обидов да ја испопуларизирам користејки ги своите врси кво медиумите.
Па така, маилот со повикот за МИРЕН протест го препратив уште во неделата до сите медиуми и ПР агенции.
НЕка се собере што е можно повеќе народ. Нека виде Европа и светот дека Македонија се буди од летаргијата, дека ова е една нова и просперитетна генерација која нема да молчи под фашистиччко окупаторските идеи на Грција,
Само напред момци, нека грми од 10 000 грла на плоштадот Пела,
„Едно име имаме, во душата го носиме....“

Само мој апел е, а со што се надевам дека ќе се согласиме сите да се протестира мирно, вцивилизирано и културно. Без палење, кршење и било какви проблеми со органите на редот. Да покажеме високо ниво на култура и демократски капацитет. Македонија може, а Маекдонецот знае како.
Само напред, заедно сме посилни и непобедливи!!!!!!!!
 
Х

Ханзо

Гостин
ммм...Клошар, не треба да пишува LONG LIVE MACEDONIA?
Само забелешка. :)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
LLM :D
информација за да урлате уште повеќе :
ИМЕТО ГИ ЗАОСТРИ ГРЧКО-АМЕРИКАНСКИТЕ ОДНОСИ
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
i nikoj da ne mesa kosovo so Makedonija.... samo napred ne 10.000 veruvam deka ke bidat 50.000 ... i na a1 objavile
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Ја ке закаснам може малку ке дојдам накај 7 ако не не пуштат од школо на последен час сепак ке бидам тамо за МАКЕДОНИЈА:salut:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Оти толку кратко на канал 5 сеа?
поради тоа што телевизиите ги перат исто мозоците на народот и ја контролираат и водат масата како си сакаат! овој протест е од народот замамнете и тоа го прави многу важен и јак!

Не барајте да ве пуштаат - одете си!
точно, не барајте да ве пуштат :costumed2: соберете ги и професорите :je: покажете им го ова ќе им ги разбуди чувствата 100000% :eek:lee:
[media]http://www.youtube.com/watch?v=Hvmxe_rnL3w[/media]
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom