Гатање, видовитост

Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Гатачкава Пера од Прилеп стварно погодува работи што ќе ви се случат или вејќе се случиле, гледа на кафе кошта 50ден така го дери народот.
Можете да ја најдите во населба Тризла:D:D мислам на улица беровска кај сокарата нз точно:)
еве сеа некој шо бил кај незе можи да кажи искуство какво има:)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Мене ми погоди име, презиме, датум на раѓање, и ми рече дека во некој претходен живот сум бил син на ангел :icon_eek::lazgo: :lud:

П.С Со баба ми се пријателки :pos2:

Инаку аранжманот од 50 денари опфаќа:
1.Кафе
2.3(три)лајчина шеќер
3.Гледање на минатото, сегашноста, иднината:vozbud:

Ова го нема ни у Грчка...
 
Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
заборави нешто ...
доколку сте пушач ви следи и една цигара да се запали со кафето, немора да носите цигари таја е гратис од тетка Пера:D
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Sto se ovie sranja vo zivotot be?? Iskreno, za mene ako zboruvam, ne veruvam vo ovie raboti. Pred se, nema licnost so takvi sposobnosti da ja gleda idninata. Edinstven takov sto go poznavam e Master Yoda od Star Wras, samo toj mozese da ja vidi idninata, i toa ne jasno, samo maglovite.
Ajt
 
S

SSS-Stolica

Гостин
mene majka mi mi kazuvala za vakvi gatacki.Odela majka mi nakj GTC i po nea nekoja ciganka se i kazala sto ima vo zivotot so i se slucilo i kazala deka ima 2 deca(jas i brart mi )i kazala deka pred 3godini pocinal tatko i (mojot dedo bog da go prost)i majka mi od so ne sakala da ja slusa i dala 100den i si otisla
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Пера сто посто е добра жена:) во потрага по друштво, не ми е за да ми гледа туку уз кафето муабет ке си направиме :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
mene majka mi mi kazuvala za vakvi gatacki.Odela majka mi nakj GTC i po nea nekoja ciganka se i kazala sto ima vo zivotot so i se slucilo i kazala deka ima 2 deca(jas i brart mi )i kazala deka pred 3godini pocinal tatko i (mojot dedo bog da go prost)i majka mi od so ne sakala da ja slusa i dala 100den i si otisla
И што ако и кажала тоа ????? од кај знаеш деак тоа не им го кажува на сите, ако била редовна пред ГТЦ може те видела и тебе и брат ти заедно со мајка ви, а мајкати може носела и црно и по тоа видела дека жали е тука шансите и биле 50-50 и и се погодило.

ОВА СЕ СРАЊА.

и кај туку отварате теми за вакви Бабини стотинки,. те за Пера од Прилеп те за Крсте од Свирипичино....
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
66
Абе таја пера ако стварно гатала у пичку материн, дефинитивно ќе работела у Наса и незнам каде.
А пошто еве од прилепов сум, дај нека дај некој адресата и одма и одиме на пера да видам колку ќе ми погоди.Ако погоди стварно све, ќе го снимам целото срање да се уверат мн луѓе.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
мафијозо, крадење паре, бабини лажги ...:tepa:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Абе вие сериозни сте Сабинчето, Пера уште за кој ќе се отвори тема.Ова се живи глупости.Има еден тип у Скопје шо гледа Кис го викаат чудно уште нема тема :pos: Инаку кога бев основно со една другарка бевме кај една гледачка чисто за зафрканција, гледаше на кафе, икона и слика :pos:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Ахам една гатачка од Маџарри им гледала на другарки и на едната случајно зрно кафе и се паднало у шољата. Гатачката и рекла дека зрното значи една желба која ќе и се исполни ама зрното морала да си го бутне во аналниот отвор.....свашта
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ахам една гатачка од Маџарри им гледала на другарки и на едната случајно зрно кафе и се паднало у шољата. Гатачката и рекла дека зрното значи една желба која ќе и се исполни ама зрното морала да си го бутне во аналниот отвор.....свашта
:nesvest: Е и вакво нешто досега не сум слушнал лелеее ... а има еден педер во Струмица, не ми текнува на името, абе девојчиња секој ден кај него на кафе одат :nesvest: да им гледа :kesa:
 
Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Абе таја пера ако стварно гатала у пичку материн, дефинитивно ќе работела у Наса и незнам каде.
А пошто еве од прилепов сум, дај нека дај некој адресата и одма и одиме на пера да видам колку ќе ми погоди.Ако погоди стварно све, ќе го снимам целото срање да се уверат мн луѓе.
брат во тризла на беровска кај сокарата ќе ти кажа лујџе кај седи таја таму е:D:D;)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе мора некако да се заработи за живот. Се додека има шупелки кои одат по такви работи и веруваат во гледање на кафе, ќе има и гатачки како стрина ти Пера!
 
А

Адриано

Гостин
Го знае некој Дуле Бајачот од Велес.
Епа он има предвидено дека во Велес ке има земјотрес во 2004 ама за негова несреќа немаше:pos2: ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom