Четирите случаи се селат од ХАГ во Македонија

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Iskreno samo edno me interesira, vsusnost ve prasuvam site. Dali mislite deka vo momentov na Makedonija i trebaat tie slucai, ne zaboravajte deka se raboti za celnicite na ONA denesen DUI, a istotaka ne zaboravajte deka tie imaat skoro 200 000 simpatizanti va Makedonija. Iskreno ve prasuvam cisto za dobroto na Makedonija, a ne za zadovulavanje na necii licni ili pak i kolektivni zelbi i potrebi.
Тие луѓе треба да бидат во затвор,зад решетки.Тоа што го правеа беше нехумано,нечовечки.
Многу нормално дека треба да си одлежат.
Ич не ми е гајле колку симпатизери имаат ДУИ,битно ми е правдата да биде задоволена,но се сомневам во тоа,зашто ко по обичај ќе се заташка се или ќе се насочи вниманието на нешто друго.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz: toa etoa pravdata e ista za site ako lube i johan se vinovni togas i ahmeti i fazliu i aliti
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Абе многу јасно е дека треба да им се суди на овие. Кога може да се товарат Љубе и Јохан со дела полни дупки и тоа у Хаг, овие да не треба да се остават раат?
Ама не верувам дека ќе ги вратат случаите, а и ако ги судат, тоа сигурно ќе бидат некои глупи пресуди, година-дена затвор нешо такво.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
ДУИ и ДПА се согласни дека мора да има амнестија.За некој што држел 100 000 луѓе на 40 степени без вода на пр.Ебате ова ако не е Зона на Самракот не знам што е.:tapp:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
dovolno e da gi zgnetat vo pritvor cel ugled ke im se srusi mislam na dui mada nisto podobri ne sei dpa (komandant leka)
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Мислам дека нема ништо да се случи. Во краен случај ако се излези ко шо треба ќе треба некој да си оди од Македонија. Нема да има повеќе место за нив.
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
Како шо глеам и дпа нешто со дуи за амнестија сака. Ако е така шо треба сеа, да се групираме по националност. По се изгледа второ полувреме сакале нејќеле ќе го играме. Ама по се изгледа граѓанска ќе пукне. Кај и да е ќе треба да почнеме со требење.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
se plasat ne sakaat sega vojna oti ke si jadat po tikva itoa debelo
 
Член од
16 август 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Тие луѓе треба да бидат во затвор,зад решетки.Тоа што го правеа беше нехумано,нечовечки.
Многу нормално дека треба да си одлежат.
Ич не ми е гајле колку симпатизери имаат ДУИ,битно ми е правдата да биде задоволена,но се сомневам во тоа,зашто ко по обичај ќе се заташка се или ќе се насочи вниманието на нешто друго.
Taka ne mislese HAG.
Ja govoram za tenziite sto bi se slucile ako bi se vratile tie slucai, i ako eventualno se osudat vmesanite. Sigurno deka ke ima ogromni tenzii, sto ke bide porazitelno za Makedonija, a toa e najmalku sto i treba vo momentov.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.441
Поени од реакции
5.803
Nikogas nikoj nema da se sudi vo makedonija za 2001. Zavrsena rabota, cim HAG ne gi prezede ovie predmeti togas automatski stapuva na sila amnestijata. Posto dogovorot bil , za voeni zlostorstva ke odlucuva sudot vo HAG . I tie odlucija , deka UCK vojuvala spored megjunarodnite pravila na vojuvanje. Ako bide poinaku , e togas ke imame vistniski problem. Samo gi zamisluvam albanskite patrioti kako bi reagirale da se uhapsi Ali Ahmeti , huuh, toj Sfrgovski se plasi da misli na ovaa rabota , kamo li da da sporovede nesto.
Koga ne mozea da mu sudat na Agim Krasniqi, zarem mislite deka ke moze protiv Ahmeti and friends :) :)
Aj sonuvajte deka ke se sluci nesto.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Taka ne mislese HAG.
Ja govoram za tenziite sto bi se slucile ako bi se vratile tie slucai, i ako eventualno se osudat vmesanite. Sigurno deka ke ima ogromni tenzii, sto ke bide porazitelno za Makedonija, a toa e najmalku sto i treba vo momentov.
Добро бе, знаете ли вие без тензии и закани да работите?
Знаете ли да бидете реални?
Луѓето од Маврово ги обележаа за цел живот,оди на нив кажи им и прашај ги како им е?
И што ако има тензии?Треба да бидат осудени,зашто правеле злодела,не ги мести никој туку реално е?
И ако има тензии,а не се меша меѓународна заедница,мислам дека ќе биде поразително за некој друг.

ХАГ не мислел?Тие таму не мислат и знам дека цел Балкан знае за што всушност служи Хаг,така да тие не ми се никакво мерило.

Nikogas nikoj nema da se sudi vo makedonija za 2001. Zavrsena rabota, cim HAG ne gi prezede ovie predmeti togas automatski stapuva na sila amnestijata. Posto dogovorot bil , za voeni zlostorstva ke odlucuva sudot vo HAG . I tie odlucija , deka UCK vojuvala spored megjunarodnite pravila na vojuvanje. Ako bide poinaku , e togas ke imame vistniski problem. Samo gi zamisluvam albanskite patrioti kako bi reagirale da se uhapsi Ali Ahmeti , huuh, toj Sfrgovski se plasi da misli na ovaa rabota , kamo li da da sporovede nesto.
Koga ne mozea da mu sudat na Agim Krasniqi, zarem mislite deka ke moze protiv Ahmeti and friends :) :)
Aj sonuvajte deka ke se sluci nesto.
Да де и ги однесоа МАКЕДОНЦИТЕ во ХАГ,пошто не војувале според меѓународни стандарди т.е не беа лицемерни и навистина се бореа за државата.

Ај ај..ќе си дојде све на свое место...еден ден...за многу години...
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Nikogas nikoj nema da se sudi vo makedonija za 2001. Zavrsena rabota, cim HAG ne gi prezede ovie predmeti togas automatski stapuva na sila amnestijata.
Само што го гледав на ТВ јавнот обвинител изјави, амнестија за четирите случаи од ХАГ нема да важи.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Iskreno samo edno me interesira, vsusnost ve prasuvam site. Dali mislite deka vo momentov na Makedonija i trebaat tie slucai, ne zaboravajte deka se raboti za celnicite na ONA denesen DUI, a istotaka ne zaboravajte deka tie imaat skoro 200 000 simpatizanti va Makedonija. Iskreno ve prasuvam cisto za dobroto na Makedonija, a ne za zadovulavanje na necii licni ili pak i kolektivni zelbi i potrebi.
Ите како треба да се решат овие случаи.
Тоа што се работи за челниците на ОНА ( ме боли цевка дали биле ОНА ) неги оправдува неивните злодела што ги направиле на цивили за време на конфликтот 2001.
Треба да им се суди и да им се пресуди и да си го одлежат заслуженото, бидејќи како граѓани на Република Макединија ќе одговарате по законите што владеат во оваа држава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom