ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
да не знае некој има шпекулации дека од ова година ке има две колоквумски недели дека сите три години почнавме заедно и заедно ке имаме колоквуми и да не настане општ хаос ги ставиле во 2 недели да не знае некој дали информацијава е точна
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе, точен е муабетот што го слушнав, дека право на друштва секоја година давале по 150 прашања пред колоквиум и истите биле на колоквиум или шпекулација е? :smir:
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
до лани беше така имаше прашања со се пагаа, али од лани демостаторката даница ги смени и од лани има нови али не се многу тешки се од законот и не мора учебник да читаш:pipi:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Таа Даница ебати глобата што е! Катастрофа, гадни муабети ми имаат кажано за А. Климовски и Даница, дека тешко се поминува тој предмет?
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
даница за нигде е лани мене ми предаваше едно девојче од група кај мене расплака огин е, иначе незнам за александар лани асистент беше бевме кај елена ние и прашањата беа скроз нови со тие со сите полагаа али се беше закон и се поминуваше некако:pipi:
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
231
Поени од реакции
160
Кажете ми нешо за Добринка Таскоска по вовед во право? :))):helou:
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
ахха добринка ок е бар така ми се глеа сеа за сеа ја сум 1ва годинка и ми предава али ке видиме како ке е дај постариве несто нека казат и мене ме занима иначе вака интересна фацка ми изглеа
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
231
Поени од реакции
160
Да тачно интересна фацка има само немој зад тоа да се крие нешо друго хх... која група си?
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Дај кажете какви се правилата за одсутства на факултетов?
 
Член од
29 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Дај кажете какви се правилата за одсутства на факултетов?
Треба да имаш мин 61% присуство од некој предмет за да можеш да полагаш. Сега некои викаат дека е 51%, али јас сум така запознаена со тој случај.
 
А

Аернло

Гостин
Може некој да ми каже дали мора да се имаат поени од активност за да го положиш испитот???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom