Каков шампон користите?

Кој шампон е најдобар според вас?

  • Pantene

    Гласови: 48 17,3%
  • Subrina

    Гласови: 17 6,1%
  • L'oreal

    Гласови: 55 19,9%
  • Nivea

    Гласови: 114 41,2%
  • Palmolive

    Гласови: 43 15,5%

  • Вкупно гласачи
    277

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Го користев schauma шампонот, но случајно го земав wash & go за опаѓање на коса со екстракт од пченица и сум презадоволна.Не ми се мрси толку косата, не ми паѓа и има посебен сјај :pipi:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Nivea за нормална коса. Можеби и некоја друга едиција, ама тоа.
Некад знае да ме разочара, although.
Едино од Dove не можам да се пожалам.
 

ање.

хиперактивно дете
Член од
15 март 2010
Мислења
103
Поени од реакции
20
Nivea Diamond Gloss. го користам подолго време и задоволна сум :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Без балсам. Со вкус на коприва.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.670
Во последно време користам CLEAR. Нов бренд во МК. го продаваат во веро и цело време има нешто промоции, акции, наградни игри, поклончиња.
Кога го донесоа првата недела делеа купони за наградна игра и мене ми се падна третман во спа центар, утре одам да го подигнам ваучерот. А во меѓувреме купив 400ml со подарок пешкир. Вториот, вкупно чини 180 или 188 денари, не сум сигурен.

Патем да кажам дека првиот беше нешто спорти издание за мажи кои имаат активен живот, да за не им фаќа маснотии скалпот. Со него одеше малечко, од оние за проба пакувања, шампон против првут.
Спорти шампонот не е лош, убаво чувство остава на скалпот и убаво мириса косата после бањање.

Сега земав за кршлива коса, бидејќи зимава ми ја унакази косата, па ќе видиме дал ќе ја оправам со новиот шампон.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Каков шампон бе? .. не користам тоа.. си земеш фино лепо свински сапун се намачкуеш и се бањаш ко чоек.. ќе ти еем шампони со мирис на ова на она.. :P .. шала, Косили користам, оној детскион.. одкога знам за себе.. тој мајка ми го купува коа иде да купуе такви ствари, ја неоти се разбирам.. важно да има нешто за миење :pos2:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
daj kazete nekoj efikasen sampon protiv opaganje na kosa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom