60% од средношколците не ја положиле пробната матура

ivanco

Herbie the Love Bug
Член од
17 јануари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
0
Јас мислам дека тие 60 % сто не ја полозиле матурата се од уцилистата , зборам за СК уцилистата како Коце, Емуц , Асуц и останати со таков рејтинг кои без размислуванје цел клас бегаат од пробна матура и иц уво не ги боли за матурата нормално сигурно има и исклуцоци по кои сакале и мозеби останале да полагаат, али затоа после се реметени од цел клас :tapp:. Јас заврсив во Коце пред некои 4 години и знам со се дешавасе. Колку сме бегале од цасови макар со прицината била зосто македонија изиграла со англија нерешено ....:kesa:
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
Јас мислам дека тие 60 % сто не ја полозиле матурата се од уцилистата , зборам за СК уцилистата како Коце, Емуц , Асуц и останати со таков рејтинг кои без размислуванје цел клас бегаат од пробна матура и иц уво не ги боли за матурата нормално сигурно има и исклуцоци по кои сакале и мозеби останале да полагаат, али затоа после се реметени од цел клас :tapp:. Јас заврсив во Коце пред некои 4 години и знам со се дешавасе. Колку сме бегале од цасови макар со прицината била зосто македонија изиграла со англија нерешено ....:kesa:
abe ne e vazno od koi skoli se . Fakt e se dokaza deka decava ne ucat. Odat na skolo za da dobijat ocenki a ne znaenje, ama pa ko ke vidis i ne se oni krivi , tie so gi davaat ocenkite se. IMase statistika nekoja deka 70 odsto se odlicni ucenici 30-35% skroz odlicni, i na kraj ova so maturava kapak 60% ne ja polozile .i aj sega kaj e greskata..................EROREROREROREROREROR
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
abe ne e vazno od koi skoli se . Fakt e se dokaza deka decava ne ucat. Odat na skolo za da dobijat ocenki a ne znaenje, ama pa ko ke vidis i ne se oni krivi , tie so gi davaat ocenkite se. IMase statistika nekoja deka 70 odsto se odlicni ucenici 30-35% skroz odlicni, i na kraj ova so maturava kapak 60% ne ja polozile .i aj sega kaj e greskata..................EROREROREROREROREROR
:pos2:Не е доволно применето она....стапот е излезен од рајот:pos2:
Шала на страна....Грешката е настаната дома, во воспитувањето. А кој се причините за тоа, долга приказна е тоа...
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Околу 100 ученици од неколку средни училишта и денеска се собраа пред Министерството за образование и наука, но собирот се растури зашто не бил најавен и зашто матурантите дошле спонтано и неорганизирано.

Ова е превземено од А1, а тие го превземале од МИА. Видете само како лажат! “Собирот“ беше најавен и во весници вчера, а и преку МСН и усно меѓу матурантите. А како дошле од неколку средни училишта, ако било спонтано и неорганизирано?! И можеби не беа 100 ученици, зошто јас кога поминав (не бев да протестирам, туку од таму поминувам), беа најмногу 80 луѓе! Очигледно е дека сите си отишле дома.


А најтрагично од се е што постојат луѓе кои веруваат во овие лаги. :kesa::kesa::kesa:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
ayy и догодин на нас и ке ни додаваат предмети:uvo:
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Ова е превземено од А1, а тие го превземале од МИА. Видете само како лажат! “Собирот“ беше најавен и во весници вчера, а и преку МСН и усно меѓу матурантите. А како дошле од неколку средни училишта, ако било спонтано и неорганизирано?! И можеби не беа 100 ученици, зошто јас кога поминав (не бев да протестирам, туку од таму поминувам), беа најмногу 80 луѓе! Очигледно е дека сите си отишле дома.


А најтрагично од се е што постојат луѓе кои веруваат во овие лаги. :kesa::kesa::kesa:
Собири се најавуваат во МВР не на МСН,
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.747
Поени од реакции
5.461
Ова е превземено од А1, а тие го превземале од МИА. Видете само како лажат! “Собирот“ беше најавен и во весници вчера, а и преку МСН и усно меѓу матурантите. А како дошле од неколку средни училишта, ако било спонтано и неорганизирано?! И можеби не беа 100 ученици, зошто јас кога поминав (не бев да протестирам, туку од таму поминувам), беа најмногу 80 луѓе! Очигледно е дека сите си отишле дома.


А најтрагично од се е што постојат луѓе кои веруваат во овие лаги. :kesa::kesa::kesa:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.300
Поени од реакции
16.365
Ivica^ друже имате Унија на средношколци ( која треба да би ги и исполнува барањата ) таму ќе барате тие да издејствуваат во министерство за образование да излезат со официјално сопштение и на сите да ви стане јасно за што се полага таа матура што ќар вие како средношколци од таа матура и што понатака.

Е така се бараат сигурни инфирмации, а не у школски што кажал таму некој па не е вака така и незнам како.

Поздрав.

Која унија бе шефе они постојоат ко да не постојат!Само чисто формално си постојат ке се појават еднаш годишно и после ги нема. А за вакви работи баш напротив треба секојдневно да се борат за правата и барањата на матурантите!!!
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Собири се најавуваат во МВР не на МСН,
Знам дека се најавуваат во МВР, ама не е тоа финтата! Финтата е дека дошле само стотина матуранти, зашто собирот не бил најавен, бил спонтан, односно другите не знаеле. И ти од другите поважни работи кои ги има таму се фати за тоа собирот дали бил најавен или не бил, односно за небитното. А за тоа дали бил најавен во МВР не знам, сигурно бил “најавен“ ко што беа “најавени“ октомвриските собири.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
766
Поени од реакции
303
Izvestuvanje od Bitola samo Dolnata Gimnazija(mojata skolija) i Medincinsko gi napustija casovite. Si ostanavme na zborot
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Во Охрид барем гимназија си учевме нормално а според мене треба да си учиме бидејќи нема што да се менува повеќе...тоа е тоа
ќе се полага и точка
ако има пак штрајкови како што пишува ТУКА тогаш нема да учиме во саботи(бтв уште утре и уште две ние во охрид имаме сеа засега) туку ќе учиме од 20 мај натака...
па сега видите дали ви се исплаќа да штрајкувате...
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Во Охрид барем гимназија си учевме нормално а според мене треба да си учиме бидејќи нема што да се менува повеќе...тоа е тоа
ќе се полага и точка
ако има пак штрајкови како што пишува ТУКА тогаш нема да учиме во саботи(бтв уште утре и уште две ние во охрид имаме сеа засега) туку ќе учиме од 20 мај натака...
па сега видите дали ви се исплаќа да штрајкувате...
И во ЕМУЦ учевме нормално. И утре ќе учиме нормално :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Претежно професорите имаат кошули со џебче од страната кај срцето...провери што има у џебчето


Не заебаајте со тоа одлични ученици бе. Шије ми га Ѓуро кога на 10 Јуни професорине се претежно камен пијани и пренајадени. Имаат мама тато кешот и ќе се пушта за синчето/ќеркичето да имаат 5ки во средно, срамота било да бидат со помал просек од 5.00
Море за таквите соба 2х2 со смрдливи чорапи едно пет шеснајс пара внатре и така да се запотат малце па солзи да течат. Ако браво нека паѓаат барем ќе знаеме колку стварно учени имаме.

Иначе јасен пример ни беше докторчено што сакаше да биде милионер а незнаеше што е Космополит. И уште милиони примери каде што ножици заборавале во утробата на луѓето....од што учеле со ум не со пари
Ќе те поддржам со пример. Јас имам двојка македонски само затоа што идиотката сака да си прави порцелански заби кај татко ми БЕСПЛАТНО!
Знам повеќе македонски од цела генерација. Јазици и математика ми идат како вода( пупупу да не се урочам:)). А јас не сакам татко ми да и направи заби само за да имам 5ка, што ќе ми 5ка по македонски? Епа сега видете. Во другиот клас татко на еден е сопственик на познат скопски ресторан, и госпожата си иде си јаде си пие со цела дружина, прави сметки од 200 евреи и син му има 5ка а не знае да гугне.
И после таа ќе ми збори на час дека оценки кај неа нема од ракав. Дрн дрн дрн !
Ја прочитав цела тема, дојдов до заклучок дека и олку лесна матура, како што ја викаа некои како за ретардирани не треба да е проблем за оние што учеле редовно, а татини мамини дечиња нека му ја мислат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom