Влошки или тампони?

Влошки или тампони?

  • Влошки

    Гласови: 54 80,6%
  • Тампони

    Гласови: 13 19,4%

  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Влошки !!!!!! ....со крилца хахахаа
Ми е страв од тампони.....хахахаха
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
хаха братучетка ми гласаше за влошки од кај мене лол
 
Б

БејбиГрл

Гостин
ne ste dovolno informirani.zemete malku citajte pa ke vidite sto e poarno:uvo:
Работата е како се чувствуваш поудобно,посигурно...а не да прочиташ и готово
Еве јас читам дека тампоните се посигурни ако правилно ги користиш,поудобни биле,не се познавало и незнам уште што.Ако некому му се подобри слободно нека си користи,јас сум за влошки,страв ми е од тампони,имам пробано и не дека ги осеќав ама цело време ме мачеше психата
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
241
Поени од реакции
5
Работата е како се чувствуваш поудобно,посигурно...а не да прочиташ и готово
Еве јас читам дека тампоните се посигурни ако правилно ги користиш,поудобни биле,не се познавало и незнам уште што.Ако некому му се подобри слободно нека си користи,јас сум за влошки,страв ми е од тампони,имам пробано и не дека ги осеќав ама цело време ме мачеше психата
затоа што не си ги нашла соодветните за тебе има повеќе видови и големини па ќе најдеш некои што ќе ти одговараат
Јас лично сакам влошки за по дома а кога сум излезена тампоните ми се избор. единствено маната им е што треба малку повеќе да се повнимава на хигиената на рацете кога се менуваат
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
влошки користам.тампони не сум пробала и нема да пробам.некако ми е језиво, ме фаќа параноја од самата помисла.тоа што ми е добро и испорбано не го менувам за ништо друго.не ми тече многу и кратко ми трае, па така да и коа сум на одмор можам да издржам два дена без бањање во езеро/море:)
 
Член од
22 март 2008
Мислења
18
Поени од реакции
2
Devojcinja dragi, neznam dali da se smeam ili da placam... Ve zulja tamponot!? Toa znaci deka ne si go namestila kako sto treba zlato moe, zatoa se prasuva mama, drugarka, sestra... Tamponot e pohigienski, so nego se cuvstvuvam mnogu poslobodno otkolku so vloska, nema fleki na intimiot ves, nema neprijatna mirizba, nemora da go steluvam odmorot so onie denovi, mozam slobodno da trcam i skokam ako sakam. Vloska sekako preku noc, no denski tamponot e pokomforen i nemojte da se plasite treba malku poveke da go piknete vo sebe taka nema da go cuvstvuvate i nemojte da zaboravite na vreme da go smenite, toj nema sam da ispadne (osven ako ne dozvolite da se nacica so krv pa poradi gravitacijata da se lizne ups). A za onie koi ljubomorno go cuvaat svojot himen postojat taka nareceni MINI TAMPONI e tie se za devicui ne se plasete dragi devici vasiot himen ke ostane intakten... Da da stvarno zalno e utre da i kazes na drugarka ti u poverenje" tamponot mi bese prv" hehe mala sega Ja sum za tamponi ako toa ve interesira.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Абе и јас користам влошки,ама па ако имаш ко ќе си на одмор или ќе употребиш тампон или нема да се капиш.Ај сега...
Па на одмор мора тампон де. Нема само да седиш на плажа затоа што нејќеш да ставиш тампон. Ама кога не си на плажа, зошто да ти е неудобно? :toe:
 
Член од
3 април 2008
Мислења
64
Поени од реакции
11
Wow, nemav pojma deka devojkive tolku mnogu se plasat od tamponi?!? :nesum: Toa sigurno e zaradi pogresni ili nedostig na informacii (mada sto Pearl super ima opisano sve so treba da se znae na prvata strana:smir: ).
Jas nemozam da se setam koga posleden pat sum koristela vloski...Od koga probav tampon, nemase vrakanje nazad:ne_zboram...daleku pohigienski, pokomotni i poprijatni...voopsto ne gi osekam vo mene i isto kako da ne sum vo tie denovi od mesecot :)
A kolku sto sfativ, nekolku raboti se tie sto treba dobro da gi znaete:

1) Ako e dobro postaven tamponot, nema neprijatnost (ako ne ste go postavile dovolno dlaboko i ako e blisku do rabot na otvorot). :wink:
2) Odberete ja goleminata koja vi odgovara - ako ste pocetnik (makar i devica) pocnete so pomalite golemini. Mozebi ke treba ponacesto da gi menuvate ama toa e samo dodeka da se naviknete.:wink:
3) Ne se sekirajte deka ke vi se zaglavi. Koga ke se upie tamponot sam se spusta nadolu, a ako ste vo poslednite denovi koga poslabo krvarite koristete gi najmalite tamponi - tie nema sansi do tolku da nababrat pa da vi se zaglavat vo kanalot.:wink:
4) Site ste najpoveke uplaseni zaradi toj Toxicen Syndromi deka ako go zadrzite tamponot makar i pola saat poveke deka ke se zatrovate ! Tie 3-4 sati se dadeni od prilika, mozete i 5 i 6 sati da gi koristite pa pak ne e strasno. Jas licno nekogas duri i za spienje gi koristam (toa bi znaceli okolu 8 sati) pa nemam gajle. :smir:

Ama taa sloboda sto ja cuvstvuvate so tamponot ne e ni blisku sporedliva so vloskite...
So O.b. tamponite mozete da trcate,da igrate :je:, da vezbate:sport1:, da vozite tocat:motor:, duri i bungee da skokate!!!:vozbud:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Imam probano da koristam tampon ali iskreno kazano nemozev ni da izdrzam i bas se cudam kako moze da se cuvstvuvaat udobno mene toa ne mi uspea.Jas sum si za vloski koi i gi koristam
 

maca_

untouchable
Член од
23 октомври 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0
Devojcinja dragi, neznam dali da se smeam ili da placam... Ve zulja tamponot!? Toa znaci deka ne si go namestila kako sto treba zlato moe, zatoa se prasuva mama, drugarka, sestra... Tamponot e pohigienski, so nego se cuvstvuvam mnogu poslobodno otkolku so vloska, nema fleki na intimiot ves, nema neprijatna mirizba, nemora da go steluvam odmorot so onie denovi, mozam slobodno da trcam i skokam ako sakam. Vloska sekako preku noc, no denski tamponot e pokomforen i nemojte da se plasite treba malku poveke da go piknete vo sebe taka nema da go cuvstvuvate i nemojte da zaboravite na vreme da go smenite, toj nema sam da ispadne (osven ako ne dozvolite da se nacica so krv pa poradi gravitacijata da se lizne ups). A za onie koi ljubomorno go cuvaat svojot himen postojat taka nareceni MINI TAMPONI e tie se za devicui ne se plasete dragi devici vasiot himen ke ostane intakten... Da da stvarno zalno e utre da i kazes na drugarka ti u poverenje" tamponot mi bese prv" hehe mala sega Ja sum za tamponi ako toa ve interesira.
bravo ubo im kaza.ako se namesti pravilno voopsto ne se oseka.za na plaza obavezno tamponi.i da ne odis na plaza,za na leto vo zestinine samo tampon.gadno e so vloska na 30 stepeni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom