Кој е вашиот омилен админ на Кајгана CS серверите и зошто ?

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Кајгана стана како Барселона. Пред 2 години беше супер. Сега мора да се прави реконструкција!!! Под хитно да се смени Рајкард, овај ТонИнтер :pos:
Што побрзо!
Така е мен, тоа беа времиња, шо вика скорпи.. по цела вечер се играло, и нонстоп имало админи, сеа се админи ама ко да ги нема воопшто, ептен ретко глеам, дефинитивно треба да се средаТ, а да и едно питање до TonInter, зашо ја сум тргнат ко админ уопште ? :) со алак збореф вика дека е ок да сум админ и дека нема врска он со тоа, барем да ми кажефте ц ц ц поздраф
Можеби поради тоа што те немаше на сервер повеќе од месец дена? Мислам, што ќе ни е админ што го нема низ серверите?
Ти имам објаснето, ама изгледа си заборавил.
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
да илустрирам само:


VGG | *MladenoV* : ejj smrdlak

PLEY_BOY_MALEARDI dropped
PLEY_BOY_MALEARDI has left the game
kengur <3 MANCHESTER UNITED : canibal, ebate c c c c c

playa& is joining the Counter-Terrorist force
VGG | *MladenoV* : sakas li bann be

caniball : haha

(Terrorist) fHuS : awp

Infusion TeaM | fam0us : aj be sakam

caniball : so sakas?

VGG | *MladenoV* : aj neka flez sparky samo

r3.Juice (RADIO): Fire in the hole!
TRIPKA (RADIO): Fire in the hole!
The BloodY alboZ (RADIO): Fire in the hole!
VGG | *MladenoV* : ke vida

*** The BloodY alboZ killed Infusion TeaM | The_Archer^ with a headshot from ak47 ***
cannonball killed kG.dsw with m4a1
Infusion TeaM | fam0us : i sho sparky ka kje fleze??..

итн,итн...
едит-ова се дешава сега =)
леле тужибаба :pos:

Ova neka ne te cudi stvarno se desavaat vakvi rab ke pocne nekoe napaleno detence da mrci i ke vikne admin kako Sparky koj sto finkcijata admin ja ima svateno kako naveci manga na server i ke pocne vo najmala raka da ti se zakanuva ili pcue a moze i ban da izedes. Jbg so da prais kako sto rekov ili ke se sredat rabotive ili za zal kgn ke propadne,a toa e nesto sto najmalku go sakame.......
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Е дечки, да ви кажам дека ипак претерувате по малце. Што е проблемот ако има нови играчи, ви смета? Е сега, нормално дека ако вие имате 20+ не можете да очекувате дека некој 14 годишник ќе се понаша исто како вас. Има дечки што ептен сериозно си сфаќаат, кршат тастатури по дома:pos:. И ја играм подолго време, ве знам сите од "старата багра", јес да тоаш бев бот и никој не ме знаеше :kesa:ама сепак, серверите си се истите, и не можете сите "нови" играчи да ги правите идиоти и нубови пошто има стварно кул и фер дечки.


Е сега околу админите, па на секој му се дешава да е изнервиран, или да не стави некоја мапа ако сакаш, тоа не го прави лош. Не знам што би му било работа на админ освен да банира читер, да направи рестарт, да смени мапа...


Ова повеќе ми личи како кукање на одредени членови тие да бидат админи(без навреди), демек серверот ќе биде не знам што. Ипак игра е само и се` додека нема читери има квалитетна пуцаљка и пробајте малце да уживате.:wink:


Малце забегав офтопик, малце ме понесоа емоции :pos: али ај да не бидам скроз офтопик ќе речам омилени админи ми се: ТонИнтер,
КИНДЕР и Ајверсон(Иако одамна го неам видено, не знам дали е уште админ :))
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Е дечки, да ви кажам дека ипак претерувате по малце. Што е проблемот ако има нови играчи, ви смета? Е сега, нормално дека ако вие имате 20+ не можете да очекувате дека некој 14 годишник ќе се понаша исто како вас. Има дечки што ептен сериозно си сфаќаат, кршат тастатури по дома:pos:. И ја играм подолго време, ве знам сите од "старата багра", јес да тоаш бев бот и никој не ме знаеше :kesa:ама сепак, серверите си се истите, и не можете сите "нови" играчи да ги правите идиоти и нубови пошто има стварно кул и фер дечки.
никој не ги брка новите играчи и не гледа проблем кај нив, нит ни сметаат. не очекуваме 14 да се понашаат ко 20+ годишни,туку треба бар мозок да има некој. имаше админи со над 20 години па пак правеа срања и се понашаа ко под 14г. треба да се стават луѓе со мозок, што прифаќаат одговорност која што ја носи зборот "админ". никогаш дур бев админ не сум банирал некој ради моја нервоза. секогаш сум кога банирал сум ставал и докази. значи, расчистивме. новите не ни сметаат, незнам од кај ти е муабетов.
Е сега околу админите, па на секој му се дешава да е изнервиран, или да не стави некоја мапа ако сакаш, тоа не го прави лош. Не знам што би му било работа на админ освен да банира читер, да направи рестарт, да смени мапа...
точно. и што сакаше да кажеш повеќе? не рековме да не се нервираат-луѓе се. неможам да барам јас една мапа, против 15 други кои ја неќат-нормално дека нема да ја стави. и да, убаво рече, си има своја работа. да банира ЧИТЕР, да смена мапа КОГА ТРЕБА итн...
Ова повеќе ми личи како кукање на одредени членови тие да бидат админи(без навреди), демек серверот ќе биде не знам што. Ипак игра е само и се додека нема читери има квалитетна пуцаљка и пробајте малце да уживате.:wink:
не, никој не кука да биде админ. бар јас не. и не верувам дека ако некој кука, дека тоа тука ќе го прави, туку на мсн ко човек ќе си напраи муабет. лошо протолкувано од твоја страна.
факт е дека сегашните админи се многу поразлични и детинасти од првите постави. ама, има кој да ги бира. овде само даваме предлози.
секоја чест на исклучоците

да дополнам: gayfield.. овај, гарфилд =))) одличен админ.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Како што реков, нема лутиш само си прокоментирав, и уште побитен момент, не реков јас дека ТИ или било кој кука или нешто :). Мислам дека ова све ќе иде у канта можда ќе биде поубаво ако хеноТ отвори нова тема и ги префрли овие мислења таму па ќе може да се дискутира без ризик да се оди офтопик :). Иако нема што многу да се дискутира :)
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Ај имам една молба гледам и другите се жалат од овој Sparky дај земете средето го не се игра флевам на сервер и ми вика треба казна и викам сите се жалат од тебе ноб и бан 100 мин па дај веке прек к*р од него ми е :nerv::nerv:
 
Член од
13 јули 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
abe si se znae stari admini si se stari admini nema bolje od niv
kajgana ne e vise taa stara kajgana a i decata gi naucija stazite jbg inace najomrazen admin mi e alak decko se mnogo zamislue kd ke ulegne na server banira kiknue i k*r ga boli , a mene jos povise sto se ponasa takoj.... Btw ima nekoj od strumica :uvo: ....
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Ај имам една молба гледам и другите се жалат од овој Sparky дај земете средето го не се игра флевам на сервер и ми вика треба казна и викам сите се жалат од тебе ноб и бан 100 мин па дај веке прек к*р од него ми е :nerv::nerv:
Дечко слушај вака:
1. Спарки е нов админ и го немам видено да направи некој кикс на сервер.
2. Никогаш не банира без веза ако нема доказ. И
3. да ти кажам јас дека Спарки нема банирано ниту 1 играч на кгн серверите. Така ми е оставило впечаток. Ако не сум у право нека ме исправи некој. А ти можеш да дадеш доказ на Тони ако те банирал. Тоа не претставува никаков доказ..

Трипка доста пишуваш безвеза. Алак е газда. И јас имав проблеми со него.
Нема веза да не отварам повеке муабетот доста беше.
Кенгур баш би сакал да те видам повторно на сервер да испуцаме заедно.
Од дамна не сум те видел. Ајт поз одам на сервер малку..
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Дечко слушај вака:
1. Спарки е нов админ и го немам видено да направи некој кикс на сервер.
2. Никогаш не банира без веза ако нема доказ. И
3. да ти кажам јас дека Спарки нема банирано ниту 1 играч на кгн серверите. Така ми е оставило впечаток. Ако не сум у право нека ме исправи некој. А ти можеш да дадеш доказ на Тони ако те банирал. Тоа не претставува никаков доказ..

Трипка доста пишуваш безвеза. Алак е газда. И јас имав проблеми со него.
Нема веза да не отварам повеке муабетот доста беше.
Кенгур баш би сакал да те видам повторно на сервер да испуцаме заедно.
Од дамна не сум те видел. Ајт поз одам на сервер малку..
1.Нов админ е и нонстоп прави киксови а го немаш видено пошо не си толку често на сервер а и да видиш 3ами3уваш пошо ти е другар.
2.втф со сакаше да ка3еш со болтуванава реченица :uvo:
3.Биди реален сите мо3еме да ги браниме лугето што ги 3наеме ама нешто кога небива небива...:nenene:
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
Што побрзо!

Можеби поради тоа што те немаше на сервер повеќе од месец дена? Мислам, што ќе ни е админ што го нема низ серверите?
Ти имам објаснето, ама изгледа си заборавил.
Ме немаше да , но се вратив, и сеуште беф админ и пак играф, последниве 2 месеци играм нонстоп, не ми е за тоа админ да ме вратите пак, тоа си е ваша работа, вие треба да процените дали јас како админ добро сум ги вршел работите, видете што како па пишете.

ако нишо друго бар како почесен гостин и админ заслужуем слот :pos: :pos:
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Кајгана кантерџииииии !!!

гледам пак го дрвете на некој..

Остајте го спарки бе аман.. Јас коа играм или некој др админ сеакд прашува шо да праи итн.. значи има респект. Не е некој шо се занесува
Спарки u got my support dude ;)
Се извинувам шо ме немаше некоја недела.. проблеми со нетот.. но сеа средив и ке ме има многу на серверот, пошо и лето идее..
The good ol' iverson is fkin back!!!

поз се гледаме на сервер


упс.. п.с
пост од ајверсон.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Кајгана кантерџииииии !!!

гледам пак го дрвете на некој..

Остајте го спарки бе аман.. Јас коа играм или некој др админ сеакд прашува шо да праи итн.. значи има респект. Не е некој шо се занесува
Спарки u got my support dude ;)
Се извинувам шо ме немаше некоја недела.. проблеми со нетот.. но сеа средив и ке ме има многу на серверот, пошо и лето идее..
The good ol' iverson is fkin back!!!

поз се гледаме на сервер


упс.. п.с
пост од ајверсон.
Gotta love these posts :D:D:D
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
1.OmG Jacky не мора да го бранаш оти тее другар и сите се жалат од него !!!
2.Од киндер оти не се жалат ?? или од некој други нови админи ??
3.Флевам на сервер ми вика sparky треба да си казнан, викам зш? вика арно знааш вика ај не ме замари ноб бан 100 мин и шо саа тај лее админ??
4.Треба да се даде на Кегнур, Скорпијата и на Гладниот во старите времиња никогаш не банираа за безвеза!!
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Famous уживи бе, Главнии... грешка ке е ако го тргнате, оставејте тука шо дрнкат глупости..
Од Sparky ке излезе добар админ, плус нон стоп е на сервер..

фамоуз .. и заслу
увате да бидате казнани.. ти од мене не ама другарто..

какво е тава.. баниран IZZY за чит, ново схе.. пак игра, пак чит .. и заслужува анбан? Не ме зајбавајте.. а и друго.. ного јадат тие твојте другари.. да не ги сполете бан у живо..

Shorty, another frm me dude xD
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
1.OmG Jacky не мора да го бранаш оти тее другар и сите се жалат од него !!!
2.Од киндер оти не се жалат ?? или од некој други нови админи ??
3.Флевам на сервер ми вика sparky треба да си казнан, викам зш? вика арно знааш вика ај не ме замари ноб бан 100 мин и шо саа тај лее админ??
4.Треба да се даде на Кегнур, Скорпијата и на Гладниот во старите времиња никогаш не банираа за безвеза!!
а ти играше на кајгана кога тие беа админи:helou::pos:

едит: не го заборавајте и Камискази
 

Kajgana Shop

На врв Bottom