Факултет за Електротехника и информациски технологии

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Резултати од колоквиумиве за Нова Година, а?
 
A

apidrone

Гостин
Резултати од колоквиумиве за Нова Година, а?
Па по математика веќе би требало да има резултати, по електротехника ако нема сигурно ќе има до понеделник, а физика оправдано нема зашо се само 2ца асистенти на 500 студенти.
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Па по математика веќе би требало да има резултати, по електротехника ако нема сигурно ќе има до понеделник, а физика оправдано нема зашо се само 2ца асистенти на 500 студенти.
Математика кај Боро/Бабаче кај можам да проверам резултати? Онлајн не можам, а списоциве на кое место се објаввет најчесто на факултет?
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Математика кај Боро/Бабаче кај можам да проверам резултати? Онлајн не можам, а списоциве на кое место се објаввет најчесто на факултет?
Бабаче кажала дека резултати ќе имало од понеделник натаму. Списокот ќе биде објавен кај неа пред канцеларија (по ходникот десно од Стуентски прашања).
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Бабаче кажала дека резултати ќе имало од понеделник натаму. Списокот ќе биде објавен кај неа пред канцеларија (по ходникот десно од Стуентски прашања).
Фала друже :)
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Бабаче кажала дека резултати ќе имало од понеделник натаму. Списокот ќе биде објавен кај неа пред канцеларија (по ходникот десно од Стуентски прашања).
Кога кажала? Денес да не имавте час :)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Ме интеесира што е исфрустрираната дебела типка што не пазеше во анфитеатар кога полагавме физика и денес на СП... Асистент, демонстратор или само глуми кучка? Фала многу :smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Колоквиумов по СП најлесен досега ми се виде :) Дали дека ме мрзи да учам физика и електротехника, поготово првово :icon_lol:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ме интеесира што е исфрустрираната дебела типка што не пазеше во анфитеатар кога полагавме физика и денес на СП... Асистент, демонстратор или само глуми кучка? Фала многу :smir:
Ау како ми иде на нерви типкава. Мислам дека е демонстратор по физика.

--- надополнето ---

Инаку, паралелка г, имате резултати по СП на yahoo групата.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
5.918
Ме интеесира што е исфрустрираната дебела типка што не пазеше во анфитеатар кога полагавме физика и денес на СП... Асистент, демонстратор или само глуми кучка? Фала многу :smir:
Ау како ми иде на нерви типкава. Мислам дека е демонстратор по физика.
Нема дебели демонстраторки/асистентки по физика. Ај видете да не е оваа?
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Ги гледам резултативе и се чудам... Гледам резултати само од овие шо убо ги познавам, мој резултати немам, ама од ова шо гледам сум ТОТАЛНО разочаран. Пошо ко шо кажав неам мој резултати можам непристрасно да кажам два три збора. Прво, ногу имаше препишвење. Второ, оценката ти зависит само од менталитетот на асистентот, ако не го сакет него од дома ти ја кратит цела задача ради грешен резултат, ако е некој ок ти дават дури и отпојќе бода. По Математика 1, некој добивет полесни задачи некој потешки, (пак) зависит од групата. По ОЕТ, кој кур знам јас шо барат Кацарска за да ги добијаш сите бода на задача ко им кажвит само на нејзинана група, ние другиве слушаме од рекла казала. Чекав сат и 15 минути пред да почнам со испит по истиов предмет, не влијајт то психички и физички? Ебати организацијата.

Не знам и јас точно во кој спаѓам од овие шо ги набројав горе, ама во било кои и да сум, не е фер. Се надевам не сум во овие првиве шо ги набројав зш ке отерам некој у пизду матер...
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Ги гледам резултативе и се чудам... Гледам резултати само од овие шо убо ги познавам, мој резултати немам, ама од ова шо гледам сум ТОТАЛНО разочаран. Пошо ко шо кажав неам мој резултати можам непристрасно да кажам два три збора. Прво, ногу имаше препишвење. Второ, оценката ти зависит само од менталитетот на асистентот, ако не го сакет него од дома ти ја кратит цела задача ради грешен резултат, ако е некој ок ти дават дури и отпојќе бода. По Математика 1, некој добивет полесни задачи некој потешки, (пак) зависит од групата. По ОЕТ, кој кур знам јас шо барат Кацарска за да ги добијаш сите бода на задача ко им кажвит само на нејзинана група, ние другиве слушаме од рекла казала. Чекав сат и 15 минути пред да почнам со испит по истиов предмет, не влијајт то психички и физички? Ебати организацијата.

Не знам и јас точно во кој спаѓам од овие шо ги набројав горе, ама во било кои и да сум, не е фер. Се надевам не сум во овие првиве шо ги набројав зш ке отерам некој у пизду матер...
Хах, не е тежината на факултетот проблемот, туку организацијат и овие заебнции. Мене ме налути последново случувње со СП кога кај некои групи асистентите им ја кажале постапкат за решавање на првата задача (иако изгледа едноставно и просто, после испит дознав дека не е баш најсјајна), а ние ќе се црнчиме :p А за ОЕТ од сега ќе си знаеме и ќе си собираме информации од кај Кацарска оти очигледно Грчев воопшто не се замара со било што поврзано со ФЕИТ. Така нема да не чекаат изненадувања во иднина.



Нема дебели демонстраторки/асистентки по физика. Ај видете да не е оваа?
Не е оваа. Типкава е дебeла и има намќореста фаца. Најверојтно никој не ја сака или пак се ослободува од фрустрации и се што и се собирало додека студирала. Како и да е ќе ја најдам што е и ако не ми е потенцијална закана за недобивање потпис во иднина ќе промуабетиме на следниот нејзин испад.
 
A

apidrone

Гостин
Ме интеесира што е исфрустрираната дебела типка што не пазеше во анфитеатар кога полагавме физика и денес на СП... Асистент, демонстратор или само глуми кучка? Фала многу :smir:
А одговара на прашања од студенти или само е чувар? Ако одговара, кажете по кој предмет.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
А одговара на прашања од студенти или само е чувар? Ако одговара, кажете по кој предмет.
Не одговара, т.е. само вика кога ќе ја праша некој нешто. Не пазеше и физика и СП, а штом појма нема, тогаш не е демонстратор/асистент по овие предмети :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom