ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Не знам не сум видел. Ние треба на 30ти или 31ви да го прајме. Кај кој проф. си?
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
ааа... е јас сум кај „идниот претседател на МК“ - Фрчко.
Затоа во различно време ни се есеите, ваљда. Можда и кај него е полесно?
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Прашање до постарите колеги:

Вториот колоквиум Вовед во право дали е потежок или полесен од првиот?
Исто и вториот есеј кај Бајалџиев со некојси случај и потпрашања од него да ни кажете дали е лесен?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Прашање до постарите колеги:

Вториот колоквиум Вовед во право дали е потежок или полесен од првиот?
Исто и вториот есеј кај Бајалџиев со некојси случај и потпрашања од него да ни кажете дали е лесен?
па ако веќе кажувате, кажете и за кај мицајков:smir:

мада рано ни е нас уште, имаме уште недела и пол, ама ако:pipi:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
леле веќе корења пуштив чекајќи одговор за истиве прашања али ај нема везе:tapp:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
леле веќе корења пуштив чекајќи одговор за истиве прашања али ај нема везе:tapp:
Вториот есеј е далеку полесен кај Балајџиев зашто ќе имате случај еден и во него ќе треба да препознаете некои правни елементи како кое е физичко лице, деловна способност, правна способност, какви норми препонзавате, па каков вид на договор или договори наоѓате во случајот - нешто што од општа култура и од дотогашните ваши учења на правен би напишале без многу да ја бубате книгата поради есејот :)
Јас без ништо учено појдов и извадив 9 поени од 10 :)
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
леле тапааааааааааа!!!!!!!! кој ле ги измисли тие глупи правила, да не се дава нов образец,па јас увек грешам у тоа клето боење, и сеа поради тоа треба да го преполагам зш имам ептен добри шанси за 10че, леле беееееееее!!!!! зашо вакви работи?????па што ги кошта еден образец???
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
пм.. уште нема резултати мјп есејот... ќе збеснам
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
и социологија уште нема :tapp:
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Социологија ќе ни ги темпираат, да фатиме оценки.. слушај ме:wink:
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
De we kazete nesto za Vlado Popovski i Skarik. Kako e na ispit kaj niv ? Please :nesvest:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
De we kazete nesto za Vlado Popovski i Skarik. Kako e na ispit kaj niv ? Please :nesvest:
Политички науки си претпоставувам, прва година нели? :) Е па колешке, за Владо Поповски, немаш некој проблем голем, само треба убаво да го научиш материјалот, затоа што на испит знаат да се паднат и некои ситници кои ни на сон не би претпоставила дека би се паднале. Иако испитите не знам какви се, тоа голем дел положивме преку колоквиуми, ама чим таму имаше ситници, на испит уште повеќе има по дифолт.

А за Шкариќ, не ми предавал, но асистентите горе - доле се исти и веруј тоа е најубаво Политички Теории антика, да се положи преку колоквиуми бидејќи на испит е троа потешко, бар како што кажуваат, јас тоа си го положив на колоквиуми и беше доста лесно, ама испитот бил...:nesvest:

Значи нема некој голем проблем, ова се едни од покоректните професори, ти само научи си здраво и нема да имаш проблем.:smir:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
И за едно 2 саата треба да полагам Историја, а ја си дремам на компјутерите во Правен. Гага, па да се искористи... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom