ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Знам што е казнена сесија, мн добро знам :))) Прашањето ми беше дали ќе има сега казнена сесија во Скопје, за тие што немаат фатено услов за 2, 3 год. А иначе и во Скопје имаше само мартовска казнена сесија, за повеќе не ни очекувам дека ќе има али ај да си прашам за секој случај.
Мислам дека ќе има во октомври.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Дали некој знае во колку саат почнуваме на факултет во понеделник за ние што почнуваме од оваа година како бруцоши?
 
Член од
29 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Дали ако правам есеј во казнена сесија се плаќа?
Да се плаќа 1000 ден. Можеш да полагаш само испит, испит и есеј или само есеј. До лани не се плаќаше казнена сесија, од оваа година за жал се плаќа и тоа 1000 ден. по предмет. Не се нормални ццц. Лопови!!!
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Дали некој знае во колку саат почнуваме на факултет во понеделник за ние што почнуваме од оваа година како бруцоши?
И мене ме интересира истото. Има ли некој информации во врска со ова?
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
дај боже и ја викам за казнена сега сум апсолвент имам 3 испити неположени па сакам да исчистам еден сега здравје, фебруари двата ако знае некој официално нека пише!!!
иначе вие бруцошите не почнувате на 15 како на сите факулетети под универзитетот Кирил и Медоиј

 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
15
Поени од реакции
1
Казнена сесија е исто сесија која ја одредува факултетот, полагаш испит ама претходно уплаќаш одредена сума на пари на сметка на факултетот, и во таа казнена сесија имаш право да полагаш 1 испит кој го пријавуваш на ист начин како и во регуларната сесија само како шо реков со уплатена сум на пари одредена од факултетот.
Еве кај нас на правниот во кочани имаше казнена ама само на првиот семестар. За вториот семестар не дадоа казнена сесија, зошто има септемвриска сесија.

Друже кај нас на правен во скопје во мартовската сесија се плаќаа 1000ден за полагање испит и можеше да се полагаат колку сакаш испит, а оваа сега септемвриската е за апсолвенти, како што знам лани не се плаќало и можеле да полагаат колку било, ова првпат слушам дека смее само еден испит, како што знам што кружат муабетиве може да се полагаат повеќе испити и пишува дека треба да се пријава во ЕКТС најмалце 24 саати пред полагањето со индекс и сметка со уплатени пари
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
1000 денари за само 4 бода есеј цццц кој малер сум...Римско право се учи од книгата од 2001 од иво пухан или има друга :tapp:
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Дали некој знае во колку саат почнуваме на факултет во понеделник за ние што почнуваме од оваа година како бруцоши?
И мене ме интересира истото. Има ли некој информации во врска со ова?
И мене ме интересира , нема ли некој на форумов да каже од колку саат утре ?
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
И мене ме интересира , нема ли некој на форумов да каже од колку саат утре ?
На 15-ти почнуваме а 15-ти е вторник :helou:
Во вторник во 11 h (мислам) во салата Борис Трајковски.

П.С. Знае некој што ке се праи во салата ???? Како ке бидеме организирани и дали мора да се иде ???
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Гледам на страната пишува дека од утре почнуваме сите со распоредот кој е веќе ставен на огласната табла. Али проблемот е што ние прва година незнаеме која група сме. А јас плус сум од втор уписен и утре ми треба да се запишам. Салата ке биде за сите студенти прва година на УКИМ и ке има сигурно говори како и пред тоа али сега разликата е што сите заедно а не посебно на секој својот факултет. Говори, химната ова она, може и политички говор од некој од власта па после нешто како музички дел со колегите од Музичка академија. Ке видиме како што.
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
На 15-ти почнуваме а 15-ти е вторник :helou:
Во вторник во 11 h (мислам) во салата Борис Трајковски.

П.С. Знае некој што ке се праи во салата ???? Како ке бидеме организирани и дали мора да се иде ???


С О О П Ш Т Е Н И Е
Им се соопштува на студентите на сите студиски програми од првиот циклус на студии /прва, втора и трета година/ дека наставата во новата учебна 2009/2010 година започнува на 14 септември 2009 година /понеделник/ според распоредот за предавања кој дополнително ќе биде истакнат на веб страницата и на огласните табли на Факултетот.За студентите од прва година на сите студиски програми , наставата на 15 септември 2009 /вторник/ ќе се спроведува до 10 часот , а по тоа студентите од прва година се покануваат на свеченоста по повод започнувањето на новата учебна 2009/2010 година во салата „Борис Трајковски„ во Скопје со почеток во 11 часот.
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
Апсолвент сум ама имам уште неколку испита значи уште не сум завршила,ама ми треба потврда дека сум студент сега не знам дали ке ми ја дадат без проблем или ке мора да запишувам некој предмет или нешто?
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
21
Поени од реакции
2
Ние бруцошите веројатно почнуваме утре само незнам во колку саат. На веб страната на правен има распоред која група од колку саат почнува само проблем што незнаеме која група сме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom