Професија како афродизијак?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Дали професијата на некоја личност ви влијае дополнително на хормоните?
Мене на пример отсекогаш ме привлекувале униформирани жени - стјуардеси и полицајки.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Definitivno sportisti i pogotovo Atleticari znam 94 pak so sestrami befme vo noken klub kade so batianat igraa po masi vo farmerki , den denes gi pamtam tie gradi , stomacina stica i gazina stegnati:)))))
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Me привлекува моќна жена. не во смисла на мускули но така во карактер, сина крв такви работи. ЖЕна што сака да валдее и има моќ и храброст да го направи. И како што рече Мистич, униформирани жени.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
ме привлекуваат жени кои ја имаат моќта на трансформација кои во моментот од моќни жени и водичи на играта можат да станат маченца кои молат да ги погалите ја сакам трансформацијата ко еден стимул во сета игра која го крева адреналинот и кога не знаесш што е следното изненадување
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Anonymus1 напиша:
ме привлекуваат жени кои ја имаат моќта на трансформација кои во моментот од моќни жени и водичи на играта можат да станат маченца кои молат да ги погалите ја сакам трансформацијата ко еден стимул во сета игра која го крева адреналинот и кога не знаесш што е следното изненадување
И што има врска ова со професијата?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Мистичен напиша:
Anonymus1 напиша:
ме привлекуваат жени кои ја имаат моќта на трансформација кои во моментот од моќни жени и водичи на играта можат да станат маченца кои молат да ги погалите ја сакам трансформацијата ко еден стимул во сета игра која го крева адреналинот и кога не знаесш што е следното изненадување
И што има врска ова со професијата?
мене не ме привлекуваат посебно жени со некоја професија а постов ќе го избришам оти грешка сватив
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Ха!
Униформа,а?
:wink: :lol:
Мене пак ми е преку глава од униформирани луѓе, воопшто не ме привлекуваат.
Ако веќе има некое влијание професијата.....мене ми се допаѓаат писатели, сликари и луѓе кои имаат некоја креативна, посеба професија. Ме привлекува нивната замисленост, луцидност и необичност.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
И мене така повеќе ме привлекуваат “униформирани“, млади госпоѓици (стјуардеси, банкарки.....) :P
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Дефинитивно повеќе ме привлекуваат спортисти :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
venera001 напиша:
Ха!
Униформа,а?
:wink: :lol:
Мене пак ми е преку глава од униформирани луѓе, воопшто не ме привлекуваат.
Ако веќе има некое влијание професијата.....мене ми се допаѓаат писатели, сликари и луѓе кои имаат некоја креативна, посеба професија. Ме привлекува нивната замисленост, луцидност и необичност.
Толку имав :lol: :wink:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Медицински сестри! ;)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Не се лоши дечките кои работат во агенции за обезбедување на имоти и лица :D
Посебно ме привлекуваат мажи облечени елегантно и со акт-ташни, онака денски со цвикерчиња мх мх ... :D Паѓам на интелект бе! :D
Ние носиме бе униформи на работа, не само медицинските сестри, полицајките и стјуардесите :D
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Поштатрите више немаат униформа, ниту пак звонат два пати - значи остануваат DHL момците :lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
dee dee напиша:
Дефинитивно повеќе ме привлекуваат спортисти :wink:
Не жалам што сум спортист... :wink:

Мене, не дека ме превлекуваат којзнае колку, ама кога би бирал некоја униформисана - би избрал некоја цицлеста медицинска сестра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom