Факултет за Електротехника и информациски технологии

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
не дека ја сум најпаметен, и дека не сум го правел истото....ама македонскиот синдром на дело: кога ти треба помош, некој прашува нешто, бара матријали ова тоа...сите ќутиме ко пички и љубоморно не ги споделуваме со него информациите, а од друга страна сме најпаметни и најдобронамерни во продавањето муда за бубрези...

ако ништо друго, сме каде каде поценети во општествово од економисти, правници...што ти ја знам, па дај малце да покажеме таков однос и на форум... и така сме најбројни, а индирекно и од нас зависи...
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
895
Кај мене не ми работи сајтот...или навистина паднат им е? На цел УКИМ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Кај мене не ми работи сајтот...или навистина паднат им е? На цел УКИМ?
Работи бе овој на ФЕИТ, не работи само кога ставаат нешто на него...
 
Член од
12 март 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Не сум баш сигурна кај да го поставам прашањево, па ајде тука да се обратам, да не знае некој случајно од вас како си поминуваат вашите колеги од Св. Апостол Павле од Охрид? Да ми каже некој word of mouth информации.... Дали е признат факултетов, треба врски за упишување зашто гледам само околу 60-70 души од смер примале, дали е тешко, обемни материјали, реномирани професори....било што.... Да го упишуваме малиов кај вас или во Охридон? Секоја инфо би ми била добредојдена.

(Случајно првиот пост од странава ми падна во очи, ни збор за економистите! :pishtoldz) :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Не сум баш сигурна кај да го поставам прашањево, па ајде тука да се обратам, да не знае некој случајно од вас како си поминуваат вашите колеги од Св. Апостол Павле од Охрид? Да ми каже некој word of mouth информации.... Дали е признат факултетов, треба врски за упишување зашто гледам само околу 60-70 души од смер примале, дали е тешко, обемни материјали, реномирани професори....било што.... Да го упишуваме малиов кај вас или во Охридон? Секоја инфо би ми била добредојдена.

(Случајно првиот пост од странава ми падна во очи, ни збор за економистите! :pishtoldz) :)
Зависи на кој смер сака да учи, што има учено средно, дали му оди математика, физика, дали му се учи?

Доколку сака да продолжи на ИКИ или ИНФО смеровите од електро, најверојатно ќе треба да се запиша на новиот факултет - ФИНКИ, со оглед на фактот дека на овие два смера на електро в година ќе примаат 30 души(ИКИ) и 10 души(ИНФО).
 
A

apidrone

Гостин
Не сум баш сигурна кај да го поставам прашањево, па ајде тука да се обратам, да не знае некој случајно од вас како си поминуваат вашите колеги од Св. Апостол Павле од Охрид? Да ми каже некој word of mouth информации.... Дали е признат факултетов, треба врски за упишување зашто гледам само околу 60-70 души од смер примале, дали е тешко, обемни материјали, реномирани професори....било што.... Да го упишуваме малиов кај вас или во Охридон? Секоја инфо би ми била добредојдена.

(Случајно првиот пост од странава ми падна во очи, ни збор за економистите! :pishtoldz) :)
А што сака да биде малиот кога ќе порасне? :)
 
Член од
12 март 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
А што сака да биде малиот кога ќе порасне? :)
компјутерџија ваљда :toe: :)
мислам дека ни он не знае баш поточно што сака да биде, и мислам дека во моментов го интересира само кај ќе помине полесно. капацитет е ама ептен го мрзи. па затоа прашав дали е реномиран овој охридскиов универзитет, ако не е добар да го спремам психички за ики уште сега...
 
A

apidrone

Гостин
компјутерџија ваљда :toe: :)
мислам дека ни он не знае баш поточно што сака да биде, и мислам дека во моментов го интересира само кај ќе помине полесно. капацитет е ама ептен го мрзи. па затоа прашав дали е реномиран овој охридскиов универзитет, ако не е добар да го спремам психички за ики уште сега...
Не може да биде којзнае колку реномиран, затоа што почна лани или оваа година, не сум сигурен. Ова е официјалната веб страна на факултетот. Како што знам, наставата е на англиски.
Во принцип, најлесно може да помине на приватен универзитет (ФОН, Европски итн)...
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Работи бе овој на ФЕИТ, не работи само кога ставаат нешто на него...
Како не, работел .... кога работел бе, само кога не ни треба ... викендов т.е. од петокот пробувам да отворам нејќе, се што е поврзано со феит не работеше. Ме напна сајтот викендов :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Како не, работел .... кога работел бе, само кога не ни треба ... викендов т.е. од петокот пробувам да отворам нејќе, се што е поврзано со феит не работеше. Ме напна сајтот викендов :)
Го гасат да не троши струја :pos2:
 
A

apidrone

Гостин
Како не, работел .... кога работел бе, само кога не ни треба ... викендов т.е. од петокот пробувам да отворам нејќе, се што е поврзано со феит не работеше. Ме напна сајтот викендов :)
А ти прваче си? :):) Ретко кој викенд работел :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Па никогаш сум немала потреба, сега имав и не работеше :)
Епа ќе научиш дека сајтот и групите за материјали на феит, обично не работат за викенди и деновите пред и за време на колоквиумска.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom