Поздрав до сите браќа Mакедонци

Член од
29 јануари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ако си искрен во желбите ке ти дадам еден совет .Одма грешиш во стартот со насловот на темава -Поздрав до всички братја македонци
од тие два црвени збора се нафрламе , алергични сме и ни се јавуваат чудни симптоми проследени со исфрлање на зборови како татари , чуваши и слични вистини.Tака да за почеток ако си искрен можеш да ја промениш во ---Поздрав до сите соседи МАКЕДОНЦИ:helou:
ПА И ТИ СИ ГИ ОТВОРИ ОЧИТЕ АКО НАВИСТИНА СИ МАКЕДОНЕЦ

"НА СЕТИВАТА ТИ СЕ ДОВЕРИ,
НЕ штЕ ОСТАВјаТ ТЕ НЕВјаРНО ТИ ДА ГЛЕДАШ,
штОМ ТВОјаТ РАЗУМ БУДЕН ТЕ Д'РЖИ."
Гьоте "Завет"

ЦВЕТОТ НА БУГАРШТИНАТА Е ОД МАКЕДОНИJА

http://makedonski.10.forumer.com/viewtopic.php?t=558
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Makedonija e edinstvena zemja sto se granici sama so sebe.Nie mozeme da bidem dobri sosedi nikako brakja. :( Koga ce se povratat odzemenite teritorii od 1913 togas mozam da kazam deka nesto ste postignale ,zada ne narekuvate brakja.Jas potpolnose soglasuvam so gorzad toa e moe mislenje ,nese raboti sa frustracija i kompleski naprotiv iscistuvanje od tugjo vlijanie.Sekoj ima simpatija sprema nekogo , Gorazd e zaljuben vo sebe i jas isto taka. imase edna pesna JA VOLIM SAMO SEBE I JEDINO SEBE.:smir:
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
220
Тук п'к нјакои казват, че Б'лгарија е единствената земја којато граничи сама с'с себе си. Това е смешно, недеј и ти да залиташ в тази плоскост. Ако има страни, които да претендират че граничат сами с'с себе си, то това треба да са Унгарија и Германија.
А за братсвото - какво лошо има в това???? Та ние като се видим с'с с'рбите /дето не знам колко војни сме водили и дето д'ржат Западните покрајнини/ веднага започваме да се "братосваме".
И сега така казваш, ама ја питај македонците в странство, как реагират като видјат б'лгарин - п'рви те викат "брате".
:smir:
 
Член од
4 февруари 2008
Мислења
6
Поени од реакции
1
Мммм да. По добре пријатели отколку бракja..Се пак като први пост -Поздрав до сите Македоници. Верно ги считам за нај-близки пријатели:party1:
 

paradigm

The one&only
Член од
11 јуни 2007
Мислења
379
Поени од реакции
5
Изглежда тоја омраза,на која са учени македонците спрема Б'лгарија,не само не изчезва,ами и се засилва.Много вода требва да изтече да се промени това.
КАто са се зајали с тази Пиринска Македонија,ето аз с'м от там,не се чувствам македонец,в'преки,че ги чувствам близки македонците и ја обичам Македонија.Ако се усештаха хората там македонци,немаше да има пречка,тие сами штеха да искаха да се прис'единјат к'м Македонија,како е Војводина с'штествува в границите на С'рбија,като широка автономија и голем процент от населението е унгарско,кој може да ги спре да си т'рсат те правата-никој.
Това мај се използва като оправдание за да се подсилва омразата между двата народа,а не се вижда кој е истинскија враг и на б'лгари и на македонци- http://uk.youtube.com/watch?v=cNTTRusEx88
 

paradigm

The one&only
Член од
11 јуни 2007
Мислења
379
Поени од реакции
5
Това племе циганско африканско д'ржи и б'лгарски територии-Драма,Кавала,Гјумурджина,Ксанти,Дедеагач,Македонија и Б'лгарија може да обединат сили срешту малаките,вместо да хабат енергија в спорове помежду си.
Ето една песен от Западна Тракија поздрав за всички
http://uk.youtube.com/watch?v=Jw5MKL7LGWU
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
ПА И ТИ СИ ГИ ОТВОРИ ОЧИТЕ АКО НАВИСТИНА СИ МАКЕДОНЕЦ

"НА СЕТИВАТА ТИ СЕ ДОВЕРИ,
НЕ штЕ ОСТАВјаТ ТЕ НЕВјаРНО ТИ ДА ГЛЕДАШ,
штОМ ТВОјаТ РАЗУМ БУДЕН ТЕ Д'РЖИ."
Гьоте "Завет"

ЦВЕТОТ НА БУГАРШТИНАТА Е ОД МАКЕДОНИJА

http://makedonski.10.forumer.com/viewtopic.php?t=558
ЗАШТО НЕ СИ ОТИШОЛ КАЈ СПОМЕНИКОТ НА МАРА ДА ВИДИШ МАКЕДОНЦИ СО ОТВОРЕНИ , АМА САМО НА КРАТКО , ЗАТОА ШТО КЕ ТИ ГИ ЗАТВОРАТ НАБРЗИНА ТВОИТЕ .
поздрав до сите соседи [MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=XXmjIAtApQ4[/MEDIA]
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
C

Cool Hand Luke

Гостин
Здравеј Парадигм, имаш ли некое видео кде се... на поразиа? :vozbud:
Базикам се... Поздрав.
 

paradigm

The one&only
Член од
11 јуни 2007
Мислења
379
Поени од реакции
5
Не те баш разбрах добре што искаш да кажеш,ама нека е ај поздрав и за тебе!
А това здравеј и б'зикам,не се използват много в Македонија :toe:
Аз знам оти вие викате зезам се или се заебавам и здраво,да не пишеш от Софија :nesum: :vozbud:
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Како не разбра? Тоа ви е некој народен израз - еб`т се на поразиа :icon_bigg
Не знам што точно значи тоа поразиа, на мртво ли? :icon_bigg
Не, од Скопје сум. Позз.
 

paradigm

The one&only
Член од
11 јуни 2007
Мислења
379
Поени од реакции
5
Е па како сборуваш,а не знаеш што значи?Поразија значи да се ебеш на поразија като за световно,без ред тоа значи.Имам такви ама тие се друг жанр.Поздрав и за теб :smir:
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Поздрав и од мене до сите браќа македонци, јас сум турчин но секогаш велам првин сум македонец а потоа турчин, бидејќи мене ми се дава право за живеење моите родители примаат македонска плата и горд сум што живеам во Македонија.Во една мирна држава каде се надевам ќе продолжи меѓуетничката толеранција.
Македонија има свои интереси и своја политика, таа им припаѓа на сите Македонци; оној што сака да jа присоедини кон Бугарија или кон Грција, тој може да се мисли за добар Бугарин или добар Грк, но не е добар Македонец. Таков Бугарин или Грк поддржува и вечниот конфликт меѓу балканските народи, кои требва да живеат во братска дружба, за да бидат посреќни. Македониjа им припаѓа на сите Македонци, без разлика на религии, нации и jазици, во утрешна слободна Македониjа и преку неjа ќе се здружат сите балкански народи. Мисла припишана на Гоце Делчев
 

Kajgana Shop

На врв Bottom