Авантури

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
najdobra avantura e Prince of Persia
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Многу добра приказна има Still Life, приказната е да скренеш,загатки не знам,ако успее некој да ја помина нека ми каже,играта е брејнсакер!
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Ме интересира кои од вас гејмери го почитуваат,или уште подобро,играат авантуристичкиот жанр,кој за жал во последниве 5-6 години се држи благодарение само на мал број наслови.Кога ќе ми текне на серијали како Monkey Island,Broken Sword,Leisure Suit Larry,Simon The Sorcerer...беа тоа времиња кога шарената и не ретко рачно цртана графика,хуморот,атмосферата,забавата,приказната и заплетот во игрите имаа далеку поголемо внимание од најновите графички можности:)!Сепак,има и некои понови како Syberia,Fahrenheit,Runaway,Sam and Max episodes кои достојно го претставуваат овој жанр во денешно време..па затоа ме интересира:што мислите за овие игри?И доколку сметате дека има уште некоја според вас која требаше овде да биде напомената,слободно...:)
 

drag43_sexy

вауууУ!
Член од
3 октомври 2007
Мислења
1.349
Поени од реакции
2
Monkey Island << порано игрицава ја плешав секој ден !
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Сите вакви игри се закон еј!!! Сиберија е најтешката ебена игра шо сум ја играл у животов, ја играв и Фаренхајт, исто така многу јака игрица.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Сите игри на THE ADVENTURE COMPANY се закон у ПМ! Ем графика, ем авантура и најбитно од се, бараат ЛОГИКА и попат си учиш по нешто!!!

- Return to mysterious Island
- Destination: Treasure Island
- Safecracker
- ECHO: The sicrets of the lost cavern
- Aura: Fate of the ages
- Aura 2: The Sacred Rings
- Next Life.............
......................

P.S. Еве ви линк за да ги видите сите игри на THE ADVENTURE COMPANY и имате кратко интро и слики од секоја игра, за да знаете што да играте :D

Кој не ги играл, нека ги игра обавезно, мноогу се добри!
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Сите игри на THE ADVENTURE COMPANY се закон у ПМ! Ем графика, ем авантура и најбитно од се, бараат ЛОГИКА и попат си учиш по нешто!!!

- Return to mysterious Island
- Destination: Treasure Island
- Safecracker
- ECHO: The sicrets of the lost cavern
- Aura: Fate of the ages
- Aura 2: The Sacred Rings
- Next Life.............
......................

P.S. Еве ви линк за да ги видите сите игри на THE ADVENTURE COMPANY и имате кратко интро и слики од секоја игра, за да знаете што да играте :D

Кој не ги играл, нека ги игра обавезно, мноогу се добри!

Морам да напоменам дека ECHO е единствената е*ана авантура која морав да ја играм со решение од интернет,ме излуде:)!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Морам да напоменам дека ECHO е единствената е*ана авантура која морав да ја играм со решение од интернет,ме излуде:)!
Си напраил згрешка, не си требал да користиш решенија од нет. Ја коа ќе заглавам (сум заглавил САМО на SAFECRACKER од сите овие) викам 2-3 другари/другарки така попаметни, па да помогнат нешо....
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.724
Поени од реакции
965
Одсекогаш сум имал кеф за point & click авантурите и општо за авантурите ( уште на времето кога имав Commodore 128 D )...последна авантура шо ја играв беше Martin Mystere: Operation Dorian Gray ( од 2005 година е )...иначе неколку месеци ја барам Syberia i Syberia 2 низ Прилеп ама неможам да ја најдам ( не ми е јасно како можи никој да ја нема )...имам најдено линкови на нет за спуштање на Ѕyberia ама не ми се троши 1 гига за неа :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
можете да ја испробате submachine има едно 5 дела многу е интересна
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
1.143
Би го додал тука и "Myst" серијалот --- brainstorming!!
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Monkey Island јуст ту би мај фејворит гејм! Треба да ја симнам пак изгледа:)
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Додај го и Still Life сериалот. Во изработка е Still Life 2.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom