Хипхоп културата надвор од нашите граници

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
What a bout Em's lirics?
Sekoj ima blesavi hitovi, opsto ne samo vo rapot.. metalot, rnb-to etc..
Site gorespomenati gi pravat tie lirici ne posho im se sviga da gi pisat i peat (pogolemiot del ne gi ni pisat sami) tuku ima glupa nacija koja gi slusa i frla pari na niv, znaci tehnicki tie peat za zelenite kniski ($)
Dodeka em, dre.. 2pac, so niv e sosema razlicno.. at least leave the man to rest in peace.
Zagina za taa muzika i glupo e da se pluka po nea.
Peace.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Zagina za taa muzika i glupo e da se pluka po nea.
Загина поради таканаречената музика што ја прават црнчиштата .. идиоти! Само затоа што е мртов не значи дека заслужува почит .. да имаше грам мозок, можда и немаше да загине !

Hell.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Слаткаристика...










:pos2::pos2::pos2:

Промашеното дејствување на фацава на оваа планета, преведено у наши национални рамки е експлицитно сквернавење на македонскиот јазик.



Него, офтопик совет.
Дечки (fallen angel и оној другиот со кој овој се препуцава), ако сакате некој ви го прочита, разџвака, сфати, и оцени мислењето како доволно предизвикувачко за да реплицира пристојно, асално и издржано; и уште повеќе, ако сакате да делувате ко да знаете шо зборите во очите на противникот и останата народна маса што ве чита, пробајте да користите некои мали стварички ко голема буква, одделување на сложените реченици, точки, запирки, празни места, се на се трошка ЕСТЕТИКА И уште помала трошка Е*АНА литературност.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Cekaj sea.. momentalnite so called raperi se idiotite so glupite lirici (correct), dali i togasnite se isto takvi?
'Bout 2pac, sepak toj mislel deka vredi i otide jabana negoviot zivot.. glup ili ne, mora da mu se oddade malce respekt, znaes kako odi toa.. mora da se ima respekt kon mrtvite bez razlika od nivniot nacin na umiranje t.e kako go napustile ovoj svet (nasilno ili ne) :)
Totalno te sfakam, glup e rapot.. go slusav ko mal ko ne se razbirav od muzika.. no se nerviram ko gi dirate vakvite legendi. Em ima promaseno 1 od 10 pesni, sekogas ima edna blesava ko za.. smeh i razbivanje monotonija.

A da, slatkar sux, big time.
Sry za latinicava imam prob so kirilicata neso..:smir:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
чудна сорта хипициве , не постои стил што им се допаѓа освен нивниот , и мора по ѓаволите на секоја тема да потат
 
D

DeviL_32`

Гостин
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]2[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif](Шу)[/FONT]pac - Hit em up


So I fucked your bitch
You fat muthafucka
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]West Side[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Bad Boy Killers[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]the realist is
niggas we bring it to
[/FONT]
[/FONT]


[/FONT]
Легендарниот Шупак .. браво за лирикава, кажува дека дупел некоја кучка и дека тој бил некој си дебел мадафака:pos: .. и шо сеа, демек опасен е, епа не е опасен, МРТОВ Е, 6 стапки под земја, ШУПАК !
Многу уживаш во вреѓањето а? Баш да те прашам за што се работи песната Hit 'em Up od 2pac не би ми кажал/а... Е па јас ќе ти објаснам иако сум офтопик. Оваа песна е дис кон наториус биг. Тупак и Наториус како порано биле пријатели али се се сменало во еден миг кога станале крвни непријатели. Ваа песна Тупак го дисира Ноториус до даска...Тоа што кажува дека дупел некоа кучка е на Ноториус жена му...а тој дебел мадафака е Ноториус...Многу ме нервира некој што нема појма за што се расправа а НЕМА НИТУ БЛАГА ПРОКЛЕТА ВЕЗА!!! За ова ќе добиеш црвено...Гајле ми е дали ми се лутиш или не...
Не сакам да се карам ама барем малце заинтересирај се за што се работи
Се извинувам што бев офтопик
 
D

DeviL_32`

Гостин
Иако може не бев јасен...ислушај ја песната неколку пати и свати каква е ситуацијата со тупак за што е песната па после лафи колку што сакаш...И за гет лоу е ист случајот немаш појм за што е песната али не ми се кара со некој кој нема поим, почит и блага веза од рапот...поздрав и уште еднаш се извинувам за офтопикот
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Чекај чекај Паднат ангелу и остала багра офтопичари.
Еве ја ТЕМАТА за рап....продолжете таму со муабети, божеееее да се мрзело три пати да се кликне пред да се напише нешто
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
glup ili ne, mora da mu se oddade malce respekt
Глупавите луге не заслужуваат почит !


Многу уживаш во вреѓањето а? Баш да те прашам за што се работи песната Hit 'em Up od 2pac не би ми кажал/а... Е па јас ќе ти објаснам иако сум офтопик. Оваа песна е дис кон наториус биг. Тупак и Наториус како порано биле пријатели али се се сменало во еден миг кога станале крвни непријатели. Ваа песна Тупак го дисира Ноториус до даска...Тоа што кажува дека дупел некоа кучка е на Ноториус жена му...а тој дебел мадафака е Ноториус...Многу ме нервира некој што нема појма за што се расправа а НЕМА НИТУ БЛАГА ПРОКЛЕТА ВЕЗА!!! За ова ќе добиеш црвено...Гајле ми е дали ми се лутиш или не...
Не сакам да се карам ама барем малце заинтересирај се за што се работи
Се извинувам што бев офтопик
Не уживам во вреѓањето, али интересно ми е да мрчам муда по некад :)
Ја рап песните не ги разбирам многу од проста причина што немаат ништо паметно во нив, нема што да се разбере .. ете гледаш, Hit em up .. биле пријатели, станале непријатели, дупење кучки, бум бум, типично црнечки, а Get Low ми е фаворит од сите што ги ставив, таа е уште полоша, 3,6,9 damn shes fine, ајде бе не зеебавај .. лугето незнаат за попаметни работи да пишуваат! Тоа зборам цело време, али изгледа не си ме сватил, прочитај го мојот пост уште 17-18 пати па ке видиш! И не, не се лутам за црвеното! Уствари, ич гајле не ми е дали е црвено, зелено или кафеаво .. никад не сум зе замарал со репутација !


О, и Гадес, не ме занима дали мојот пост ке изгледа куљ во твоите или незнам чии очи .. затоа не го тупи многу!


:pipi:- Пипи !
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Еј ај не се тепајте...има рап и рап...Рапот како музика е доста квалитетна и има што да се разбере во тие песни и што да се каже, али овие новокомпоновани песни се жива глупост. За мене тоа уопште не спаѓа у рап или хипхоп. Песни што ми стануваат досадни после второто слушање и немаат ништо содржинско, тоа не е хипхоп...незнам што е :toe:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Еј ај не се тепајте...има рап и рап...Рапот како музика е доста квалитетна и има што да се разбере во тие песни и што да се каже, али овие новокомпоновани песни се жива глупост. За мене тоа уопште не спаѓа у рап или хипхоп. Песни што ми стануваат досадни после второто слушање и немаат ништо содржинско, тоа не е хипхоп...незнам што е :toe:
Факт е дека нема веќе Рап...
Имаше рап..
2 Пак умре , ама и он знаеше да го тупи со некој тапа текстови , али јебига барем има во 80% од песните поента.
Сеа квалитетни рапери се истребен вид , останати се само некој . И тоа сигурно не се :
50 Cent, Eminem,Ludacris,Ice Cube или пак од македонскава сцена Слаткар,Тони Зен,Легијата (факт е дека се закон и дека ги бива и за Фристајл и се , ама лириките им се без поента често...),РНС ... Воопшто светстката сцена е преплавена од ропаци кој ја утнуваат поентата на тоа што некогаш се нарекувало РАП...
Како квалитетен рапер што моментално ми е во главата би го издвоил Марчело бидејќи има поента,има лирика,има стил и има бит.
Текстови кој се пишувани со душа , не влага во гангстер филмови како предходно наведените и слично....
И како што он вели во едно интервју
"Не знаат литературно да зборуваат , па лирики ќе пишуваат..“
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Ок .. пошто ме мрзи да барам посебна тема за рап, ке го постирам ова овде! Добив желба да кажам се што мислам за рапот, па ако на некој не му се свиѓа, баш ми е гајле .. ке зборам за целиот рап секаде низ светот и плус нешто за македонскиот, уствари ја незнам да друг рап освен нашиот и оној црнечкиот (а за тој можам највеке да зборам), шо значи не зборам за слаткар него за рапот воопшто .. така да не ми урлајте дека сум отишол оф топик бла бла бла, едноставно ме мрзеше да барам тема за рап!

Па, што нечини кај рапот? Како прво и основно - СВЕ! дали рапот може да биде дефиниран како музика ? Е неможе, од проста причина што нема музичари кои што свират на музички инструменти .. рапот нема ништо освен некој глупав ритам таму драм енд бејс или шо знам шо кое што трае 2 до 3 секунди и се повторува до крајот на таканаречената песна :) .. Тоа можам и ја да го праам, тупци тупци едно 200 пати и ете готово имам рап песна:pos: .. али чекај, тоа е без текстот или како што раперите го нарекуваат "Лирика" .. ја незнам како може некој тоа дрндање да го нарече лирика, муабети за "коли, пари, курви, кучки, црни гето гзови и јоу нига мадафака" не се ништо освен ѓубре и јадење гомна! Воопшто не е потребен талент за да се направи една рап песна .. па мани друго и некој ке каже дека за рап било потребно повеке талент него за било што друго, невозможно е да се спореди некој глупав бит од 2-3 секунди со ебаање матер на гитара или било кој друг инструмент .. а и самите текстови потврдуваат колку е рапот смрдлив и одвратен, раперите дури не ни пеат, они само кењаат на микрофон за моронски работи што си ги нарекуваат лирики .. доволно е само 5 секунди да слушам онаков црнечки рап за да ме заболи глава и да почнам да повраќам! Ок ај сеа нешто друго .. рапери, неможам да им го сватам имиџот, многу е моронски .. која е таа мода бре носење фармерки 600 броја поголеми и смкнати до колена и некои мајци од 50 сент или Т(Ш)упак со големина направена за сумо борач:pos: , па после гледам им висат онакви Блинг Блинг од врат па златни алки, ланци, прстени, на нив се гледа повеке злато него облека .. леле па да не ги спомињам тоа златните заби колку грдо изгледаат, одвратни црнчуги, гнасотии тешки, ги мразам, патетични се .!. искрено незнам што е полошо, нивниот имиџ или смрдливиот рап што го прават за пари и слава .. колку само ми се гади кога ке видам како некоја гнасна црнчуга со златни заби преку ноќ станува најпопуларен на свет и заработува милиони со тоа што направил една дебилна рап песна ко Кенди Шоп или слично, а некој рок/метал бенд ке се мачи со години и години, ке вложи максимален труд, ке даде се од себе, ке го искористи цел талент за да стигне до пола од тоа .. многу мрзам кога ке излезе некоја дебилна рап песна и се ке врти на сите телевизии и радио канали по едно 480 пати на ден, и тоа е само заради малоумните фанови пошто они цело време гласаат за тоа, у пичку матер нека идат! Колку најдолго до сега некој рапер останал популарен .. 2,3,5 години ? Може и помалку! Рок/Метал бендовите остануваат вечни и затоа неможе мене рапер да ми кажуе што е како е .!. не ме терајте да споредувам рап со метал текстови .. на никој не му е гајле каков им е животот по гетана, дали бил многу тежок или ваков онаков, па незнам после како се пукале со џандари, какви коли возеле, колкав гс имала некоја црнкиња, како краделе зелка од дворот на комшијата, блинг блинг, бум бум, мадафака ратататата .. итн .. не е ни чудно што толку многу луге го мразат рапот, ѓубриња необразовани! Е сега доаѓа моментот на текстовите а.к.а. Лириките .. пред да почнам неќам некој да ми урла дека тоа било комерцијала или дека треба да зеам текстови од андерграунд рапери (а тие се уште полоши) или шо знам шо .. ке ставам текстови од попознатите црнчуги, еве ке почнам со мојот омилен текст ..
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Ludacris- Move bitch[/FONT][/FONT][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]


Move bitch, get out the way
Get out the way bitch, get out the way
Move bitch, get out the way
Get out the way bitch, get out the waу
[/FONT]
[/FONT]
Јоу мадафака, чоеков звучи опасно .. ова е веројатно најпаметниот дел од песната, остатокот е ужас, Е ова некој го нарекува лирика, не ми е јасно зашто мора жените да ги нарекуваат кучки цело време, у буквално секоја песна, Кучка е навредлив збор .. одвратна црнчуга племе му ебам!




J-Kwon - Tipsy

1, here comes the 2 to the 3 to the 4,
Everybody drunk out on the dance floor,
Babygirl ass jiggle like she want more,
Like she a groupie and I aint even on tour,
Maybe cause she heard that I rhyme hardcore,
Or maybe cause she heard that I buy out the stores,
Bottom of the 9th and a nigga gotta score,
If not i gotta move on to the next floor


Ужас .. али човеков заслужува кредит, знае да брои до 4:pos: .. тоа е многу повеке од очекуваното од една смрдлива рап црнчуга .. остатокот од песната е катастрофа!




[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]R. Kelly - Remix ignition[/FONT][/FONT][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]


[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]"Its the remix to ignition.[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Hot and fresh out the kitchen. [/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Momma rollin that body [/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]got every man in here wishin.[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Sippin' on coke and rum.[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]I'm like so what I'm drunk.[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]It's the freakin' weekend baby[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Ima bout to have me some fun."[/FONT]
[/FONT]
Свеж ремикс од кујната:pos: .. Е ова е лирика! Би бил срекен и многу благодарен доколку некој може да ми ја каже поентата на песнава .. Р.Кели, човеков е гнида одвратна, гнсно црнчиште, читав негде се оженил со 15-16 годишно девојче и верувам дека сите знаете дека е безброј пати обвинет за педофилија и уште незнам што .. Гад, ми се повраќа !




50 Cent - P.I.M.P.

I don't know what you heard about me
But a bitch can't get a dollar out of me
No Cadillac, no perms, you can't see
That I'm a motherfucking P-I-M-P

Конечно еве ви го и најомилениот рапер од сите! Мене не ми е јасно како може некој да му земе долар кога он вреди само 50 центи:pos: Мојот 7 годишен братучед, уствари не, мојата 2 годишна прва братучедка е далеку попаметна и може да напише 1000 пати подобар текст од ова .. го мрзам човеков, немам понатамошни зборови!




[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]2[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif](Шу)[/FONT]pac - Hit em up[/FONT][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]


So I fucked your bitch
You fat muthafucka
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]West Side[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Bad Boy Killers[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]the realist is[/FONT][/FONT][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]niggas we bring it to[/FONT]
[/FONT]


[/FONT]Легендарниот Шупак .. браво за лирикава, кажува дека дупел некоја кучка и дека тој бил некој си дебел мадафака:pos: .. и шо сеа, демек опасен е, епа не е опасен, МРТОВ Е, 6 стапки под земја, ШУПАК !




[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Lil john and the Eastside boys - Get Low[/FONT][/FONT][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]


[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]3,6,9 damn she fine hopin she can sock it to me one mo time[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Get low, Get low [/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]To the window, to the wall, [/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]To the sweat drop down my balls[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]To all these bitches crawl[/FONT]
[/FONT]
Каква легенда, човеков залужува награда за најдебилен текст некад напишан на планетава .. ја пуштив песнава и не издржав повеке од 7 секунди, 3,6,9 добро е човеков барем знае три бројки, право ѓубре .. ја кога кењам правам поубави звуци од ова, да ти е мерак да ме слушаш:pos:


Ај и ја да не го тупам многу, вакви текстови има безброј .. наредниот пат ке пробам со прекрасните македонски рап Лирики! О, и сакав да кажам дека рапот не го мразам 100% .. сеуште си ги поштувам САФ и чат пат ги слушам .. лугето имаат далеку поинтересни текстови него било кој друг рапер што сум го чул!

И уште еднаш ке кажам да не ми замеравате што постов го пратив овде, ме мрзеше да барам тема за рап .. ако некој ја најде, ке го ископирам постов таму и готово!




Пријатно!
Вашиот драг М.Т.
------------------------------------------------------------
Едит ..

бај д веј ..за све ове што кажав и за текстовите имав инспирација од еден друг сајт посветен на рапот (човекот презира рап повеке и од мене) .. можда малку и крадев идеи од кај него и си преведував што имаше напишано али у главном и ја ке го кажев истото можда со малку другачии зборови, у главном све што напишав е мое!
Lepi a ako preziras da ne se zamaras a ??? da si fatis patot i da te nema....
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ок .. пошто ме мрзи да барам посебна тема за рап, ке го постирам ова овде! Добив желба да кажам се што мислам за рапот, па ако на некој не му се свиѓа, баш ми е гајле .. ке зборам за целиот рап секаде низ светот и плус нешто за македонскиот, уствари ја незнам да друг рап освен нашиот и оној црнечкиот (а за тој можам највеке да зборам), шо значи не зборам за слаткар него за рапот воопшто .. така да не ми урлајте дека сум отишол оф топик бла бла бла, едноставно ме мрзеше да барам тема за рап!

Па, што нечини кај рапот? Како прво и основно - СВЕ! дали рапот може да биде дефиниран како музика ? Е неможе, од проста причина што нема музичари кои што свират на музички инструменти .. рапот нема ништо освен некој глупав ритам таму драм енд бејс или шо знам шо кое што трае 2 до 3 секунди и се повторува до крајот на таканаречената песна :) .. Тоа можам и ја да го праам, тупци тупци едно 200 пати и ете готово имам рап песна:pos: .. али чекај, тоа е без текстот или како што раперите го нарекуваат "Лирика" .. ја незнам како може некој тоа дрндање да го нарече лирика, муабети за "коли, пари, курви, кучки, црни гето гзови и јоу нига мадафака" не се ништо освен ѓубре и јадење гомна! Воопшто не е потребен талент за да се направи една рап песна .. па мани друго и некој ке каже дека за рап било потребно повеке талент него за било што друго, невозможно е да се спореди некој глупав бит од 2-3 секунди со ебаање матер на гитара или било кој друг инструмент .. а и самите текстови потврдуваат колку е рапот смрдлив и одвратен, раперите дури не ни пеат, они само кењаат на микрофон за моронски работи што си ги нарекуваат лирики .. доволно е само 5 секунди да слушам онаков црнечки рап за да ме заболи глава и да почнам да повраќам! Ок ај сеа нешто друго .. рапери, неможам да им го сватам имиџот, многу е моронски .. која е таа мода бре носење фармерки 600 броја поголеми и смкнати до колена и некои мајци од 50 сент или Т(Ш)упак со големина направена за сумо борач:pos: , па после гледам им висат онакви Блинг Блинг од врат па златни алки, ланци, прстени, на нив се гледа повеке злато него облека .. леле па да не ги спомињам тоа златните заби колку грдо изгледаат, одвратни црнчуги, гнасотии тешки, ги мразам, патетични се .!. искрено незнам што е полошо, нивниот имиџ или смрдливиот рап што го прават за пари и слава .. колку само ми се гади кога ке видам како некоја гнасна црнчуга со златни заби преку ноќ станува најпопуларен на свет и заработува милиони со тоа што направил една дебилна рап песна ко Кенди Шоп или слично, а некој рок/метал бенд ке се мачи со години и години, ке вложи максимален труд, ке даде се од себе, ке го искористи цел талент за да стигне до пола од тоа .. многу мрзам кога ке излезе некоја дебилна рап песна и се ке врти на сите телевизии и радио канали по едно 480 пати на ден, и тоа е само заради малоумните фанови пошто они цело време гласаат за тоа, у пичку матер нека идат! Колку најдолго до сега некој рапер останал популарен .. 2,3,5 години ? Може и помалку! Рок/Метал бендовите остануваат вечни и затоа неможе мене рапер да ми кажуе што е како е .!. не ме терајте да споредувам рап со метал текстови .. на никој не му е гајле каков им е животот по гетана, дали бил многу тежок или ваков онаков, па незнам после како се пукале со џандари, какви коли возеле, колкав гс имала некоја црнкиња, како краделе зелка од дворот на комшијата, блинг блинг, бум бум, мадафака ратататата .. итн .. не е ни чудно што толку многу луге го мразат рапот, ѓубриња необразовани! Е сега доаѓа моментот на текстовите а.к.а. Лириките .. пред да почнам неќам некој да ми урла дека тоа било комерцијала или дека треба да зеам текстови од андерграунд рапери (а тие се уште полоши) или шо знам шо .. ке ставам текстови од попознатите црнчуги, еве ке почнам со мојот омилен текст ..
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Ludacris- Move bitch


Move bitch, get out the way
Get out the way bitch, get out the way
Move bitch, get out the way
Get out the way bitch, get out the waу

[/FONT]
[/FONT]

Јоу мадафака, чоеков звучи опасно .. ова е веројатно најпаметниот дел од песната, остатокот е ужас, Е ова некој го нарекува лирика, не ми е јасно зашто мора жените да ги нарекуваат кучки цело време, у буквално секоја песна, Кучка е навредлив збор .. одвратна црнчуга племе му ебам!




J-Kwon - Tipsy

1, here comes the 2 to the 3 to the 4,
Everybody drunk out on the dance floor,
Babygirl ass jiggle like she want more,
Like she a groupie and I aint even on tour,
Maybe cause she heard that I rhyme hardcore,
Or maybe cause she heard that I buy out the stores,
Bottom of the 9th and a nigga gotta score,
If not i gotta move on to the next floor


Ужас .. али човеков заслужува кредит, знае да брои до 4:pos: .. тоа е многу повеке од очекуваното од една смрдлива рап црнчуга .. остатокот од песната е катастрофа!




[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]R. Kelly - Remix ignition


"Its the remix to ignition.
Hot and fresh out the kitchen.
Momma rollin that body
got every man in here wishin.
Sippin' on coke and rum.
I'm like so what I'm drunk.
It's the freakin' weekend baby
Ima bout to have me some fun."
[/FONT]
[/FONT]

Свеж ремикс од кујната:pos: .. Е ова е лирика! Би бил срекен и многу благодарен доколку некој може да ми ја каже поентата на песнава .. Р.Кели, човеков е гнида одвратна, гнсно црнчиште, читав негде се оженил со 15-16 годишно девојче и верувам дека сите знаете дека е безброј пати обвинет за педофилија и уште незнам што .. Гад, ми се повраќа !




50 Cent - P.I.M.P.

I don't know what you heard about me
But a bitch can't get a dollar out of me
No Cadillac, no perms, you can't see
That I'm a motherfucking P-I-M-P


Конечно еве ви го и најомилениот рапер од сите! Мене не ми е јасно како може некој да му земе долар кога он вреди само 50 центи:pos: Мојот 7 годишен братучед, уствари не, мојата 2 годишна прва братучедка е далеку попаметна и може да напише 1000 пати подобар текст од ова .. го мрзам човеков, немам понатамошни зборови!




[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]2[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif](Шу)[/FONT]pac - Hit em up


So I fucked your bitch
You fat muthafucka
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]West Side[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Bad Boy Killers[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]the realist is
niggas we bring it to
[/FONT]
[/FONT]


[/FONT]
Легендарниот Шупак .. браво за лирикава, кажува дека дупел некоја кучка и дека тој бил некој си дебел мадафака:pos: .. и шо сеа, демек опасен е, епа не е опасен, МРТОВ Е, 6 стапки под земја, ШУПАК !




[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Lil john and the Eastside boys - Get Low


3,6,9 damn she fine hopin she can sock it to me one mo time
Get low, Get low
To the window, to the wall,
To the sweat drop down my balls
To all these bitches crawl
[/FONT]
[/FONT]

Каква легенда, човеков залужува награда за најдебилен текст некад напишан на планетава .. ја пуштив песнава и не издржав повеке од 7 секунди, 3,6,9 добро е човеков барем знае три бројки, право ѓубре .. ја кога кењам правам поубави звуци од ова, да ти е мерак да ме слушаш:pos:


Ај и ја да не го тупам многу, вакви текстови има безброј .. наредниот пат ке пробам со прекрасните македонски рап Лирики! О, и сакав да кажам дека рапот не го мразам 100% .. сеуште си ги поштувам САФ и чат пат ги слушам .. лугето имаат далеку поинтересни текстови него било кој друг рапер што сум го чул!

И уште еднаш ке кажам да не ми замеравате што постов го пратив овде, ме мрзеше да барам тема за рап .. ако некој ја најде, ке го ископирам постов таму и готово!




Пријатно!
Вашиот драг М.Т.
------------------------------------------------------------
Едит ..

бај д веј ..за све ове што кажав и за текстовите имав инспирација од еден друг сајт посветен на рапот (човекот презира рап повеке и од мене) .. можда малку и крадев идеи од кај него и си преведував што имаше напишано али у главном и ја ке го кажев истото можда со малку другачии зборови, у главном све што напишав е мое!

И шо напраи сеа ти, си стаил рефрени од 3-4 песни кои не ни заслужуваат да бидат наречени рап музика, уствари не знам зошто
си толку исфрустриран од музиката воопшто, ваљда некој тип со широки панталони ти ја земал женската, којзнае... Гледам употребуваш прости изрази за да ја именуваш афро-америчката популација, немаше ни да ти реплицирам да не спомнеше “гнасни црнчуги“ и сл., луѓе кои не го разбираат рапот има многу и најчесто ги игнорирам, ама расисти презирам.
И чисто информативно песните кои си ги стаил се срање. ни ја не ги слушам ( а се сметам за љубител на рап музиката ).

Интересен лик си, немаш слушнато рап музика а јадеш лајна за истата.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
И шо напраи сеа ти, си стаил рефрени од 3-4 песни кои не ни заслужуваат да бидат наречени рап музика, уствари не знам зошто
си толку исфрустриран од музиката воопшто, ваљда некој тип со широки панталони ти ја земал женската, којзнае... Гледам употребуваш прости изрази за да ја именуваш афро-америчката популација, немаше ни да ти реплицирам да не спомнеше “гнасни црнчуги“ и сл., луѓе кои не го разбираат рапот има многу и најчесто ги игнорирам, ама расисти презирам.
И чисто информативно песните кои си ги стаил се срање. ни ја не ги слушам ( а се сметам за љубител на рап музиката ).

Интересен лик си, немаш слушнато рап музика а јадеш лајна за истата.
Се гледа дека не е рапер :pos2:, ама ни ја не сум и затоа не сум многу компетентен да зборим за ова ама пак знам дека овја песне шо ги стаел са нешо ко ,,аремби,, а све подалеку од рап и само сељачана(извините на изразов) кој се праа ,,рапери,, ги слушаа ова песне :tapp:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
И шо напраи сеа ти, си стаил рефрени од 3-4 песни кои не ни заслужуваат да бидат наречени рап музика, уствари не знам зошто
си толку исфрустриран од музиката воопшто, ваљда некој тип со широки панталони ти ја земал женската, којзнае... Гледам употребуваш прости изрази за да ја именуваш афро-америчката популација, немаше ни да ти реплицирам да не спомнеше “гнасни црнчуги“ и сл., луѓе кои не го разбираат рапот има многу и најчесто ги игнорирам, ама расисти презирам.
И чисто информативно песните кои си ги стаил се срање. ни ја не ги слушам ( а се сметам за љубител на рап музиката ).

Интересен лик си, немаш слушнато рап музика а јадеш лајна за истата.

Зошто сум исфрустриран ? Па толкав пост напишав зошто и пак не ти е јасно:pos: .. Ја не ги мразам затоа што се црни, ги мразам затоа што се глупи .. а само црнците можат да бидат до толку глупи веруј ми, проста маса народ се бре! Да немав слушнато рап "музика" немаше да кењам во толкав пост! Али ке продолжам кај и да е, пошто сигурно ке ми текне нешто што не сум го пишал!


И тоа ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom