Каролина Гочева

H

HITCH

Гостин
Каролина на насловната страница на првото македонското издание на Плејбој




Леле воопшто не е секси на сликиве, се чудам: што зинала онака на првата слика?! Многу непрофесионална сесија направиле :smir:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Не ми се свиѓа.
Премногу е слаба, никакви атрибути на неа. Едино шо има мила фаца све остало...
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Коментар на Каролина на нејзиниот Фејсбук профил за нејзиното појавување во новиот Playboy:

"i ete go "strashniot" i tolku ozboruvan PLAYBOY i kako sto gledate, na naslovnata strana ne sum gola, a na site onie koi komentiraat deka nemam dovolno bujni oblini za vakvo spisanie i mislat deka tie bi trebalo da bidat na moe mesto, moram da im objasnam, ne sum izbrana poradi oblinite, tuku poradi toa sto lugeto za prviot broj sakaa licnost so dolgogodisna uspesna kariera, sto e pobitno od bujno "poprsje" i golem zadnik...no dezurnite ozboruvaci sekogas mora da si najdat tema na muabet...sreka, od ozboruvanje ne se umira :))))"
 
H

HITCH

Гостин
Коментар на Каролина на нејзиниот Фејсбук профил за нејзиното појавување во новиот Playboy:

"i ete go "strashniot" i tolku ozboruvan PLAYBOY i kako sto gledate, na naslovnata strana ne sum gola, a na site onie koi komentiraat deka nemam dovolno bujni oblini za vakvo spisanie i mislat deka tie bi trebalo da bidat na moe mesto, moram da im objasnam, ne sum izbrana poradi oblinite, tuku poradi toa sto lugeto za prviot broj sakaa licnost so dolgogodisna uspesna kariera, sto e pobitno od bujno "poprsje" i golem zadnik...no dezurnite ozboruvaci sekogas mora da si najdat tema na muabet...sreka, od ozboruvanje ne se umira :))))"
Сега слободно нека си продолжи да се фука со муслимани :vozbud: Оваа нема грам памет :pos: на што би и љубоморела јас на неа?!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Она што требаше да го постигне со појавувањето на насловната на Playboy и го постигна,предизвика лавина реакции од дежурните душебрижници,но сепак најбитното е дека сепак Каролина е првата македонка на насловната страна на Playboy,а секогаш само првите се паметат останативе ќе бидат још једна у низу.

НОВИОТ АЛБУМ ЌЕ СЕ ВИКА "КАПКА ОД НЕБОТО" ИЗЛЕГУВА НАСКОРО.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Насловите на сите албуми имале голема симболика, засега Капка од небото не ми значи ништо

А за изјавата браво Каролина. Не знам зошто секој ден не објавува по весници вакви изјави за луѓето да зборуваат на долго и широко за неа? :pos2:

А има ете коментар На што би љубоморела јас на неа? Каде она изјавува дека мисли дека некој и љубомори на изгледот? Каролина е прва на ваквото списаие кое прв пат излегува во Македонија и со самото тоа и оние кои не ја слушаат нејзината музика ја забележуваат Каролина.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Дајте луѓе, не се зезајте, го испуштивме девојчето од рака. Ш`убо си беше на времето, пристојна, културна, од фамилија. Што се случи по ѓаволите? И не се зезам воопшто. Во последно време кај неа се гледа еден тренд на "што постара, тоа пократко". Изгледа и` доаѓа со годините, којзнае.

Ми доаѓа само едно да кажам.
Штета, отиде јабана и таа, заедно со целиот шунд на естрадата!
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Koj нема добри песни, мора да привлекува внимание на друг начин. Бугарските певаљки се најдобри во тоа. И така тоа влијаеше....
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Не гледам ништо лошо во тоа убава жена да се слика за престижно списание како Playboy. Каролина баш ги има сите атрибути да се појави во такво списание, а како што и самата кажа, ја избрале поради успешната кариера.

Во едно списание како Playboy има три модели кои се објавуваат:
1. Playboy Playmate - целосно разголени девојки на постер, за кои повеќето и го купуваат списанието. Најчесто девојките се анонимни.
2. Тематски пикторијал кој е во секој број различен, и
3. Celebrity Model - познати личности кои не мора да бидат сликани голи (во овој случај Каролина).

Штета што кај нас неинформираните се први кои даваат негативни критики.

 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Не гледам ништо лошо во тоа убава жена да се слика за престижно списание како Playboy. Каролина баш ги има сите атрибути да се појави во такво списание, а како што и самата кажа, ја избрале поради успешната кариера.

Во едно списание како Playboy има три модели кои се објавуваат:
1. Playboy Playmate - целосно разголени девојки на постер, за кои повеќето и го купуваат списанието. Најчесто девојките се анонимни.
2. Тематски пикторијал кој е во секој број различен, и
3. Celebrity Model - познати личности кои не мора да бидат сликани голи (во овој случај Каролина).
Досеа немам купено (а богами и разгледано) плејбој во кој типката што е сликана на корицата не покажала барем лева ци.ка. Каролина го крши мразот од тој аспект :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Па Каролина е пример за како една девојка може да изгледа секси и провактивно за списание на Плејбој, а да не покаже ништо.
Во денешен Вест продолжуваат трачевите околу нејзиното појавување во списанието


ПРОМОВИРАНО МАКЕДОНСКОТО ИЗДАНИЕ НА ПЛЕЈБОЈ
Каролина и за џабе би се сликала гола за списание како Плејбој
Вчера во Скопје беше промовиран првиот број на македонското издание на списанието "Плејбој", со поп-ѕвездата Каролина Гочева на насловната страница.



"За прв пат во Македонија во продажба се појавува интернационален бренд магазин, најпродаваниот во светот "Плејбој". Од денес веќе може да се купи насекаде низ Македонија", рече Билјана Зафирова главниот и одговорен уредник на македонскиот "Плејбој".
Гочева вели дека е среќна што покрај сите славни личности кои се фотографирале за "Плејбој" е и таа.
"Задоволна сум од хонораорот, но за "Плејбој" би се сликала и без пари. Сега конечно ќе престанат гласините дека сум преслаба", вели Каролина. Првото издание на Плејбој излезе во продажба во декември 1953 г. во Чикаго, Илиноис (САД), а на неговата насловна страница се наоѓаше Мерилин Монро. Со ова "Плејбој" издание Македонија стана дел од привилегираното семејство на 26 земји низ светот кои го имаат ова списание на свој јазик.​
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Не гледам ништо лошо во тоа убава жена да се слика за престижно списание како Playboy. Каролина баш ги има сите атрибути да се појави во такво списание, а како што и самата кажа, ја избрале поради успешната кариера.

Во едно списание како Playboy има три модели кои се објавуваат:
1. Playboy Playmate - целосно разголени девојки на постер, за кои повеќето и го купуваат списанието. Најчесто девојките се анонимни.
2. Тематски пикторијал кој е во секој број различен, и
3. Celebrity Model - познати личности кои не мора да бидат сликани голи (во овој случај Каролина).

Штета што кај нас неинформираните се први кои даваат негативни критики.
Дечки, како за почеток да се разбереме дека успешна кариера не е атрибут, чисто колку да нема забуни. :)

Е сега, девојчето си е убаво и симпатично, ама да не се залажуваме далеку е од тип на жена со такви атрибути, кои би ја донеле на тие страници. Мене повеќе ми паѓа во очи тоа што нејзината пристојност се изгуби некаде во лавиринтите на кичот. Не е истата од пред 5-6 години, и не треба да биде истата, но трагичното е што наместо на повисоко, оди на пониско ниво. Барем мојот впечаток е тој, дека низ годините не ја градеше кариерата на сексипил и провокација, контроверзност и невкус, а сега токму тоа го промовира, башка што не и` стои.

Се опраи малку со македонско девојче, за што? За следно да биде како Цеца? Барем мене не ми оди некако. Тоа ми е исто како Тереза Кесовија да се слика во мини сукња со деколте. Не е гола, ама па не е ни привлечно. Се прашувам дали после ова следно ќе биде hot hot клипче од типот "ништо не гледам, ништо не знам, кражба имаше". Пошто натаму ми оди работава. :)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Еве ви за споредба со хрватското издание на Плејбој за мај:

plejboj.JPG

На брадавиците намерно има ставено резанки од ресани за да не биде ептен експлицитна. ;)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.172
Еве ви за споредба со хрватското издание на Плејбој за мај:

Прегледај го приврзокот 35332

На брадавиците намерно има ставено резанки од ресани за да не биде ептен експлицитна. ;)
На нашево издание можеле да стаат две домачици.

ne sum izbrana poradi oblinite, tuku poradi toa sto lugeto za prviot broj sakaa licnost so dolgogodisna uspesna kariera, sto e pobitno od bujno "poprsje" i golem zadnik...
Нашите читатели се поинакви, сакаат на насловна на Плејбој МК да видат ум и интелигенција, да знае да игра шах.
Туку, има друга тема за Плејбој, овде само толку...не чини кога човек сам се оценува пошто не е баш (воопшто) реално. Треба да го оцени публиката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom