Депилација

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
идете на ласерска депилација бее алооо шо се дупите само со златен восок и слични ср*ња:nenene: , мене да ми се појават влакништа на грб одма под ласер на му ја мислам:wink::wink::wink:
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Се депилирам со ладен восок супер е само навистина е болно и на некој места едвај издржувам :jaj:
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
72
Поени од реакции
2
Се депилирам со ладен восок супер е само навистина е болно и на некој места едвај издржувам :jaj:

Ja so laden vosok ednas se probav malce da vidam kako e I EDVAJ GO IZVADIV POSLE :DDDDD i vise nikad ne probuam takvo nes :D

Се депилирам со ладен восок супер е само навистина е болно и на некој места едвај издржувам :jaj:
KOmplet noze so dlabok prepon t.e.skoro tasma so malo frizurce :lol:
:D a kakvo frizur4e :D hahah abe zenski opasni ste na nekoi temi nema so :):vozbud:
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Да ве прашам нешто...депилирање колку што знам тоа беше само навика кај девојките, но сега поретко гледам дека и машките го применуваат...па дали е ОК едно машко да се депилира не само на нозете туку и на градите
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Депилација кај машките на градите и нозете прифаќам..:smir:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Да ве прашам нешто...депилирање колку што знам тоа беше само навика кај девојките, но сега поретко гледам дека и машките го применуваат...па дали е ОК едно машко да се депилира не само на нозете туку и на градите
e повеке не е навика само кај девојките сега е и кај машките и нема ништо лошо во тоа
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Депилација кај машките на градите и нозете прифаќам..:smir:
... е најбедно нешто што може да се замисли... тоа би бил маж со женски нозе...

а гради евентуално ако има тепих од мерино волна
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
За депилација ви треба само 1 пакетче лимонтус, 12 лајци шеќер, 6 лајци вода. Смесата се топли да заврие и да добие бронзена боја. Битно е само смесата да се погоди, да не е прегуста да се прај ко пластелин и да не е претенка да не фаќа. Се трга од огно, се лади да биди поднослива за кожата ама не да се олади скроз. Се земат крпи партали од дома стари и се вика другарче. Се мачка смесата како шо растат влакната, се лепи крпата и се трга отсечно после во спротивен правец.

Промаш нема, гарантирано се вади, 5 денари кошта плус се мие со вода после без никаков проблем. Е сеа ова појќе за мажи одговара на гради, пошто пичка и чмар незнам кој ќе се нафати да ви депилира. Плус машките знам не му е аџеле и би пробале пред да одат на козметичар.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Probav i kupiv i ja aparatce za depilacija, ama pocnaa mnogu da mi se isfrlaat nozete i dermatologot mi kaza deka tie aparatcinja predizvkikuvaat golema pojava na vnatresni vlakna, pa od togas bataliv toa i samo so vosok:)

да и се гнојат мене ми се угнои едно влакно тоа како големо зрнце се направи а ме печеше цела нога и го извадив едвај од тогаш ми се нема така нешто направено поамли но секако создава внатрешни влакна баш штета толку евтино мислев ќе си поминам :pos2:
 
U

UniqueGirl

Гостин
идете на ласерска депилација бее алооо шо се дупите само со златен восок и слични ср*ња:nenene: , мене да ми се појават влакништа на грб одма под ласер на му ја мислам:wink::wink::wink:
Абе уреду тоа..али онака.. чисто информативно колку би не коштало? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom