Dexter

Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Предмалку ја завршив 4. сезона и немо зјапав во екран додека течеше одјавната шпица... Не ми се верува што се случи! :nesvest:

Дефинитивно и несомнено, оваа сезона беше најдобра од Декстер досега. Феноменална приказна, глума, режија... Еми, ако не за најдобра серија, МОРА да добијат Џон Литгау и Мајкл Хол.

Одвај чекам крај на септември за да почне 5. сезона. Според трејлерот, ќе биде одлично.
 
I

Intex

Гостин
А да не пишете: таков крајот, онаков крајот, бла бла. Некои уште не ја изгледале сезоната, имајте респект. Фала. x)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Предмалку ја завршив 4. сезона и немо зјапав во екран додека течеше одјавната шпица... Не ми се верува што се случи! :nesvest:
Сега ја завршив 4та сезона. Едноставно, ми иде да трчам низ дома...
What the fuck had happened?!

Не знам... Серијава треба да се прогласи за the best fucking - twisted - crime - thriller - drama serial ever!!!

Колку сега само нема да заспијам цела вечер од возбуда или од што и да е.
 
T

Tetro

Гостин
On July 24, 2010, at Comic-Con, an annual fan convention in San Diego, California, a trailer was debuted that showed some of what to expect from Dexter in Season 5. He appears to be a principal suspect in Rita's murder, struggles to satisfy the Dark Passenger while being a single father, and must also contend with a very bitter Astor.
 
T

Tetro

Гостин
[video]http://www.sho.com/site/video/brightcove/series/title.do?bcpid=14033850001&bclid=45528626001&bctid=45950274001[/video]

--- надополнето ---

[video]http://link.brightcove.com/services/player/bcpid1873832296?bctid=207500595001[/video]

--- надополнето ---

Season 5, Episode 1: My Bad
Original Air Date—26 September 2010
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Охоо.. колку декстер фанови имало. :) Филмот го изгледав пред некој месец, 4те сезони. Страшна ствар е. Одлична актерска екипа, одлично смислена сторија, а начинот на кој постепено продира во психата е WOW. Голема загуба е за секој што ќе пропушти да не го погледне. Крајот иначе беше... :nesvest:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Овогодинешните номинации и освоени Emmy награди на Dexter:

  • Emmy: Outstanding Drama Series
  • Emmy: Outstanding Actor in a Drama Series - Michael C. Hall
  • Emmy: Outstanding Guest Actor in a Drama Series - John Lithgow - Won
  • Emmy: Outstanding Casting for a Drama Series
  • Emmy: Outstanding Directing for a Drama Series - Won
  • Emmy: Outstanding Single-Camera Picture Editing for a Drama Series
  • Emmy: Outstanding Creative Achievement in Interactive Media - Fiction
  • Emmy: Outstanding Sound Mixing for a Comedy or Drama Series (One Hour)
Греота е после таков пресврт на крајот од 4та сезона да освојат само две награди... Michael C. Hall не ми е јасно како не успеал наспроти Bryan Cranston во Breaking Bad.

Очекував многу повеќе награди за серијава... Ама ќе видиме догодина, после 5та сезона дали нема да соберат се во што ќе бидат номинирани :vozbud:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Греота е после таков пресврт на крајот од 4та сезона да освојат само две награди... Michael C. Hall не ми е јасно како не успеал наспроти Bryan Cranston во Breaking Bad.
Си ја гледал Breaking Bad? чoвекот е ФЕНОМЕН! :)
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
абе новата сезона на Декстер е излезена, кога ке ги пуштат епизодите.... ?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Си ја гледал Breaking Bad? чoвекот е ФЕНОМЕН! :)
Имам гледано, да... Ама некако Декстер ми е повпечатлив. Може дека преферирам крими серии и ликови како Декстер па не ми е јасно зошто Брајан Кренстон ја земал наградата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom