Најдобар скеч од К-15?

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
site so OHRID se gazenje
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Лелееееееее
уште се валкам од смеа!
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
гледајте го овој :
 

KakoSakam!

Kladionicar
Член од
7 април 2008
Мислења
105
Поени од реакции
7
e znaci svaka vi cast ! me iznasmeavte u 5 sabajle:pos2:....definitivno legendarno ... da ne go imate koa ide cacko po kompiri kaj komsijata,vi teknue ? :) pozz
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
zakon si se k-15
ali spored mene naj jaki se bubi go bole meot,za semaforite na marenskite usi i kaa tito kaa hitler covek ne se.........
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Да, да... класиците се најдобри.

На братму ко му ја скрши кичмата и чатарасе и два. И и и Џон Крокодилоут. :pos::pos::pos:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Не можам го најдам еден скеч.

Во главна улога е Тошо Малерот, глуми искулиран ток шоу водител и нафрла некој безвезни фрази како ,,Многу светло во студиото‘‘ после кој следи громогласна смеа од публиката.

После то прима гости еден поп, го глуми Цацко и Миле стандарно го глуми албанецот и тие колку шо се сеќавам нешто се натпреваруваа.
И овај е од постарите. Се сеќава некој?
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.848
Поени од реакции
23.540
Хмм.....

Кога Тошо е сред нива и излегува од полско ВеЦе облечен ко сељак со слушалки на уши и објаснува како си прошол лошо у дискотеката затоа што резидент ди џејот разбираш мешал амбиентал со прогресив транс а у суштина требало да пушта хаус

:pos2::pos2::pos2:

Ти неа што и рече
Женска страшно ме потсеќаш на Мерилин Монро
А она тебе што ти рече
Седи бе ти поарен да не си:pos2::pos2::pos2:

И оној за крводдарителство кога Тошо ја убедува женска му

Маче ќе ми дадеш мора да ми даеш. Прво ќе те пецне ќе ти потече крв малку ќе те боли али после филингот е неверојатен. Башка за живот се работи. Ај ќе дадеш со другарите се кладев дека ќе дадеш
Ај штом е за живот ќе дадам.

Сестро! Донеси ќесичка за крв:pos2::pos2::pos2:

И нормално сцените Тошо кога е папучар со од едната влечка одлепена. Мрзам коа ми се меша у штипки. ја мори ти се мешам кога со комшиката гледате Спортска Среда. Тошо и вика на жена му Маче Глос сум ти купил.
Шо бе си ми купил кујнана лом ти е.

И сцената кога Тошо седи у кафич и глуми фраер и пали чкорче од кондура. И после следен кадар му ја даваат кондурата и на ѓонот залепено таа шмирглата од ќибрит:pos2::pos2::pos2:


Многу се ептен не можам да одвојам...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Хмм.....

Кога Тошо е сред нива и излегува од полско ВеЦе облечен ко сељак со слушалки на уши и објаснува како си прошол лошо у дискотеката затоа што резидент ди џејот разбираш мешал амбиентал со прогресив транс а у суштина требало да пушта хаус

:pos2::pos2::pos2:


Живеачка има, али ова најт лајфот у државата е тотално без концепција.Синоќа влагама у еден клуб и на вратата пишува рејв. Влагам унатре, глеам нема никој(најверојатно беше рано),а тој диџејот опнал њу брејкс до даска.Го глеам така, си викам ај да не му се мешам у концепцијата и таман идам накај шанкот да си зеам пијачка, го слушам како го микса њу брејкс со хепи хард кор.И тука неможев да издржами одам и му викам дека на рејв од ваков тип прво треба да се почне со транс или со гоа транс како у поголемите држави, па тек после да премине на џангл и драм енд бејз за у даден моменат да може да измикса со пргресив хаус. И он ми вика као ја сум бил резидент диџеј, а тоа биле фристајл забави.И менетука му пука филм, и му викам :Слушај бе магаре едно, вие сите тука се вадите на амбиент брејкбит, ана никој не му е јасно дека дарка амбиент и електро техно не оди уопште со трип хоп и спид гараж...И тука демонстративно ја напуштив диџеј кабината и си отидов дома, пошо и ја иам специфичен лајфстајл разбираш

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Хмм.....

Кога Тошо е сред нива и излегува од полско ВеЦе облечен ко сељак со слушалки на уши и објаснува како си прошол лошо у дискотеката затоа што резидент ди џејот разбираш мешал амбиентал со прогресив транс а у суштина требало да пушта хаус
Живеачка има, али ова најт лајфот у државата е тотално без концепција.Синоќа влагама у еден клуб и на вратата пишува рејв. Влагам унатре, глеам нема никој(најверојатно беше рано),а тој диџејот опнал њу брејкс до даска.Го глеам така, си викам ај да не му се мешам у концепцијата и таман идам накај шанкот да си зеам пијачка, го слушам како го микса њу брејкс со хепи хард кор.И тука неможев да издржами одам и му викам дека на рејв од ваков тип прво треба да се почне со транс или со гоа транс како у поголемите држави, па тек после да премине на џангл и драм енд бејз за у даден моменат да може да измикса со пргресив хаус. И он ми вика као ја сум бил резидент диџеј, а тоа биле фристајл забави.И менетука му пука филм, и му викам :Слушај бе магаре едно, вие сите тука се вадите на амбиент брејкбит, ана никој не му е јасно дека дарка амбиент и електро техно не оди уопште со трип хоп и спид гараж...И тука демонстративно ја напуштив диџеј кабината и си отидов дома, пошо и ја иам специфичен лајфстајл разбираш

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Најдобриот :pos:.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Не можам го најдам еден скеч.

Во главна улога е Тошо Малерот, глуми искулиран ток шоу водител и нафрла некој безвезни фрази како ,,Многу светло во студиото‘‘ после кој следи громогласна смеа од публиката.

После то прима гости еден поп, го глуми Цацко и Миле стандарно го глуми албанецот и тие колку шо се сеќавам нешто се натпреваруваа.
И овај е од постарите. Се сеќава некој?
со хаџи мајами хаити ???? кога се расправат за јазик како треба да се подготви ? :pos::pos: дечко ти си страшен , а ја му викам батка и ти си страшен :pos::pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom