Идеи за Македонија

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Ме интересира вашето мислење.Дали Македонија во иднина можи да се прошири во своите природни граници???(Мое мислење е ДА, ама не во блиска иднина).
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
да ги врати своите природни граници

Да, да си ги вратиме по пат на сила изгубените делови, а биле Македонски од памтивек.Шо мислите дали е тоа можно???Јас мислам со зголемувањето на комуникацијата помеѓу распарчените Македонски делови обединувањето е неизбежно.Од тука е стравот на Грција да можиме слободно да одиме во тој дел.Многу од Македонците наместо во Црна Гора би оделе да работат во тој дел а некои би избрале и таму да живеат(зборувам за сите не само на оние кои имаат потекло од егејскиот дел).Во таков случај Македонија би функционирала како една целина.
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
СДСМ Партијата да се прогласи за АнтиМакедонска Партија која се бори за интересите за кои и сама незнае.:nesum::kesa::tapp:
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
дај боже да дочекаме МАКЕДОНЦИТЕ да се сплотат,сите како еден да му речат на гејците ма идите у 3 пм.конечно сите да можеме да речеме, МАКЕДОНЕЦ колку тоа гордо звучи.
порано комунистите викаа и по тито тито.во денешно време да викаме:

и по никола никола
и по бранко бранко
и по керим керим
и по фрле фрле
и тн и тн и тн


пс. мислите дека е можно ова или живеам во утопија.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Se povikuvaat site gragani na Makedonija, vo znak
na protest za grckata
bezobraznost, da ne pomisluvaat da odat vo Grcija
se dodeka Grcija ne ja
priznae Republika Makedonija pod ustavnoto ime.

Se povikuvaat site makedonci, da gi odlozat site
planirani turisticki
aktivnosti na teritorija na Grcija.

Se povikuvaat site makedonci, da ne kupuvaat
grcki proizvodi,da ne kupuvaat vo VERO, Happening, Zito Luks, Da ne gi koristat uslugite na Alfa banka, Stopanska banka, Da kupuvaat vo
ZITO marketi

Se povikuvaat site makedonci, da ne koristat
telefonski broevi od Cosmofon,

Se povikuvaat site makedonci, da ne trguvaat so
grcki proizvodi,

Se povikuvaat site makedonci, da ne gledaat
sportski natprevari koga
nastapuvaat grcki timovi,

Se povikuvaat site turisticki agencii da ne nudat
turisticki aranzmani
vo Grcija,

Se povikuvaat site makedonci, da gi vratat
dobienite grcki vizi,



Kako rezultat na gore realiziranoto Grcija ke
dobie makedonsko veto vo
> > iznos od okolu 500 000 000 evra, godisno, i ke bide
mnogu
pokonstruktivna vo eventualnite pregovori. Se
dodeka lelekame po svetot
a trosim kaj niv ke bideme FIROM.
> >
> >
> >
> > **/ZA MAKEDONIJA VREDI DA SE BORI/**
> >
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
137
Поени од реакции
9
Sto poskoro da se stavi kraj na ovaa vlada bidejki Makedonija stanuva najmizerno mesto za ziveenje. Od patriotskite kasi, preku cela plata, do mlekoto vo hartiieni kesi, vi ebam to ropacite vmrovski da vi ebam.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Se povikuvaat site gragani na Makedonija, vo znak
na protest za grckata
bezobraznost, da ne pomisluvaat da odat vo Grcija
se dodeka Grcija ne ja
priznae Republika Makedonija pod ustavnoto ime.

Se povikuvaat site makedonci, da gi odlozat site
planirani turisticki
aktivnosti na teritorija na Grcija.

Se povikuvaat site makedonci, da ne kupuvaat
grcki proizvodi,da ne kupuvaat vo VERO, Happening, Zito Luks, Da ne gi koristat uslugite na Alfa banka, Stopanska banka, Da kupuvaat vo
ZITO marketi

Se povikuvaat site makedonci, da ne koristat
telefonski broevi od Cosmofon,

Se povikuvaat site makedonci, da ne trguvaat so
grcki proizvodi,

Se povikuvaat site makedonci, da ne gledaat
sportski natprevari koga
nastapuvaat grcki timovi,

Se povikuvaat site turisticki agencii da ne nudat
turisticki aranzmani
vo Grcija,

Se povikuvaat site makedonci, da gi vratat
dobienite grcki vizi,



Kako rezultat na gore realiziranoto Grcija ke
dobie makedonsko veto vo
> > iznos od okolu 500 000 000 evra, godisno, i ke bide
mnogu
pokonstruktivna vo eventualnite pregovori. Se
dodeka lelekame po svetot
a trosim kaj niv ke bideme FIROM.
> >
> >
> >
> > **/ZA MAKEDONIJA VREDI DA SE BORI/**
> >


Count on me!!!!!
 
Член од
8 август 2008
Мислења
73
Поени од реакции
5
да почне да им издава пасоши на сите од пиринска и беломорска Македонија и тоа по експресна постапка и се разбира - бесплатно, а доколку тие имаат желба и да им даде по некое парче земја која и без тоа е ненаселена па и од Бога заборавена.Македонија има место за сите Македонци.
 

igorsz

zdr@vkoffski
Член од
16 февруари 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Да се направи база на податоци за секој човек која ќе им биде на располагање на сите државни институции, со цел администрацијата да биде поефикасна. Јас сум вработен во Центар за социјална работа, и навистина имам потреба од располагање со тава база, бидејќи немам увид во целосната документација на секој подносител на барање за користење на социјална помош, т.е. не знам дали тој што поднел барање има ниви, имот, возила и сл. и дали навистина има право да користи државни пари кои се одвојуваат од мојот, твојот или грбот на било кој граѓанин во Р.Македонија кој плаќа данок на било кој основ.
Поздрав
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Кажи му на бај Гањо да ти отвори, ние на кајгана не работиме со такви бази за беспари.
 

igorsz

zdr@vkoffski
Член од
16 февруари 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Па барате идеи... Ако не да си го ладиме тука можеби е подобро...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ти сакаш да се ладиш малкуцка, тазе, неколку дена?

Се гледа зошто државата ни е у мајлину, место да работите, вие дремете на интернет од службените компјутери купени со народски пари.

Идеја: да се забрани и да се казнува користење на работното време на државните службеници во приватни цели и партиско пропагирање, туку да се арчи само за работата....оти нели, за Македонија се арчиме, ама не треба арчот да е со бесполезење.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Да се направи база на податоци за секој човек која ќе им биде на располагање на сите државни институции, со цел администрацијата да биде поефикасна. Јас сум вработен во Центар за социјална работа, и навистина имам потреба од располагање со тава база, бидејќи немам увид во целосната документација на секој подносител на барање за користење на социјална помош, т.е. не знам дали тој што поднел барање има ниви, имот, возила и сл. и дали навистина има право да користи државни пари кои се одвојуваат од мојот, твојот или грбот на било кој граѓанин во Р.Македонија кој плаќа данок на било кој основ.
Поздрав
А кој сакаш да ти ја направи таа база?????
Малку ли сте таму што дремете по цел ден, запнал база па база, ја имате бе таа база само треба малку да ги мрднете газовите и по сите министерства да за одредена личност ги соберете расфрланите податоци и ги средите малку, за кој кур земате плата таму, кај вас се сите потребни податоци......нели имаме најкомпјутеризирана администрација, или од мрежна поврзаност сте чуле само за интернет.....
.......ебате работата..... 150 000 ..начукани во државна администрација и уште се жалат...не можеле да постигнат...
 

igorsz

zdr@vkoffski
Член од
16 февруари 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Имам идеја... За сите гомнари и гомнојадци да отвориме фабрика за преработка на фекалии, па место да киснат на интернет нека прават нешто корисно. Инаку ич пенис не ме боли за тоа кој треба да ја направи базата на податоци. Ја не зиам плата за тоа, па ако сте толку јаки хакери, има проекти кој би биле поддржани од Владата, па офајдете се и вие нешто наместо да губите по цели денови во јадење гомна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom