Дали некогаш ќе дочекаме ТАА да каже АЈДЕ!

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Нормална работа, колку што сакаме ние да клецниме толку е тие сакаат да бидат клецнати
 
Член од
26 август 2007
Мислења
65
Поени од реакции
0
Според мене е најнормално затоа што кај мене многу почесто девојките викаат АЈДЕ одколку јас.
Тие што не викаат не дека не сакаат туку се прават фини
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Е од мене не верувам дека ќе дочека. Нема ТЕОРЕТСКИ шанси. Мене ми е срам на телефон да му се јавам да го прашам како е, а не па јас да иницирам или уште со зборови да кажам ајде да имаме секс.
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
89
Поени од реакции
1
koga im treba nesto ili koga sakaat da te zavede mislam na pocetokot na edna vrska a poslem seksot misli deka si vo nejzino sopstvenstvo. a mislam deka maskoto sekogas e toa sto prezema inicijativa skoro sekogas
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Колку се слагам со насловот на темата. Ги тргам на страна оние кои имаат подолги врски, иако од лично искуство тврдам дека до негде иза нив важи овалупава констатација. за сите останати ,од оваа глупост машкото да треба секад да презема иницијатива се случуваат ситуации од типот .....многу брзаш или.........многу е досаден типов , не му текнуе да ме пипне. незнаат што сакаат. Секоја чест на искучоците што имаат муда да ја преземат ситуацијата во свои раце!
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Е од мене не верувам дека ќе дочека. Нема ТЕОРЕТСКИ шанси. Мене ми е срам на телефон да му се јавам да го прашам како е, а не па јас да иницирам или уште со зборови да кажам ајде да имаме секс.
Со времето ќе ти помине и срамот, нема ништо срамно и лошо во тоа ти да побараш прва. :smir: Мада на почеток потешко е, после си е нормално.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Кога ми се сака, си кажувам :smir:
Колку си сигурна млада дамо дека, во 100% од случаевите ова се случува? Поштовам вакви работи, ама дали би се десило ова...
Ова се дешава само за малце мување, а за врска тешко...:pos2:
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Секс? Да, благодарам.

Ние девојките си имаме свои потреби.Не е веќе табу тема дека и нас ние до секс де Не сме светици далеку од тоа, иако по малце глумиме како да сме.
Ете излегувате во ноќен клуб и сакате малку акција со згодниот тип кој стои крај шанкот или некој познајник со кој дотогаш не сте размениле флерт.
Па, како му иницирате предлог за секс на некого со кој не сте во врска
Момчиња кој начин на флерт, предлог за секс( не мора мн отворен) кај една девојка би ги зашеметил вашите хормони? Ви пришла некоја девојка со креативен пристап кој вреди да биде раскажан?
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
ММммм... никогаш не би предложила секс со непознат, не е мој стил, треба да сум ептен очајна или издрогирана :nesvest: за да го напраам тоа.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
ММммм... никогаш не би предложила секс со непознат, не е мој стил, треба да сум ептен очајна или издрогирана :nesvest: за да го напраам тоа.
Се зборува за познајник со кој дотогаш не сте флертувале или сте имале афера, а не со непознато лице.
Туку онака. Одеднаш ти се приебува и иницираш предлог. Исто како што прават мажите.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Да видиш да не веруваш :toe: ова кај нас :jaj: тешко ако има знаете кај сум :vozbud:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Се зборува за познајник со кој дотогаш не сте флертувале или сте имале афера, а не со непознато лице.
Туку онака. Одеднаш ти се приебува и иницираш предлог. Исто како што прават мажите.
Ахам, добро познајник или непознајник сеедно, не би иницирала предлог за секс со некој познајник и тоа за една вечер да ме изебе крај или у вцто у јавност и после да се фали со тоа:tapp: јак јебо да се прикажува, секс само после врска, треба минимум 6 месеци до година да одам со некој за да можам да имам интимен контакт со него:)
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Да се надоврзам до една постара тема..Нели ние машките би прифатиле секс со било која женска...така да не мора да прашуваш што би ги зашеметило нашите хормони,само доаѓаш и ни викаш ај се ебеме...Секоја чест за темава,факт е дека и женските ги имаат истите потреби,дека и нив им доаѓа да се плеснат со некој само за да им е убаво а при тоа немора во истата особа да се вљубени до уши...едвај чекам да прочитам што за ова ќе кажат форумџиките...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom