Депилација

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Во потрага сум по депилатор, па ако сакате да ми препорачате некој модел. Или барем кажете на која марка најмногу и верувате: Philips, Zepter, Panasonic, Rowenta....
 
H

HITCH

Гостин
Да ве прашам нешто...депилирање колку што знам тоа беше само навика кај девојките, но сега поретко гледам дека и машките го применуваат...па дали е ОК едно машко да се депилира не само на нозете туку и на градите
Воопшто не е в ред машко да се депилира! Јас приметив дека покрај нозе и гради сте почнале и раце да депилирате :tapp: па затоа јас имам едно друго прашање: Дали сте нормални? Најнеубаво нешто ми е депилирано машко! Почнете и лице да депилирате и после плачете дека не можете женска да фатите :tapp:

Инаку јас одам на козметичар. Многу ми е мазохистички сама да се депилирам :toe:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Se depiliram da .. so vosok naviknav vekje i ne me boli ..ali zatoa mashinkite mi se uzhasno bolni .. :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Никаква депилација сеа за сеа.
 
Член од
4 август 2009
Мислења
75
Поени од реакции
3
Оправдувам само одстранување на влакна под мишка и доле кај пријателот:):):)
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Се депилирам со топол восок, се навикнав веќе на нозе не ме боли ич. Е сеа имам проблем што после последнава депилација ми излегоа многу поткожни, па не знам како да ги средам. Прочитав на претходната страна со пилинг, па ќе пробам деновиве. И ако може да ми препорачате некој депилатор, ја се двоумам меѓу Филипс и Браун, вие што мислите?
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Ме интересира кај одите да се допилирате,колку Ве чини итн.
Молам некој предлог да ми дадете за добро место за депилирање,а се разбира и да не е многу скапо:smir:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Се депилирам со топол восок, се навикнав веќе на нозе не ме боли ич. Е сеа имам проблем што после последнава депилација ми излегоа многу поткожни, па не знам како да ги средам. Прочитав на претходната страна со пилинг, па ќе пробам деновиве. И ако може да ми препорачате некој депилатор, ја се двоумам меѓу Филипс и Браун, вие што мислите?
Braun.Подобар е:pipi:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
ve zalam sega svakam kolku e prekrasno da si maz use edna pricina

--- надополнето ---

jas se depiliram samo na preponite t.e me depilira edna atraktivna dama i nemam vlakna na gradite za da se depiliram na nozete i na racete ne se depiliram nekako mene pederski mi e
i neznam kako moze da ve sram pa zaradi toa da ne odite
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
Ме интересира кај одите да се допилирате,колку Ве чини итн.
Молам некој предлог да ми дадете за добро место за депилирање,а се разбира и да не е многу скапо:smir:
Јас идам на депилација со топол восок 400 ден. цели нозе и препони!...Плус ако сакаш раце 100 ден и брк нешо 50 ден.:)
...Иначе се наоѓа во населба лисиче!
-Имаш и поефтини места ко на пример цели нозе 100 или 200 денари, али они го претопуваат восокот...со влакната..БЉАК!!
Мене тоа мие многу нехигиенски така да си идам вака...вади и послем го фрла тоа!!:)))

--- надополнето ---

Во потрага сум по депилатор, па ако сакате да ми препорачате некој модел. Или барем кажете на која марка најмногу и верувате: Philips, Zepter, Panasonic, Rowenta....
..Ја дома иам цептер и мноогу болно ги вади влакната, т.е више не ни го користамм!!! -мајка ми
Иначи земи си Филипс!!:):))
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Се депилирам со топол восок, се навикнав веќе на нозе не ме боли ич. Е сеа имам проблем што после последнава депилација ми излегоа многу поткожни, па не знам како да ги средам. Прочитав на претходната страна со пилинг, па ќе пробам деновиве. И ако може да ми препорачате некој депилатор, ја се двоумам меѓу Филипс и Браун, вие што мислите?
Не земај никаков депилатор, ако мислеше на оние машинкине. Само ги кинат влакната и после ти растат поцврсти. Освен тоа, често предизвикуваат алергиска реакција на кожата.
Топлиот восок е добар зашо ги отвара порите пред да ти ги извади влакненцата, ама често знае да остави поткожни влакненца. Или остави ги до следната депилација или малце гребни ја кожата за да излезат. Зналчи малце, не да копаш :)
Лошо е кај тој што најчесто топлиот восок се преработува и има бактерии па ако имаш нежна кожа, може да ти се појави црвенило и сл.
Ако депилираш само нозе не е страшно, ама на интимни места не ти препорачувам.
Што се однесува до ладниот восок. Некои викаат дека и со тоа само се кинат влакната но тоа сепак зависи од „мајсоторот„ :) После ладниот восок не се преработува и знаеш дека со тој си депилирана само ти.
Машинка не зимај! :)
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
jas imam depilator na zepter i mn sum zadovonla, vlaknata mi gi vadi od koren,i izretceni mi se ,no mi pravi potkozni vlakna......na pocetok mnogu no sega se pomalku


sepak mislam deka zavisi se do vlaknotot...
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
1. dali ako se depiliras so veet krema na gradi e isto kako so brich odma na dva dena da rastat.

2. kako mozam da se depiliram so laden vosok doma dali ima nesho sho mozam da go kupam.

pozdrav se nadevam deka vashite mislenja ke pomognat...
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
утре идам да се депилирам со “ладна депилација“ на гради и стомак. што да мачкам после тоа? некои велат бекутан пудра во прав, некои хлорамфеникол. што е најдобро за да се смири иритацијата?
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
утре идам да се депилирам со “ладна депилација“ на гради и стомак. што да мачкам после тоа? некои велат бекутан пудра во прав, некои хлорамфеникол. што е најдобро за да се смири иритацијата?
Не мора да значи дека ќе се појави некаква иритација, зависи како ќе ти реагира кожата:).Јас би користела бекутан пудра во прав но најубаво прашај ги тие таму што ќе те депилираат:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom