ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Луге како вадите по 27,28,30,32 бода , па кај максимални се 20 бодови? Или пак овој новиот систем е секаде различен.Нели треба да е ист секаде?

Епа таа историја душата ми ја извади. Прв колоквиум се знаев, освен за Германско право и кога видов 5 прашања од германско право ке се онесвестев.Ама овој вториот колоквиум нема шанси да го положам. Либеризам и империјализам и правна историја на Македонија ми е многу тешко незнам зошто ама многу тешко.

Државна матура нема да полагаш.Јас завршив 2004 средно и не полагав држабна матура дека тогаш тој закон го немаше па така нема ни ти,а инаце за вонредни е полесно на испити, повеке слобода им е дадено од асистентите, додека на редовните им е полесно поради тоа што на вежби се работат најбитните работи од книгата, така е барем кај мене во Кочани на тој фаx и исто може да си идес на колоквиуми тука.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
Луге како вадите по 27,28,30,32 бода , па кај максимални се 20 бодови? Или пак овој новиот систем е секаде различен.Нели треба да е ист секаде?

Епа таа историја душата ми ја извади. Прв колоквиум се знаев, освен за Германско право и кога видов 5 прашања од германско право ке се онесвестев.Ама овој вториот колоквиум нема шанси да го положам. Либеризам и империјализам и правна историја на Македонија ми е многу тешко незнам зошто ама многу тешко.

Државна матура нема да полагаш.Јас завршив 2004 средно и не полагав држабна матура дека тогаш тој закон го немаше па така нема ни ти,а инаце за вонредни е полесно на испити, повеке слобода им е дадено од асистентите, додека на редовните им е полесно поради тоа што на вежби се работат најбитните работи од книгата, така е барем кај мене во Кочани на тој фаx и исто може да си идес на колоквиуми тука.
Па би требало да е ист системот,ама ете не е :) инаку,во скопје е максимум 35 поени од колоквиум
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Луѓеееее! Заврши пеколов, битно помина неделава!:je: Сега полесно се дише...:pipi:
Инаку, резултати на Велигден, дека многу се ажурни, поради објективни причини.:icon_lol:
Сепак, излегоа резултатите за Современи Политички Теории...:vozbud::vozbud: И пак имам 35 поени!:je::je: Имам сериозни шанси за 10ка по предметов! Ај ем вери хепи!
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Да ве прашам тие од 1 семестар што сте, дали некој успеал денес да пријави колоквиуми? Јас не можам кажува дека не е активна сесијата...:toe:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Да ве прашам тие од 1 семестар што сте, дали некој успеал денес да пријави колоквиуми? Јас не можам кажува дека не е активна сесијата...:toe:
е така вика! изгледа треба после 8 или како пишуваше во тие соопштенијата, така мислам од 8 на 23 до 8 на 25 јануари! ќе пробаме после 8, ако не бива...здравје:toe:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
И ја баш истото се думав... Сега, се си викам шо ми требаше да се акам на правен, еден поп да станеше за мерак ќе беше
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
море тоа за поп јас многу го мислев...ама не знам да пеам бре:pos2::pos2:
т.е. знам нешто, ама подобро лажам него што пеам:pos2:
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
море тоа за поп јас многу го мислев...ама не знам да пеам бре:pos2::pos2:
т.е. знам нешто, ама подобро лажам него што пеам:pos2:
Еее блазе си ти што можеш да лажеш... туку ова факсов ќе не поремети како што тргнал.
Ај може ќе се префрлам ако даде Господ:pipi:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
зошто блазе си ми што можам да лажам??

и факсот...ќе не поремети само ако му дозволиме:helou:
 
Член од
21 септември 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
е така вика! изгледа треба после 8 или како пишуваше во тие соопштенијата, така мислам од 8 на 23 до 8 на 25 јануари! ќе пробаме после 8, ако не бива...здравје:toe:
абе во соопштението пишеше од 23 до 25 јануари до 8 часот не од 8 часот...:toe:

абе факултетон цел е лудило:vozbud:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Епа ќе те биде за правник или политичар што и да си :smir:
а, ако е за тоа да! мислев во негативна смисла да не е:back:

абе во соопштението пишеше од 23 до 25 јануари до 8 часот не од 8 часот...:toe:

абе факултетон цел е лудило:vozbud:
да, видов сега, тоа од 8 до 8 било за втора година:kesa:
лудило и тоа какво!

ОГЛАС:
Бараме човек со скромни познавања од областа на информатиката (доволно е да разликува ентер, ескејп и спејс) за работа во ЕКТС!:pos2:

сега па, и воопшто не го отвара делот за ектс!
е браво бе! :uvo:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
добро е го направиле навремено, да не додаваат троа нервоза повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom