Билјард

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Дали случајно некој знае дали некој продава билијард км7?? По можност, но не е морално да биде со вреќи наместо со жетони и да биде добро сочуван.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
По огласине да побараше брат?
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Еј дечки ај ако знае некој должини на маса за билијард колку се, да ми каже. По можност на 6ка и на 7ка. Фала
untitled.JPG
(клик на сликата)

Дали случајно некој знае дали некој продава билијард км7?? По можност, но не е морално да биде со вреќи наместо со жетони и да биде добро сочуван.
Ако најш ај извести ме за цена.
По огласине да побараше брат?
И ај да ојме денојве да се решиме и така послободни сме.:)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Кажи коа каде кој како. Поручек да е само.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
Od sto obozavam bilijard pocnav i da go sonuvam :) ako ne igram barem edna partija dnevno poluduvam :) ako izgubam partija od nekogo prodolzuam da igram dodeka ne go pobedam pa ako saka najjak majstor neka e :) zarazna rabota..... :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Сакам да објавам дека бев тесно поразен од Болиглава во серија best of five. 3-2 беше резултатот, јас водев 1-0, па 1-1, па пак јас во водство 2-1, па Болиглава победи две партии и толку беше. Битката ја доби, но не и војната. Ќе се договориме за реванш наскоро.

Пикадо да не кажвам како ме растури... Мада шо не играм пикадо никогаш. :kesa:
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Сакам да објавам дека бев тесно поразен од Болиглава во серија best of five. 3-2 беше резултатот, јас водев 1-0, па 1-1, па пак јас во водство 2-1, па Болиглава победи две партии и толку беше. Битката ја доби, но не и војната. Ќе се договориме за реванш наскоро.

Пикадо да не кажвам како ме растури... Мада шо не играм пикадо никогаш. :kesa:
:mad::mad: Абе зш не ме викнавте??? Ај ке се договориме на мсн и ќе направиме едно мини турнирче, ок?
А кај игравте? Power?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Пауер нормално, не сме ретардирани кај Костурон да прајме ваков важен турнир. :)
Иначе ќе се договориме, сеа од понеделник да прајме мини турнирче. ;)
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Сакам да објавам дека бев тесно поразен од Болиглава во серија best of five. 3-2 беше резултатот, јас водев 1-0, па 1-1, па пак јас во водство 2-1, па Болиглава победи две партии и толку беше. Битката ја доби, но не и војната. Ќе се договориме за реванш наскоро.

Пикадо да не кажвам како ме растури... Мада шо не играм пикадо никогаш. :kesa:
:smir: Тенкјукамаген.
Сепак морам да му признаам на Фантом, се држеше. Имаше и некои "невидени" потези кои не се за спомнување:icon_bigg

:mad::mad: Абе зш не ме викнавте??? Ај ке се договориме на мсн и ќе направиме едно мини турнирче, ок?
А кај игравте? Power?
Готово.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
ееј...незнаев монгу да играм али кога отидов на одмор со моите бев приморан да си најдам забава...сеа знам добри потези иако иам уште мн за учење!!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Секој ден играм.. ајде кој е за да удриме некоја партија од Струмица.. може у АС најдобри се:)?
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Објавувам дека бев поразен од Фантом 3-2 во серија best of five нормално. Натпреварот беше возбудлив со тоа што имаше потенцијал да направам целосен пресврт при водство на фантом од 2-0. Но сепак, среќата(и малце знаење:), се покажа пресудна за крајниот резултат, иако не бев во најдобра форма.
Ќе има реванш:). :helou:
KIssKi... PozzZ
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Објавувам дека бев поразен од Фантом 3-2 во серија best of five нормално. Натпреварот беше возбудлив со тоа што имаше потенцијал да направам целосен пресврт при водство на фантом од 2-0. Но сепак, среќата(и малце знаење:), се покажа пресудна за крајниот резултат, иако не бев во најдобра форма.
Ќе има реванш:). :helou:
KIssKi... PozzZ
Тенкјукамаген.

Следееееејчи?*







*Пишам следејчи, а не боља, пошо бољи од мене нема. p0z43 p33r43 |<!$$43.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom