Хипхоп културата надвор од нашите граници

Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Еј друже Слотер,овие две траки што беа пред некоја страна пастирани од youtube твоите се?

Da da, cisto moja produkcija i instrumentali, snimani so mojata ekipa .. ne znam tocno na koi traki misles oti imam i solo traki i so ekipata moja ...
Pozdrav ;-) ako te interesira nesto poveke slobodno pitaj. .. i ajde davaj nesto novo ako si snimal oti mi veti deka ke mi prates novo nesto uste pred nekolku meseci .. pozdrav i se najdobro ..

inaku sega vidov deka ne sum gi stavil novite proekti .. eve gi tuka za koj saka da cue ...

 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
haha .. ova bar da bildashe postovi ali so e ova :/ fuck them ???
ova :ban?:
:toe:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
haha .. ova bar da bildashe postovi ali so e ova :/ fuck them ???
ova :ban?:
:toe:

Abe neli znaes .. tuka pravilata postaveni ne vazat .. tuku subjektivnite zelbi na administratorite ... ako mu odgovara ke brise ako ne NE... ete ke si stoe taka i ke se cudeme koj vsusnot opcuva batevo ... a sega jas ako mu kazam na batevo vaka "Abe kopile so pcuvas, koj ti e kur na tebe" odma ke dobijam ban od temava ...
Toa e toa .. ;-)

Inaku aj da se reklamiram malku KOMERCIJALA!!
Si naprajv nov myspace pa ako saka nekoj da cue bitovi, ima tamu plenty of beatz ... imam staveno poveke od 25 bitovi (site se demo i gi preporacuvam na site ljubiteli na postariot stil na rap produciranje) pa cujte ... pozz.. ete go myspaceto..

myspace.com/dj93slaughter
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Според академиците рап музиката не потекнува од Бронкс, ами од шкотските пабови. Академиците тврдат дека корените на рап музиката треба да се бараат во средновековна Шкотска.

Професорот Ferenc Szasz ни откри дека Келтите се препукувале со навредливи рими многу порано пред рап битките во САД и дека хип хопот потекнува од шкотските таверни.

Овој експерт од универзитетот во Ново Мексико сугерира дека робовите на плантажите научиле да рапуваат од шкотските колонизатори (само што овие не успеале да ги убедат да носат и килтови:). Тој додава дека рап битките кои се појавиле во гетата во седумдесетите години и должат многу на шкотската традиција на користењето на сатирата.Професорот Szasz дошол до вакви сознанија проучувајќи го делото на шкотскиот поет Robert Burns.

tokmu taka se slozuvam Hitler bil eden od tatkovcite na rapot....ama nikoj go nema cueno....
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
tokmu taka se slozuvam Hitler bil eden od tatkovcite na rapot....ama nikoj go nema cueno....

Da da tokmu taka .. ete ti go ...




I zapamtite deka seto toa se pretpostavki... ako nesto od toa bese vistina nekoj ke stanese i ke im se sprotivstavese so kontra fakti na amerikancite od bronx i newark menhattan queens i bla bla.A stom toa do sega ne se sluci znaci nisto od toa ne e vistina..no edno e vistina.Ritamot poteknuva od Afrika ...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Da da tokmu taka .. ete ti go ...




I zapamtite deka seto toa se pretpostavki... ako nesto od toa bese vistina nekoj ke stanese i ke im se sprotivstavese so kontra fakti na amerikancite od bronx i newark menhattan queens i bla bla.A stom toa do sega ne se sluci znaci nisto od toa ne e vistina..no edno e vistina.Ritamot poteknuva od Afrika ...
хахаха како е напраено оваа хахахаха
поштуење ... хахахахах
закон е хаха... а јас лично незнам од кај потекнува зашто неможе да се веруе на еден кога има 100 различни разлислувања и толкувања за почетокот на хип-хопот :toe:
позздрав :salut:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
кој е тој бе некој од новиве комерцијализирани ѕвезди да не е?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
не го знам тој Ти Ај, јас кога слушав рап беа паблик енеми, тупак, ран диемси, емси хамер, ендаблјуи, хаус оф пеин итн.
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Da da, cisto moja produkcija i instrumentali, snimani so mojata ekipa .. ne znam tocno na koi traki misles oti imam i solo traki i so ekipata moja ...
Pozdrav ;-) ako te interesira nesto poveke slobodno pitaj. .. i ajde davaj nesto novo ako si snimal oti mi veti deka ke mi prates novo nesto uste pred nekolku meseci .. pozdrav i se najdobro ..

inaku sega vidov deka ne sum gi stavil novite proekti .. eve gi tuka za koj saka da cue ...
Има ново само тебе нема да ти вози филм тоа новото :vozbud:
Се зезам,имам една ставено на мојот myspace (под мислењево имаш линк) прва е снимав со едно типче од Калифорниа па ако те иннтересира можиш да видиш.

p.s Слушнав тоа што си ставил на youtube ок е...поздрав
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
за ТИ-Ај ... што да се каже... неможе нешто многу да се поштуе зашто е више накај РНБ зашто таков стил има и е комерцијала.. али ок секој со свој вкус :wink:
Не викам не го бива .. не викам ни дека е најбоље :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom