ДУИ се закани - или албански службен јазик или криза!

Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
100 пати кажана лага е вистина. и затоа излезе дека тој догово уствари е вистина, а не е ништо повеќе од 100 пати кажана лага.

албоз, една работа што на многу пати низ форумов ја пишав: ГОСПОД Е ЕДЕН!! И ГЛЕДА!!! викај го како сакаш ама гледа одозгоре и цртки става. За све ќе платите!!!

A zoshto ne pomisluvash deeka nie dosega sme platile mnogu,i vreme e vie da platite
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Mu se molam na Boga da se oslobodat Bratot Ljube i Johan, i Brat Ljube da ne izvadi od ova ropstvo.
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
37
Поени од реакции
1
А бе ајде гонете ги таму. видоа дека готово е со нивните педерски закани и сега веќе не знаат што да направат. Па нека си одат и онака не ги бива за ништо. Сите ќе добиеме со тоа. А би им препорачал уште нешто. Не да си одат од институциите туку и од Македонија, ете им ја албанија, косово секако од таму и се дојдени, па таму нека си бараат права. Или нека фатат у п.м. Поздрав.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
А бе ајде гонете ги таму. видоа дека готово е со нивните педерски закани и сега веќе не знаат што да направат. Па нека си одат и онака не ги бива за ништо. Сите ќе добиеме со тоа. А би им препорачал уште нешто. Не да си одат од институциите туку и од Македонија, ете им ја албанија, косово секако од таму и се дојдени, па таму нека си бараат права. Или нека фатат у п.м. Поздрав.
Bobis prvo ke ve proterame vas nazad vo Kavkaz pa polse i nie ke odime vo Albania
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Почнаа со закани,а ?

Слободно нека излезат од институциите.Еве може и патот да им го покажеме.
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
37
Поени од реакции
1
А од каде во Кавказ па нели изгледа дека вие сте од таму?!? Или да си кажеме отворено, си го вртите онака како вам сто ви одговара, и сега, вам не ви одговара да влеземе во НАТО и ЕУ и одма сега ајде да правиме кризи и провокации, ако можи некако да го спречиме влегувањето, а? Е па изгледа нема баш да оди тоа така, а со влезот во на Македонија во НАТО нема да може повеќе да земате оружје кога ќе во текни и да пукате по полиција, војска и по што ќе ви текни, бидејќи тогаш атакувате врз НАТО, а никој кој се закачил со нив не поминал добро, ако воопшто поминал. Па вие сега видете.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Mu se molam na Boga da se oslobodat Bratot Ljube i Johan, i Brat Ljube da ne izvadi od ova ropstvo.
Моли се ама многу тешко ке биде , тоа ти е брат синдромот на самоуништување што ја прати целата македонска историја за жал.Трагедијата не е само во театарот со Љубе , бедно е што се дозволи [едитирано од администратор] кои се нарекуваат Албанци од косово и Албанија која немаа леб да јадат ,само сол ,во Македонија се населија со амин на македонски дегенерици.Да прават по 10 деца , да се бават со криминал и дрога , да убиваат и да се шетаат слободни со помош на истите дегени, да градат згради диво и таму нивните десет да направат уште по толку деца ,а на македончето му рушеа една соба која со години ја градел земајки од устата на своето едно или две деца, истите тие дебили, македонски пички со зинати газови за пари.Да се прават слепи и дозволат да се случи војна , во војна најлесно може да се доукраде и тоа малку што остана неукрадено , затоа што предходната гарнитура дебили им оставила многу малку за дрпање.Па сега имаш истите тие беди од луге прљави терористи со крвави раце да им ги земат работните места на македонците , да седнат во парламент и се понашаат како орангутани пред говорница затоа што и друго не може да бидат, или да се понашаат како ракетари , а знаеш таквите не знаат за доста цицаат до последна капка "права"и пак пред очите и со амин на македонски дегени.Бошковски е само една жртва од целиот македонски народ и да сака не може да стори многу.Решението е сепак во МК во самиот народ , додека еден ден не каже НЕ , доста е , па си ги земе работите во свои раце па секој да си седне на своето столче.Дегените на плоштад со јамка околу глава а терористите на столче ама електрично .
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
939
Поени од реакции
21
http://www.forum.kajgana.com/showpost.php?p=1080125&postcount=181

Еве читајте на линков и се ќе ви биде јасно, кој добива и што добива со овие игри.

Се е дел од програмата Македонија да не влезе во НАТО, т.е. Македонците не смеат да постојат.

Само дебело плаќање кај евреите и ќе се заврши работата, се друго е промашена работа.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Bobis prvo ke ve proterame vas nazad vo Kavkaz pa polse i nie ke odime vo Albania

Абе се слушаш шо зборвиш бе? Ако мислиш дека вака убо како шо ви е сега, така и ќе продолжит? За брзо време ќе ве немат од границиве на Македонија.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.672
Поени од реакции
5.353
Не напрајвме доволно отстапки??Зарем уште треба???
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
ај нека заминат, ама тогаш нема уште толку да на*биме? :\
Ќе змаинат, ама шо не ќе прават по државава, баш пред некои важни моменти, како НАТО и ЕУ, тогаш ќе не направат ко една Кенија упм.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Mu se molam na Boga da se oslobodat Bratot Ljube i Johan, i Brat Ljube da ne izvadi od ova ropstvo.
:vozbud: Полека да не те слушне Бога :baeh: . (со акцент во а-то)

Абе се слушаш шо зборвиш бе? Ако мислиш дека вака убо како шо ви е сега, така и ќе продолжит? За брзо време ќе ве немат од границиве на Македонија.
Е да во право си,твоето гзе мене ке ме избрка од мојот дом,да да 8 генерации ке избрка,сигурно и ти знаеш 4 генерации твои,ако де доста се 4 :smir:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Добро е барем се одговори прашањето зошто Али Ахмети идел на состаноци со Бакојани.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
203
Поени од реакции
0
Моли се ама многу тешко ке биде , тоа ти е брат синдромот на самоуништување што ја прати целата македонска историја за жал.Трагедијата не е само во театарот со Љубе , бедно е што се дозволи [едитирано од администратор] кои се нарекуваат Албанци од косово и Албанија која немаа леб да јадат ,само сол ,во Македонија се населија со амин на македонски дегенерици.Да прават по 10 деца , да се бават со криминал и дрога , да убиваат и да се шетаат слободни со помош на истите дегени, да градат згради диво и таму нивните десет да направат уште по толку деца ,а на македончето му рушеа една соба која со години ја градел земајки од устата на своето едно или две деца, истите тие дебили, македонски пички со зинати газови за пари.Да се прават слепи и дозволат да се случи војна , во војна најлесно може да се доукраде и тоа малку што остана неукрадено , затоа што предходната гарнитура дебили им оставила многу малку за дрпање.Па сега имаш истите тие беди од луге прљави терористи со крвави раце да им ги земат работните места на македонците , да седнат во парламент и се понашаат како орангутани пред говорница затоа што и друго не може да бидат, или да се понашаат како ракетари , а знаеш таквите не знаат за доста цицаат до последна капка "права"и пак пред очите и со амин на македонски дегени.Бошковски е само една жртва од целиот македонски народ и да сака не може да стори многу.Решението е сепак во МК во самиот народ , додека еден ден не каже НЕ , доста е , па си ги земе работите во свои раце па секој да си седне на своето столче.Дегените на плоштад со јамка околу глава а терористите на столче ама електрично .
ela popusi mi go :) kukaj picko kukaj za kukanje po forumi prvi ste.. odi placi kaj putin mozebi ke ti pomogne
 

Kajgana Shop

На врв Bottom