Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Па на тој меч сите беа КОМИТИ:back: Имаше народ од цело Скопје, нормално огромен дел од нив тоа им беше и прва утакмица во живот. Ама битно се собравме сред сезона во која имаше бојкот и скоро не бевме ич активни, а и денот беше чкљ. Среда ли беше или четврток:wink: Се на се атмосфера и меч кој нема да се повтори никогаш до следната прослава :vozbud:
Чисто сумљам у болдот,пошо со таа бројка на Запад требаше да грми а не повеке од пола не пееја,ги мавтаа знаменцата само и се грееја со цигарчиња...пееја само оние вистинските навивачи,не можам сеа да кажам колкава бројка беше тоа само тие што пееја...
Иии да си се избламиравте со трансот од Шверцери Blue Hooligans или така нешто беше :smir:
 

i'm

*
Член од
11 февруари 2009
Мислења
128
Поени од реакции
21


Една од ретките вакви слики:smir: Лудило
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.707
Поени од реакции
71.132
Чисто сумљам у болдот,пошо со таа бројка на Запад требаше да грми а не повеке од пола не пееја,ги мавтаа знаменцата само и се грееја со цигарчиња...пееја само оние вистинските навивачи,не можам сеа да кажам колкава бројка беше тоа само тие што пееја...
Иии да си се избламиравте со трансот од Шверцери Blue Hooligans или така нешто бешет :smir:
А да не не грмеше:wink: Изгледа не ти се видело убаво од исток:pusk:или си имал ставено тампони да не ти пукнат ушните тапанчиња:vozbud:

За болдираното си во право. Поголем срам од тоа неможеше да ни се случи. Несватлив глуп потег:kesa::kesa::kesa::tapp:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А да не не грмеше:wink: Изгледа не ти се видело убаво од исток:pusk:или си имал ставено тампони да не ти пукнат ушните тапанчиња:vozbud:

За болдираното си во право. Поголем срам од тоа неможеше да ни се случи. Несватлив глуп потег:kesa::kesa::kesa::tapp:
Баш и не грмеше како што се очекуваше од вас...со таа бројка требаше да се слуша до Србија и назад,а вие одвај се слушавте до Исток :pusk::pusk:

Песните повеке од пола не ги знаеја од тие што беа на Запад,пола не знаеја ни кореографијата да ја напраат како што треба....само бакљадата вредеше...ама јебеш бројка друже....ПОДОБРО ЕКИПА ОД 50 МОМЦИ НА ТРИБИНА ОТКОЛУ ГРУПА ОД 3500 ШМИНКЕРИ кој отишле на Запад колку само да бидат видени,да бидат главни манги низ маало и да се изгребат за шалче и маичка !!!:smir:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Баш и не грмеше како што се очекуваше од вас...со таа бројка требаше да се слуша до Србија и назад,а вие одвај се слушавте до Исток :pusk::pusk:

Песните повеке од пола не ги знаеја од тие што беа на Запад,пола не знаеја ни кореографијата да ја напраат како што треба....само бакљадата вредеше...ама јебеш бројка друже....ПОДОБРО ЕКИПА ОД 50 МОМЦИ НА ТРИБИНА ОТКОЛУ ГРУПА ОД 3500 ШМИНКЕРИ кој отишле на Запад колку само да бидат видени,да бидат главни манги низ маало и да се изгребат за шалче и маичка !!!:smir:
Ti znaci si bil na istok so Grobari !!?? sto koj kur zboruvas za komiti srbomaniste edno,pa site ovde na forumov,na bilo koj forum,pa i vo cela mk znaat deka Komiti se najdobroto od Makedonija samo nesakaat da go priznaat toa....ti kazi mi kako makedonec si koga na istok so grobari stoese zad parola sto imase sodrzina protiv Skoje t.e proiv Makedonija...ne mi teknuva samo..ke pobaram sega
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ti znaci si bil na istok so Grobari !!?? sto koj kur zboruvas za komiti srbomaniste edno,pa site ovde na forumov,na bilo koj forum,pa i vo cela mk znaat deka Komiti se najdobroto od Makedonija samo nesakaat da go priznaat toa....ti kazi mi kako makedonec si koga na istok so grobari stoese zad parola sto imase sodrzina protiv Skoje t.e proiv Makedonija...ne mi teknuva samo..ke pobaram sega
Ај додека бараш...:pusk::pusk::pusk::pusk:

Имала содржина против Скопје ???
-Ете глеаш не сум знаел....море иди лечи се бе недоквакан еден,не ми се бламирај многу...член си на Ајдуци и гледај си ја својата група,или од таму те избркаа,оа сеа им лижеш гз на Комити !!!!
Комити од што се добри,ептен добри...еден од видните членови од кај нив,да не кажувам имиња отиде токму кај Гробари и стои сега на ограда...затоа олади малку кога не знаеш некој работи...
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Ај додека бараш...:pusk::pusk::pusk::pusk:

Имала содржина против Скопје ???
-Ете глеаш не сум знаел....море иди лечи се бе недоквакан еден,не ми се бламирај многу...член си на Ајдуци и гледај си ја својата група,или од таму те избркаа,оа сеа им лижеш гз на Комити !!!!
Комити од што се добри,ептен добри...еден од видните членови од кај нив,да не кажувам имиња отиде токму кај Гробари и стои сега на ограда...затоа олади малку кога не знаеш некој работи...
Srbomaiste edno !! samo sum realen za nekoj raboti,treba da bidete i site vie !!! kakvo lizenje gaz,pa eto ti po celi denovi klecis na forumi parizan,grobari..znaci im lizes gaz !!! sigurno e toa posto tvojata grupa e vo bojkot radi toa sto stavile ograda na vasata tribina:pos2:


Ovoj e toj "viden" clen koj so samari e izbrkan od zapad?? I kakva vrska ti ima muabetot za deckovo na relacija komiti-grobari? i ti neznaes na sto celis!!
Izlezi malce od filmot deka se znaes,ja za mene ne kazav nisto !!!!

eve ti ja parolata srbomaniste !!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Srbomaiste edno !! samo sum realen za nekoj raboti,treba da bidete i site vie !!! kakvo lizenje gaz,pa eto ti po celi denovi klecis na forumi parizan,grobari..znaci im lizes gaz !!! sigurno e toa posto tvojata grupa e vo bojkot radi toa sto stavile ograda na vasata tribina:pos2:


Ovoj e toj "viden" clen koj so samari e izbrkan od zapad?? I kakva vrska ti ima muabetot za deckovo na relacija komiti-grobari? i ti neznaes na sto celis!!
Izlezi malce od filmot deka se znaes,ja za mene ne kazav nisto !!!!

eve ti ja parolata srbomaniste !!!
Морам да ти се изнасмеам тебе....:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Политика не мешај со спорт,ти кажаа пред некое време модераторите,ама очигледно црпката не ти фака :tapp:
Колку си сигурен дека членот е избркан од Запад и тоа на шамари,или си слушнал некој што кажале и ај да се пофалиш дека е така...немој не ме радуј !!
Распрашај се подобро за овој член од некој што го знаат него,а не да слушаш муабети од рекла кажала...прашај кој рипна прв да го брнаи трансот на Комити мислам дека во Прилеп беше,не се секавам која година,прашај кој отиде во апс заради Комитите а таканаречените воџи кутеа како најголеми пички на страна...

Клипот што ми го постави на парола ти личи бе ???:pos::pos::pos::pos:
Не можам да престанам да се смеам еј :pos::pos:
Не е парола туку обично шиен транс,домашна изработка кој го направиле неколку души од Скопјево кој си навиваат за Партизан ???
Уште нешто нејасно ???
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
P.F.C SKOPJE sto znaci toa ultras profesore ??
inaku nema sto da se rasprasuvam za deckovo..K*** !!! ne me zanimaat mene srbomani !!! edno sto znam e deka veke ne e clen na Komiti !!!
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Ti odgovoriv. sega tebe nesto ti e nejasno..neznaes sto znaci PFC SKOPJE,nemozese da najdes nekoj da prasas meguvreme..aj mozebi ke se najde nekoj do posle..
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.206
Поени од реакции
2.278
„A-C-A-B“ дечко што е проблемот со тебе ? Свесен ли си ти воопшто што пишуваш?
За прославата 20 години не било добро навивањето ???

Па ова ако не грми, тогаш стварно незнам што друго грми



пази, овие клипови се снимани со обична камера и тоа од јужна!

И да, еве ја и убедливо најголемата и најдобра баклијада во Македонија на сите времиња



Ти сега можеш само од љубомора да пишуваш дека за 20 години КОМИТИ не било добро навивањето не грмело или слично, зашто треба да си луд за да напишеш такво нешто бидејќи тоа што беше за 20 години КОМИТИ е недостижно за ниту една друга група кај нас.

П.С. На 9ти декември... ВАРДАР - слога... тоа ќе биде уште поголем спектакл од овој што беше за 20 години... ќе биде нешто што до сега не е видено на овие наши простори.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.707
Поени од реакции
71.132
^Брат најде на кој да му објаснуваш:tapp: ( не заборавај дека дотичната персона успеа да види знаме на ЈУВЕ на ракомтениов меч со Барса:icon_lol:)
Гледаш дека си има црвено црн комплекс:ija: Единствено нешто за кое има право да збори се два наши срамни птези. Првиот копијата на знамето на Шверцери а вториот пријателската со џандарине на денот на мечот со слога (мада таа пријателска не ја поддржа никој освен одредена група која и го одигра мечот:kesa:)
За се друго мислам дека е илузорно да се збори. Секогаш изговор му е глејте си во ваш двор. А што да кажам за лавови, зар се вредни уште да бидат спомнувани:toe: и уште бил презадоволен од навивањето со ренова:tapp: Што да кажам повеќе:jaj:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
P.F.C SKOPJE sto znaci toa ultras profesore ??
Стварно, шо значи PFC? Ја знам дека значи Partizan Fan Club. Друго не знам... имав неколку другари пред да се произнесат дека се срби, сега веќе не ми се другари. Неам проблем некој да биде србин, ама додека е у Македонија, прво ќе го поштуе македонското, после српското...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
^^^^
Partizan Football Club .

Ништо навредливо или провокативно .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom