Тоше Проески

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
И мене ми се смачи ова цело мрчење околу Тоше. Наместо да му с епосветува една вечер јас сум да се направи еден концерт во стилот на Tribute to Tose! кадешто познати пејачи ќе изведуваат песни од Тоше. Како што се направи за Фреди Меркјури и Квин и за други починати легенди.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
потпишав. остајте го да почива во мир.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Мистичен,признавам дека е така...се работи за неколку минути...
бтв ќе ја додадам оваа поголемава петиција горе на првиот пост
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
И мене ми се смачи ова цело мрчење околу Тоше. Наместо да му с епосветува една вечер јас сум да се направи еден концерт во стилот на Tribute to Tose! кадешто познати пејачи ќе изведуваат песни од Тоше. Како што се направи за Фреди Меркјури и Квин и за други починати легенди.
Па дефинитивно тоа треба ама нашите мозочиња не работат на тој начин друже:( кај нас е битно што повеќе да се пљукнат (читај кркнат) пари од народот со тоа што ќе се прават триста петнаес врагови околу се.....
Боб Марли/Елвис Присли/ фреди Меркјури и уште многу други ептен познати фаци се спомнуваат еднаш до два пати годишно преку трибјутите на кои влезот е бесплатен и сите тие фаци кои што настапуваат, се таму во чест на ете ќе го земам за пример Марли затоа што само негов трибјут имам гледано и учествувам на секој што се случува во Скопје:) Значи Лорин Хил девојката од Фјуџис и уште многу други пеачи се појавуваат и ги препеваат песните или настапуваат со нивните песни во чест на Марли.
Зашто да не се направи тоа на некој датум....секоја година? Школката во Градски Парк е перфектна, собира премногу народ околу неа башка е во природа и башка е топ:)
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Па дефинитивно тоа треба ама нашите мозочиња не работат на тој начин друже:( кај нас е битно што повеќе да се пљукнат (читај кркнат) пари од народот со тоа што ќе се прават триста петнаес врагови околу се.....
Боб Марли/Елвис Присли/ фреди Меркјури и уште многу други ептен познати фаци се спомнуваат еднаш до два пати годишно преку трибјутите на кои влезот е бесплатен и сите тие фаци кои што настапуваат, се таму во чест на ете ќе го земам за пример Марли затоа што само негов трибјут имам гледано и учествувам на секој што се случува во Скопје:) Значи Лорин Хил девојката од Фјуџис и уште многу други пеачи се појавуваат и ги препеваат песните или настапуваат со нивните песни во чест на Марли.
Зашто да не се направи тоа на некој датум....секоја година? Школката во Градски Парк е перфектна, собира премногу народ околу неа башка е во природа и башка е топ:)
Е добро де, се` е тоа ок. Ама што ли и фали на оваа петиција, жити се`? Петиција од поддржувачите на Тоше да биде спомнато неговото име на Евровизија. Ниту тука има некаков профит, ниту нешто валкано. А смртта на Тоше не беше пред триесет години, па да се спомнува два пати годишно, туку пред 4 месеци. Значи, раните се се` уште свежи и нормално е дека често ќе биде спомнуван.:toe:
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Aman be luge so sakate da postignete?
Covekot si otide tolku li ne mozete da svatite.Nema da go vratite toa e toa pomirete se so toa i ostavete go coekot da pociva vo mir.
Dosta so gluposti!!!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
аман бе луѓе...
зошто викате вака...
неможам да ве сватам...
зошто да не се спомне на евровизија,настан што го следат милиони гледачи...
нека слушнат и тие што не слушнале за нашето ангелче...
нека поттикне тоа и емисии да се посветуваат по националните европски телевизии на него...
И Опра нека посвети емисија на него...
од овде тргна оваа иницијатива
да не речете дека и ова е лошо...?

и бтв...гледав и на телевизија во вести имаше за ова...

МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ ДЕКА УСПЕАВМЕ:vozbud:
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Dobro eve ke go ima na evrovizija ke go slusne cela evropa pa i posiroko i?
Sto posle?
Mislite deka na nekogo mu e gajle od evropa ili svetot za Tose Proeski koj doaga od edna vukojebina(da mi izvinite na izrazot) vo evropa?
Ne bidete smesni ostavete go covekot da pociva vo mir.
A ne i opra i evrovizija i aj ako ne makedonija da ja krstime Tosedonija.
Koja vi e celta so toa sto sakate da postignete luge alooooo?
Ne se budalete
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Не ја потпишав. Поради глупавоста на целата раја која што живее во земјава....изреволтиран од глупавоста со тоа Честитање на роденден на веќе починат човек сум против сите работи кои што ќе ги правите како демек ви куца магарето за Тоше ОК......





п.с. Знам дека ќе се појават уште 100 што ќе ми измрчат ама тоа е мојот став
и тенкјукамаген
ОФ топик-Сине родендени во светот на сите починати им се слави-Елвис,Мерлин Монро тоа нема врска :toe: а инаку за темава, и јас не потпишувам затоа што мислам дека почнаа премногу да си ја градат својата репутација на починат човек,мислам дека беше доста со тоа,родендени нека се одбележуваат но да не претеруваат со тоа :toe:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Dobro eve ke go ima na evrovizija ke go slusne cela evropa pa i posiroko i?
Sto posle?
Mislite deka na nekogo mu e gajle od evropa ili svetot za Tose Proeski koj doaga od edna vukojebina(da mi izvinite na izrazot) vo evropa?
Ne bidete smesni ostavete go covekot da pociva vo mir.
A ne i opra i evrovizija i aj ako ne makedonija da ja krstime Tosedonija.
Koja vi e celta so toa sto sakate da postignete luge alooooo?
Ne se budalete
абе не викам дека се претерува во некои случаи и дека се користи во сопствени цели ама ова не е претерување...
нека слушнат дека некоја држава малечка никаква скриена шо не се гледат на карта на светот...имала некој кој направил нешто значајно...
и кој ќе профитира од ова жити се??????
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Sea me svati pogresno.
Ne rekov ja deka nekoj ke profitira naprotiv.
Tuku vikam so ako go slusnat site taa vecer ke mu dadat aplaus ke kazat bravo i za 2 dena ke zaboravat koj bil toj sto go slusnale. Ligeto samo koga ke cujat od kade e ke kazat aj be i ke svrtat kanal a i da ne svrtat nema da bidat voopsto zainteresirani.Nemase da bide taka da bese amerikanec ama ne bese i toa e toa.
Mene me iteresira samo so ako slusnat?:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom