ДУИ нема да го почитува законот!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Da imat kapital no nikoj ne saka vojna.pa duri ni DUI.Ako sve e ok zoshto ne moze da mislish deka tie sredstva moze da se upotrebuvaat za neshto drugo eve na primer bolnici shkoli sportski sali ili neshto drugo pozitivno.Znaci toj kapital moze da se prenamene ako sve e ok,zoshto kapitalot shto se naogja vnatre vo covekot e ok i miren poshto gi ima site prava i e ramnopraven na sekoj aspekt.
Za toa koj shto mozhe pomisluvav za toa deka ako nekoj slucajno saka pak da pravi neshto a pod toa podrazbiram(gazenje na dostoinstvoto,gazenje na albanskiot glas,nepocituvanje na albanskata zhelba,ili masovna propaganda so albanski mrtvi tela rasfrlani naokolo ili apsenje na angro na sve shto e albanec)nema da bide vaka kako shto e.
So ova ne provociram no tvrdam ako site sme equal nikoj nema da si zeme kallash u race poshto drzavata sama nema da mu dava takov povod.Ako sve se reshi institucialno ke nema potreba ni za megjuetnicki tenzii i netrpenie ni za vakvi temi i diskusii tuku site ke se orientiame kon podobra idnina.
Jas ne rekov slovenite rekov srbite ako pod poim srbi podrazbirash sloveni zalam greshka si.
Za kauzata ili za Golema Albanija site albanski lideri se svesni deka patot kon toj ideal ne ma edinstven izbor misalm edinstveniot izbor ne e so oruzje vo race.Spored ALI p.s ova e oficialno Golema Albanija ke se sluci so integracija na Makedonija Albanija i kOSOVO VO evro atlantskite strukturi koga nema da ima granici i sekoj ke ima isti prava.I toa e logicno neli,i ne gledam ovde neshto shto ja zagrozuva makedonskata drzava nejsiniot integritet i suverenitet
Како може да постои толку наивна изјава , ако постои , не ми е јасно?Кажи ми која држава која е во евро атланските структури нема своја институционалност???? Своја полиција , војска , државни институции , во голем дел сеуште царинска контрола ,или он мисли на некое време после 100 години???????Дај малку реално да гледаме на работите , постојат граници , човекот кој е виновен за еден куп изгубени човечки животи го величаш како европски мировен визионер , дај те молам......
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Како може да постои толку наивна изјава , ако постои , не ми е јасно?Кажи ми која држава која е во евро атланските структури нема своја институционалност???? Своја полиција , војска , државни институции , во голем дел сеуште царинска контрола ,или он мисли на некое време после 100 години???????Дај малку реално да гледаме на работите , постојат граници , човекот кој е виновен за еден куп изгубени човечки животи го величаш како европски мировен визионер , дај те молам......

Gorazds vo nieden smisol ne mislev da go velicam a jas ne sum mu potparol.dali znesh deka neam granici veke vo eu od polska pa do lisabon ili ne si slushnal
 
Член од
16 август 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
. Епа кога не можеше една отоманска империја и држави како Бугарија иГрција да го искоренат Македонското во нас, нема ни едно сепаратистичко балканско варварско племе.
Mamata u picka rascvetena tvoja, toa pleme se najmilo doma sto imas da ti ebe.

p.s. izvinuvanje do ostanatite clenovi na forumov.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Gorazds vo nieden smisol ne mislev da go velicam a jas ne sum mu potparol.dali znesh deka neam granici veke vo eu od polska pa do lisabon ili ne si slushnal
Тогаш извини , или не сум те разбрал добро , или многу наивно и површно го презентира ставот за голема Албанија на Ахмети , па ако не ти е тешко објасни ми од твоја гледна точка како го толкуваш тоа .Инаку непостоењето на граници во европа не значи непостоење на државите , и би ти кажал дека живеам во европска држава , патувам многу често и верувај дека освен протокот на стоки и луге , и тоа не во секоја држава, не е скоро ништо променето.Ако си жител и престојуваш во друга европска држава должен си да го пријавиш својот престој и цел на истата , како тоа ти го разбираш со голема Албанија , не ми е јасно.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Mamata u picka rascvetena tvoja, toa pleme se najmilo doma sto imas da ti ebe.

p.s. izvinuvanje do ostanatite clenovi na forumov.
За вакви работи имаш приватни пораки, таму разјаснувајте се, на што ќе личи форумот ако сега сите почнеме да се пцуеме.
 

PIRRO

Walking away
Член од
25 ноември 2007
Мислења
561
Поени од реакции
7
А зошто не сте тоа сто сте ???

Arsene Wenger; Kako be Hitler ne uspeal da pozivee uste 50 godini, sega ke bevme Germanija :)


Да беше жив Александар од Македонија ке бевте македонци, да беше жив Тито ке бевте југословени , денес не знаете ни вие што сте, македонци, срби,бугари,грци,власи .... инаку , навистина зошто воопшто ве прашуваат или си се прашувате себеси кој сте и што сте ?... зарем идентитетот не е едно од основните човекови права и зарем не е тоа очигледно кај сите народи, се препознава... нели ???
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Celta na EU ocigledno e vtora USA znaci so golema brzina se raboti vo toa.Iako imashe neuspeshen obid za ustav na eu pred 2 nedeli tie gi zaobikolija tie barieri.Posle slednoto proshiruvanje veruvam deka poimot drzava ke nestane no etnikumite i religiite ke opstanat.Toa e poradi cist razlog site ke ziveeme vo edna drzava EVROPA koja ke ima svoj parlament i svoja vlada i najvazno site ke bideeme ramnopravni
 
Член од
16 август 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
За вакви работи имаш приватни пораки, таму разјаснувајте се, на што ќе личи форумот ако сега сите почнеме да се пцуеме.
Pa na nisto valjda, ama vise preku takvoto mi bese nekoi kopilaci javno da go rusat dostoinstvoto na cel eden narod, pa taka da i jas izbrav nacin na vozvrakjanje, kako "odbranben mehanizam", no mnogu poblag , se obrativ samo nemu, zosto dovolno sum razumen da znam deka ima puno luge na forumot sto ne bi se slozile so negovoto mislenje.
 

PIRRO

Walking away
Член од
25 ноември 2007
Мислења
561
Поени од реакции
7
А зошто не сте тоа што сте ???

Да беше жив Александар од Македонија ке бевте македонци, да беше жив Тито ке бевте југословени , денес не знаете ни вие што сте, македонци, срби,бугари,грци,власи .... инаку , навистина зошто воопшто ве прашуваат или си се прашувате себеси кој сте и што сте ?... зарем идентитетот не е едно од основните човекови права и зарем не е тоа очигледно кај сите народи, се препознава... нели ???
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Pa na nisto valjda, ama vise preku takvoto mi bese nekoi kopilaci javno da go rusat dostoinstvoto na cel eden narod, pa taka da i jas izbrav nacin na vozvrakjanje, kako "odbranben mehanizam", no mnogu poblag , se obrativ samo nemu, zosto dovolno sum razumen da znam deka ima puno luge na forumot sto ne bi se slozile so negovoto mislenje.
За жал такви копиљаци има на двете страни,едноставно игнорирај
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Celta na EU ocigledno e vtora USA znaci so golema brzina se raboti vo toa.Iako imashe neuspeshen obid za ustav na eu pred 2 nedeli tie gi zaobikolija tie barieri.Posle slednoto proshiruvanje veruvam deka poimot drzava ke nestane no etnikumite i religiite ke opstanat.Toa e poradi cist razlog site ke ziveeme vo edna drzava EVROPA koja ke ima svoj parlament i svoja vlada i najvazno site ke bideeme ramnopravni
Премногу оптимистичка изјава , ако е со цел да ја оправдаш горенаведениот разлог ке те разочарам , не дека имам нешто против тоа , абсолутно сум за , него поради тоа што реално во ЕУ постојат милион проблеми кои треба да се решат а за кои треба многу време.Пример да кажеме употребата на еврото , и ете знам за еден царински закон кој не е усогласен и е договорено во следните 10 години процентуално да се изедначува со членките на ЕУ. Законот не е важен , барем за темава.Искрено ке ти кажам , голема Албанија е идеја на која се работи од средината на 50 тите години , имам лично читано анализа на еден труд од оксворд , и лично ги видов изворите на кој позади секоја реченица мора да постои инаку неможе да биде валиден трудот.Се работи за огромен материјал на податоци , со точно опишана стратегија , прецизно изработена финансиска конструкција за одствбарување на целта голема Албанија.Во прашање се големи фирми кои работат со години во Германија на пример , отворени се , работат со голем капитал , беспрекорна поддршка од големите банки , и на даден момент банкротираат а парите се користат за купуванје оружје и плакање за оспособување на луге во војни цели , како и нивната логистика.Приказните за права , угнетување и терор се направени за тие што имаат погоден капацитет во главата да ги прифатат.Состојбите на косово и идиотот Милошевиќ легнаа како кец на дестка на овој театар.Абсолутно се сложувам дека Албанците на косово ги изгубија правата што ги имаа според уставот во 74 та на екс ју , и заедно со едно од основните права на приватна сопственост , дојдоа легитимно до сега све што се бара.Иако реков дека Милошевич се погоди за целата ситуација, не може да се каже дека немаше терор и протерување на србите од косово, всушност тоа и беше еден дел од планот наречен голема Албанија.
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
129
Поени од реакции
0
Inat jas znam deka site sme pretrpele shteta od Srbija nekoj poveke nekoj pomalku no losho e shto naiduvash na Makedonec koj gi podrzuva Srbite koga tie Srbi ne mu ja podrzuvaat Crkvata
Zatoa napisav deka i nie ne sme daleku, pa neka se zamislat i tie Makedonci koi ti gi spomnuvas.
Makedonija e podgotvena da go priznae Kosovo i da ima sozivot so Albancite.

Na sto se podgotveni Albancite?

off topic
Sega ke ti kazam nesto za nekoi vasi potezi koi ke ve vrakaat nazad.
Sme rabotele i sega povtorno rabotime so Albanci vo MK. Po dolga odlicna sorabotka, bez problemi i zameruvanja, dojde covekot i izjavi deka nemoze poveke da raboti so nas poradi "negovite". Imalo sega drugi, Albanci, sto so istoto se zanimavale (razbravme deka bile duri i malku poskapi) no bil prinuden, mu vrsele pritisok da raboti so niv i da prekine sorabotka so nas. Sto se sluci? Na kraj nitu na nego mu idese kako sto treba, a i na nas ni se namali mnogu rabotata...
Znaes li koj ja spasi situacijata?
Negovata majka. Taa go naterala da dojde kaj nas i da se izvini. Donese bonboni i dolgo vreme se razgovarase sto i kako... Sega povtorno rabotime, i toj i nie. Da ne bese majka mu nemase nikoj da raboti. Se izgubi mnogu preku toj period, bese tesko za dvete strani. Megjuvremeno se namestija drugi, samo toj nesakase da ja sogleda situacijata, da priznae deka bil "izigran"...Seto toa poradi nekoi gluposti, a imase verojatnost i na nego i na nas da ni propadne totalno biznisot...
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Pa na nisto valjda, ama vise preku takvoto mi bese nekoi kopilaci javno da go rusat dostoinstvoto na cel eden narod, pa taka da i jas izbrav nacin na vozvrakjanje, kako "odbranben mehanizam", no mnogu poblag , se obrativ samo nemu, zosto dovolno sum razumen da znam deka ima puno luge na forumot sto ne bi se slozile so negovoto mislenje.
Одбранбен механизам????? хахахаха. Што е бе не си слушнал ѕа слобода на мисла и слобода на изразување на мисла????? Ако вие може да се заканувате со мисли како ке видите после Косово, да ги славите Капралак и Вејце епа брат и јас ке си кажам со си мислам ѕа вас. Тоа емое право и ти не можеш ништо со тоа. А на она пцуењето нема да ти реплицирам ѕашто тоа не е мое ниво,твое е.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Одбранбен механизам????? хахахаха. Што е бе не си слушнал ѕа слобода на мисла и слобода на изразување на мисла????? Ако вие може да се заканувате со мисли како ке видите после Косово, да ги славите Капралак и Вејце епа брат и јас ке си кажам со си мислам ѕа вас. Тоа емое право и ти не можеш ништо со тоа. А на она пцуењето нема да ти реплицирам ѕашто тоа не е мое ниво,твое е.
E pa dobro de i toa e moja sloboda na izrazuvanje. A kako sto kazav pcuenjeto na odreden poedinec e mnogu poblaga forma na izrazuvanje otkolku izrazuvanje na grdi i fasisticki zborovi za cel eden narod. Bas zatoa i ne ti replicirav na ist nacin, zosto toa ne e moe nivo, tuku na poedinci kako tebe.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
E pa dobro de i toa e moja sloboda na izrazuvanje. A kako sto kazav pcuenjeto na odreden poedinec e mnogu poblaga forma na izrazuvanje otkolku izrazuvanje na grdi i fasisticki zborovi za cel eden narod. Bas zatoa i ne ti replicirav na ist nacin, zosto toa ne e moe nivo, tuku na poedinci kako tebe.
Ахам.... да...секако...јас фашист..... а вие што ги воздигнувате Карпалак и Вејце сте....пацифисти???? ....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom