ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
30 јуни 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
IZBORNI PREDMETI

Zdravo, bidejki ste pravnici dali ste go razgledale Zakonot za Visoko obrazovanie, osobeno izmenite cl.99 stav 3 za soodnost zadolzitelni i izborni predmeti. Interesno e za izborni predmeti slobodata na izbor od site nastavni predmeti + moznosta i od drugi fakulteti no so lista na predmeti koi se nudat.
Ova e spored zakonot so koj treba nastavnite programi da se usoglasat najdocna do 15.09.2009.
No sosema druga e ponudata ( izborni predmeti od lista izberi 1 od 3 ) , a treba da bide na primer ako ima 2 izborni vo 2 godina
zadolzitelni predmeti +
1.izboren predmet od neparen ili paren semestar
2.izboren predmet
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
има ли некој од 4та група на правни студии тукаааа???? :)
 
Член од
27 август 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Да, да али ти си сигурно од прв уписен и знаеш која група си и имаш и електронска картица. Ние од втор уписен ко сираци сме...
Da od prv upisen rok sum. Ti utre ako si vo nasata grupa od 8h imame predavanje do 13h.
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
ај вака малку помос :) да ми казете дали кај сите електронското досие ви се прикажува?? Зашо кај мене пишуе
Не постојат податоци за логираниот студент по избраниот предмет
е са дали е само до мене грешката или треба да идам у ЕКТС???
и да ми кажете сеа сите професори кажаа дека ке има детална програма шо како кој час ке се работи и дека ке бид ена интернет на страната сеа ја нигде неможам да најдам такво нешто :) дали некој нашол такво нешто или ??? фала позз
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
ако си прва година чекај уште не ти е направено досието тоа дек кај првите колоквуми, а програма имаш на секој предмет на страната на правен, од десно имаш студии ке одиш студирање по ектс и задолжиелни предмети и на секој имаш прашања и програма поздрав
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
ако си прва година чекај уште не ти е направено досието тоа дек кај првите колоквуми, а програма имаш на секој предмет на страната на правен, од десно имаш студии ке одиш студирање по ектс и задолжиелни предмети и на секој имаш прашања и програма поздрав
еее фала ти многууу да си ми жива и здрава :))):smir:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Абе овие од новава управа арни се???!!! Денес ни побараа по 1000 ден. од испит и на нас, што имаме услов обезбедено за нареден семестар и тоа во редовна испитна сесија , а таа сума треба да ја плаќаат само тие што немаат услов (Мастер). Еиии кретени...златен Галеее.
Вие додипломски исто плаќатате казни, така? :nenene:
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
не ние не плаќаме сега за сега во редовна сесија тие со имаме услови само во казнена по 1000 денари исто, али не е чудно и нас да ни побара:pipi:
 

viola

FORZA VIOLA
Член од
3 февруари 2008
Мислења
485
Поени од реакции
11
drustvo ve molam da mi kazete ima nekoj od starata grupa polagano POLITOLOGIJA usno kaj bajalziev???
kako isprasuva, se vlecat kombinacii, ili on ti postavuva prasanja..

ve molam odgovorete mi, polagam utre
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Ај кој знае кај е кабинетот на Мирјана Поленак Акимовска, римско право.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
дали некој знае со се договори денес на наставничкиот совет за мастер студии 1200 евра???:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom