Поздрав до сите браќа Mакедонци

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ааа ќе се караме... остајте ни и нас некоја карпа бе од вас ли ќе треба да ги купуваме, сите камења сте ги собрале :)
 
Член од
20 август 2008
Мислења
137
Поени од реакции
0
Поздрав и од мене до сите браќа македонци, јас сум турчин но секогаш велам првин сум македонец а потоа турчин, бидејќи мене ми се дава право за живеење моите родители примаат македонска плата и горд сум што живеам во Македонија.Во една мирна држава каде се надевам ќе продолжи меѓуетничката толеранција.
Македонија има свои интереси и своја политика, таа им припаѓа на сите Македонци; оној што сака да jа присоедини кон Бугарија или кон Грција, тој може да се мисли за добар Бугарин или добар Грк, но не е добар Македонец. Таков Бугарин или Грк поддржува и вечниот конфликт меѓу балканските народи, кои требва да живеат во братска дружба, за да бидат посреќни. Македониjа им припаѓа на сите Македонци, без разлика на религии, нации и jазици, во утрешна слободна Македониjа и преку неjа ќе се здружат сите балкански народи. Мисла припишана на Гоце Делчев
Шо не ти се отвара клипчето бре?:vozbud:
 
Член од
16 ноември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
paradigm напиша:
Е добро де ето

што казах аз дури думичка против Македонија?И што рекламирам и што спамирам?Или некои е алергичен тук на тема Б'лгарија и б'лгари?
Губиш си времето paradigm! Тук "булгарин" е мр'сна дума, ако оште не си разбрал, а при това положение шансовете за диалог са нулеви.
Аз лично винаги с'м имал особени симпатии к'м македонците: бјах в 2-ри клас, когато изчетох "Железнија светилник", "Преспански камбани" и "Илинден" на Дим. Талев; от тија книги некакси оставаш прив'рзан кам образа на македонците; освен това с'м срештал доста от тјах - студенти в УНСС, ФЖМК к'м СУ и ТУ - се свесни хора.
Таја сутрин, обаче случајно попаднах в тоја форум, 8-9 часа четене ми трјабваха да разбера какво им е истинското отношение к'н б'лгарите. А сметам, че в Б'лгарија не требе да остане и един човек, дето на не знае за истинското положение:
GORAZDS напиша:
Море коњољубу татарски , сакаш да кажеш дека се потомци на дедово твој????????????
Да ви ебам расата „европска„
подпис на Garfield (Администратор!):
Дефиницијата за бугарче е: обезмашкостен монгрел и пциштовиден трауромемлосан исцедок од получовечки тролозоиден фрикогремлински подвид на муфлосана вошка од чувашки произход!
за справка: http://www.forum.kajgana.com/member.php?u=149

Bada Bing! напиша:
Крв ќе серат за Мара бунева кога ќе се соберат, мамето бугарско нивно.
GORAZDS напиша:
Во заблуда си.
Замисли да потекнуваш од некое племе амазонско , а некој да дојде и да ги направи твоите деца Европјани .Од татари до европска раса е тежок патот , полн со кражби на туѓа историја и култура.Тежок е тој пат ама кога некој ке те седне во руска лимузина треба да му бидеш благодарен за „вожњата„ Таквото братство лежи во вековното благодарно дување на татарите
Делија напиша:
Во WC... нормално ако хартијата одговара...
fanatic напиша:
PA STO NESTE TATARI.AJ PRIZNAJ SAM DEKA STE TATARI NEE SE SRAMITE BOLI AMA TOA E KE BOLI VISTINATA .PLEME TATARSKO.DANEBEVME NIE I DEN DENES KAKO KUCINJA KE ZAVIVAVTE.
по повод: Бугарско школо во Солунско
Dzish напиша:
Море мамето ваше..... Во северна грција нема ни еден бугарин, на кого ке му отварате школо? Сите се Македонци (предпоставувам дека тоа го знаете), но се трудите да ги прикажете Македонците како бугари. Да знаете ни еден Македонец не е татар. Вие сте татари, татари ке си живеете татари ке си умрете, и немате никакава додирна точка со Македонците!
zorandelmk напиша:
bravo omopirin.ubavo im ja plesna na tatarite.taka treba trai i prai i posle nema da znaat nakade da begaat.
FLiX напиша:
Абе и Бугарин го Измислил Компјутерот, и сите се бугари според нив само што се срамат да си признаат дека се монголи па сакаат да се македонски бугари
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
Мите не генерализирај брат.Ти си цитирал боклука ама и при нас и при нив има и добри луге и ненормалници.Проблема е че ненормалниците са по кресливи и гласовити и создават погрешна представа:smir:
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Славјански напиша:
Бан и закани е рефлекс од Бугар со негаторски однос спрема Македонците.
Поред нив страдаат и добрите.
Нема добри. Се преправат. Тоа е факт...
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Нема добри. Се преправат. Тоа е факт...
Има ! може малку да се ама има. Како има бела ластовица и бела гарга , така има и добар Бугарин спрема Македонците. Инаку ако си гледаш за нив сите за Бугарија си се добри , оти мислат за доброто на Бугарија :smir:



Р.С. Инаку сепак фала на поздравот. Ти чим си од Сандански знаеш навремето за таа песна каде се одеше. А сега штом не поздравуваш со неа мислам дека си искрен. Еве да го вратам поздравот, бидејки никој нема да се сети :)
http://uk.youtube.com/watch?v=Ipb_xzcCs6I&feature=related
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Вистина човек од Бугарија го измислил компјутерот-ФАКТ. :O
Но најверојатно Македонски иселеник бил :)Немаат чувашите доволно капацитет за такви работи.
Едноставна е причината поради која осеќате одредена љубов кон нас и кон нашиот мелос и култура,како што кажа Славјански дефинитивно над 3 000 000 бугари денес(околу 40%)имаат македонски корен не постар од 130 години.Е кога ќе го зватите тоа и кога ќе сватите дека тие не биле Македонски Б'лгари туку Македонци за разлика од домородното население во бугарија,турци.власи,татарска мафија на народи и ќе престанете со територијалните и незнамкакви претензии дури тогаш можеме да бидеме браќа Македонци па и Македонци и Б'лгари,не ми смета,наречете се и Марсовци ако сакате.
Извинете но редок е тој малоумен човек кој би прифатил политичко пријателство со Бугарин,кога и да го направел тоа Македонец,страдал.
 

paradigm

The one&only
Член од
11 јуни 2007
Мислења
379
Поени од реакции
5
Вистина човек од Бугарија го измислил компјутерот-ФАКТ. :O
Истина б'лгарин.Дали бил от македонски род затоа незнам,ама е роден в Б'лгарија.Доколко комуниагите му беа позволили и му предоставили средства за да го уствари тој проект в Б'лгарија немаше да има колебание затова.Ама след отказ от страна на партиата тој човек се преселва в САД и там си развива идеите штедро подкрепен с финансови средства за да го разработи компјут'ра.Макар и доста примитивен,това е било основа за денешните компјутри.
http://uk.youtube.com/watch?v=6MtVR1fms6s
 
D

DeviL_32`

Гостин
Makedonija e edinstvena zemja sto se granici sama so sebe.Nie mozeme da bidem dobri sosedi nikako brakja. :( Koga ce se povratat odzemenite teritorii od 1913 togas mozam da kazam deka nesto ste postignale ,zada ne narekuvate brakja.Jas potpolnose soglasuvam so gorzad toa e moe mislenje ,nese raboti sa frustracija i kompleski naprotiv iscistuvanje od tugjo vlijanie.Sekoj ima simpatija sprema nekogo , Gorazd e zaljuben vo sebe i jas isto taka. imase edna pesna JA VOLIM SAMO SEBE I JEDINO SEBE.:smir:
Респект за постот...али најмногу ме изнервира овој пост...

Тук п'к нјакои казват, че Б'лгарија е единствената земја којато граничи сама с'с себе си. Това е смешно, недеј и ти да залиташ в тази плоскост. Ако има страни, които да претендират че граничат сами с'с себе си, то това треба да са Унгарија и Германија.
А за братсвото - какво лошо има в това???? Та ние като се видим с'с с'рбите /дето не знам колко војни сме водили и дето д'ржат Западните покрајнини/ веднага започваме да се "братосваме".
И сега така казваш, ама ја питај македонците в странство, как реагират като видјат б'лгарин - п'рви те викат "брате".
:smir:
Ма цркните бугаришта дволични матер ви је*ем ваше...ретко ги има некои добри со разбирање...воа а бе варварите се поарни бе од бугарите бе еј...Нека вика кој шо сака али ме боле к*рот ако има некој против овој пост! Секој си има право на свое мислење...Македонија е една и еднинствена! Ние сме мачен народ, ама ни е сочуван идентитетот...Сме биле мачени да го смениме нашето презиме додавајки и наставката иќ на крајот од презимето...Пиринскиот дел на Бугарија припадна. Таму во сите школи се вовел бугарскиот јазик многу јасно и после ни не сме македонци воа, ноа глупости...Така и грчиштата ни а земаа Егејска Македонија се воведе грчкиот јазик...Едино не се замарам дали некој ми мисли лошо или слично...Тоа си е нивно, ама се замарам за нашиот идентитет, за нашата држава, татковина. Барем малку од рака да ни тргне...Ајде да се постигне нешто со петицииве или нешто со тужбата што ја поднесовме против пеколното газе...
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Го знаете Сашко-6 пати шампион на Македониjа по спортски танци?
Учества успешно во шоуто Dancing Stars:

Еве и линкот :http://dancingstars.btv.bg/bg/profiles/neti_i_alexander/
Кој Сашко бре, Александар се вика детето. Се знам со него лично, малку има женски хормони ама тоа е :pos2:.

А овоj веке е бугарски зет:Петар Драги Стоjановски, на 24 г., от Битола

http://www.slavishow.com/index.php?cat=1&mid=49&id=10314
А овој го видов пред некој 2 недели во Бугарија, со женска му т.е. жена му. :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom