Фан Клуб: Астон Вила

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
И според мене е Премиер најдобра лига, ама почнаа многу да му ја дигаат цената на ова првенство. Ипак секоја лига си има свои квалитети, нема потреба од тоа “Премиер е далеку пред сите“. Во Англија можат да паднат 2 гола за 2 мин. а во Шпанија 3 гола во 2 мин :):):) Шала настрана, Астон Вила како да паѓа малку по малку, изгледа и од нив беше толку...
Судењето е катастрофа у последно време, и ако продолжат вака ке падне Премиер лигата.
Реалноста е таа, нормлано секоја лига си има свои квалитети, и моментално у топ 4 си се германската,шпанската,ииталианската и англиската.
Али Премиер Лигата се игра нешто посебно, отворен фудбал, офанзивен, и затоа е им чудно на тие што гледаат премиер на вакви голови, а тие што доаѓаат од страна и што гледаат друга лига ете глеаш како реагираат.
Тренд е меѓу светот.
Иначе, ако има некој да се клади у што сака со мене дека Астон Вила ке биде 5-то годинва?!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
И според мене е Премиер најдобра лига, ама почнаа многу да му ја дигаат цената на ова првенство. Ипак секоја лига си има свои квалитети, нема потреба од тоа “Премиер е далеку пред сите“. Во Англија можат да паднат 2 гола за 2 мин. а во Шпанија 3 гола во 2 мин :):):) Шала настрана, Астон Вила како да паѓа малку по малку, изгледа и од нив беше толку...
Тоа и јас кажав многу почнаа да ја дигаат лигата јас не викам дека не е најдобра а како што велите вие само во Англија паѓаат 2 гола за 2 мин :pos2::pos2:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Тоа и јас кажав многу почнаа да ја дигаат лигата јас не викам дека не е најдобра а како што велите вие само во Англија паѓаат 2 гола за 2 мин :pos2::pos2:
Ах бре ...
Па јас читаш ли што пишав?
Факт е дека тоа најчесто во Англија се дешава, сакал ти или не, напротив во Шпанија многу поретко, но нигде не реков дека таму нема такви случки.
Ајде следен пат, ке нема да избрзуваш и ко ке читаш постови убаво до крај пиши.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Шо има врска дали паѓаат два, три, или четири голови, во 2 минути, тоа е одразот на квалитетот ? Мене фудбалот у Англија не ми се свиѓа многу, тренерите речиси и не користат тактика, главни "техничари" се голманите и дефанзивците, кои си ја дофрлуваат топката од гол на гол и се обидуваат да ги пронајдат напаѓачите:kesa:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Ах бре ...
Па јас читаш ли што пишав?
Факт е дека тоа најчесто во Англија се дешава, сакал ти или не, напротив во Шпанија многу поретко, но нигде не реков дека таму нема такви случки.
Ајде следен пат, ке нема да избрзуваш и ко ке читаш постови убаво до крај пиши.
Го прочитав постот до крај и убаво ти кажа Феномен за тоа ли ја сметаш Премиер лига за најсилна дека паѓале голови во последните минути?
 
G

Gray Foxx

Гостин
Шо има врска дали паѓаат два, три, или четири голови, во 2 минути, тоа е одразот на квалитетот ? Мене фудбалот у Англија не ми се свиѓа многу, тренерите речиси и не користат тактика, главни "техничари" се голманите и дефанзивците, кои си ја дофрлуваат топката од гол на гол и се обидуваат да ги пронајдат напаѓачите:kesa:
Кој е тој тим што не користи тактика во фудбалот? Наградно питање......
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Али Премиер Лигата се игра нешто посебно, отворен фудбал, офанзивен, и затоа е им чудно на тие што гледаат премиер на вакви голови, а тие што доаѓаат од страна и што гледаат друга лига ете глеаш како реагираат.
Да, англиските екипи како Ливерпул се надалеку познати по своите офанзивни квалитети :tv:

Кој е тој тим што не користи тактика во фудбалот? Наградно питање......
Абе у ред е, сите користат тактика, ама кога тактиката се сведува на рокни ја у шеснаесттник и шо биде нека биде, малку глупо изгледа.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Абе у ред е, сите користат тактика, ама кога тактиката се сведува на рокни ја у шеснаесттник и шо биде нека биде, малку глупо изгледа.
Глупо изглеа точно но не може сите да играат како Арсенал и Манчестер. И во Шпанија има тимови слични на Евертон, Болтон, Блекбурн. Секоја лига си има некои такви чудни тимчиња со игра карактеристична на ФК Три Чешми. :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
де бе,јас моите омилени мислам да бидат на 4 место,напред астон вила,имат еден тим кој играе 5 сезони заедно со мали исклучоци,малце тешко бидејки тренерот употребува само 15 играчи,а тоа според мене нема да донесе ефект,ако се држат добро,ама.........
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Судењето е катастрофа у последно време, и ако продолжат вака ке падне Премиер лигата.
Реалноста е таа, нормлано секоја лига си има свои квалитети, и моментално у топ 4 си се германската,шпанската,ииталианската и англиската.
Али Премиер Лигата се игра нешто посебно, отворен фудбал, офанзивен, и затоа е им чудно на тие што гледаат премиер на вакви голови, а тие што доаѓаат од страна и што гледаат друга лига ете глеаш како реагираат.
Тренд е меѓу светот.
Иначе, ако има некој да се клади у што сака со мене дека Астон Вила ке биде 5-то годинва?!
Ти озбилно италијанската ја ставаш тука????
Па добро дај нека се најде некој и нека објасни што е убаво освен кога играа Јувентус,Милан,Интер и Рома меѓусебно. За разлика во Англија и Шпанија каде-каде се поинтересни сите утакмици.А дека англиската е најинтересна-најинтересна е. Дали оти А1 ја прикажува па има најмногу утакмици дирекно, плус преглед на колото незнам, ама најинтересно ми е да гледам Англиско првенство (иако сум за Барса).
 

kavalerr

Axe Capital , Limitless , Narcos
Член од
12 јануари 2009
Мислења
26
Поени од реакции
2
fala na man.siti : ))):pos2:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Го прочитав постот до крај и убаво ти кажа Феномен за тоа ли ја сметаш Премиер лига за најсилна дека паѓале голови во последните минути?
Јас нигде не спомнав дека Англиската е подобра само од тоа.
Значи пак не читаш, и му идеш по гзот и на тој дргуиот што не чита, а не нешто твое да пишеш.
Премиер лигата е во многу погледни подобра и пред се поинтересна, само ке ти наведам пошто се игра отворен фудбал затоа и вакви случувања. Не викам, и Шпанската има нешто што во Англиската нема но ... нај тренд во светот е Премиер затоа што се игр аневероватен фудбал.
И доста беше со овој муабет, сепак е ова фан клуб Астон Вила . . .
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.560
Поени од реакции
6.247
ке биде интересно до крајот во битката за 4 место!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
Конечно Астон Вила да постигне гол.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Абе ајде ... тие ке ми оделе ЛШ, и така во Баражон гарант ќе паднеа.
После ова треба да се задоволни со 5-то место и пласман у УЕФА КУП.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom